Kurumsal UYAP İş Zekası Uygulaması İzlenmesi Gereken Adımlar

 • 1. Adım

 • 2. Adım

  Kurumsal UYAP Lease Line Hat ve Kullanıcı Bilgileri

  Başvuru sürecinin olumlu olarak sonuçlanmasının ardından veri güvenliğinin sağlanması için Lease Line hat kurulur. Ardından Adalet Bakanlığı tarafından servisin çalışması için kullanıcı adı, parola, IP adresi gibi bilgiler iletilir.

  2. Adım

 • 3. Adım

  MicroDestek Kurumsal UYAP İş Zekası Uygulaması Satın Alınması

  MicroDestek Kurumsal UYAP İş Zekası Uygulaması’nın çalışması için gerekli olan şartların sağlanmasının ardından satın alma işlemi tamamlanır. Satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından MicroDestek yetkilileri tarafından kurulum ve gerekli düzenlemeler tamamlanır.

 • 4. Adım

  Verilerin Çekim İşlemleri

  3. adımın tamamlanmasının ardından sistem canlı olarak kullanılabilir hale gelecektir. Ancak geçmiş dosya ve dosyalara ait detay bilgileri için çekim işlemlerinin ayrıca yapılması gerekmektedir. Eğer daha önce veriler farklı uygulamalar ile Adalet Bakanlığı sisteminden çekildi ise çekim işlemlerin sıfırlanması için Adalet Bakanlığı yetkilerine bilgi verilmesi gerekir. Sıfırlanma işlemi sonrasında öncelikle arşiv/kapalı dosyalarını çekimi yapılacaktır. Saat 21:00 ile 07:00 saatleri arasında dosya ana bilgilerinin çekimi yapılırken, gün içerisinde dosyalara ait tahsilat, reddiyat, safahat, evrak ve duruşma bilgileri çekilmektedir. Çekim süreci dosya ve dosya detaylarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  4. Adım