Merkez Kasa Günlük İşlem Raporu

Merkez Kasa Günlük İşlem Raporu

Ağustos ayında yayınlanan güncellememiz ile KolayOfis kullanıcılarımız; Merkez Kasa üzerinden gün içerisinde yapılan işlemleri tek bir ekranda görüntüleyebilmektedirler. Bu güncelleme Avukat Muhasebe, KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation (Premium ve Kurumsal paket) kullanıcıları için yayınlanmıştır. Ayrıca bu alt menünün kullanımına ait videonun linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Merkez Kasa Günlük İşlem Alt Menüsüne Erişim

Listelenen menüden Kasa İşlemleri ardından Merkez Kasa Günlük İşlem alt menüsüne tıklayarak ekrana erişim sağlayabilirsiniz. Gelen ekranın 4 ana başlığa ayrıldığını göreceksiniz. Bunlar; Sorgulama, Günün Son Durumu, Gelir Grupları ve Gider Gruplarıdır.

Sorgulama

Bu alanda Bir Sorgu Tarihi yer almaktadır. Bu tarih bulunduğunuz günün tarihini varsayılan olarak çekmektedir. Dilerseniz aşağı yönlü ok simgesine tıklayarak tarihler arasında seçip yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Sorgula ifadesine tıkladığınızda; ekranda yer alan Günün Son Durumu, Gelir Grupları ve Gider Grupları başlıkları altına bu tarihe işlenen kalemler gelecektir.

Günün Son Durumu

Sorgulama alanında yer alan tarihi baz alarak bu alana o tarihe ait merkez kasanızın son durumu yansımaktadır. Gelir Grupları Toplam kaleminden Gider Grupları Toplam kaleminin çıkarılması sonrasında kalan miktarı görüntülemektedir.

Gelir Grupları

Sorgulama alanında yer alan tarihi baz alarak bu alana o tarihe ait merkez kasaya seçimi sonrası sisteme girilmiş ve onaylanmış olan avans, genel gelir, vekalet ödemesi ve icra tahsilatları kalemlerini göstermektedir. Bu kalemler bir dosya ile ilişkilendirildiği ise; Sistem No yazan başlık altında dosyasına ait sitem numarasını. Açıklama kısmında ise girilen işleme ait açıklamayı göreceksiniz. Alanın sağ alt kısmında yer alan Sayfa Boyutu karşısında yer alan sayı; gösterilecek toplam kalem adetini belirtmektedir. Aşağı yönde ok simgesine tıkladıktan sonra size sunulan sayılardan birini seçerek görüntülenen kalem sayısını değiştirebilirsiniz. Ayrıca Listeyi Dışarıya Aktar ifadesine tıkladığınızda sorgulama alanında seçmiş olduğunuz tarihe ait tüm Gelir Gruplarına ait kalemlerin listesini bilgisayarınıza excel formatında indirecektir.

Gider Grupları

Sorgulama alanında yer alan tarihi baz alarak bu alana o tarihe ait merkez kasa seçimi sonrası sisteme girilmiş ve onaylanmış olan masraf, genel gider ve vekalet borcu kalemlerini göstermektedir. Bu kalemler bir dosya ile ilişkilendirildiği ise; Sistem No yazan başlık altında dosyasına ait sitem numarasını göreceksiniz. Açıklama kısmında ise girilen işleme ait açıklamayı göreceksiniz. Alanın sağ alt kısmında yer alan Sayfa Boyutu karşısındaki sayı; gösterilecek toplam kalem adetini belirtmektedir. Aşağı yönde ok simgesine tıkladıktan sonra size sunulan sayılardan birini seçerek görüntülenen kalem sayısını değiştirebilirsiniz. Ayrıca Listeyi Dışarıya Aktar ifadesine tıkladığınızda sorgulama alanında seçmiş olduğunuz tarihe ait tüm Gelir Gruplarına ait kalemlerin listesini bilgisayarınıza excel formatında indirecektir.

Video linki:https://www.youtube.com/watch?v=o3XD_ymcUow&t=15s

Merkez Kasa Günlük İşlem Raporu

Her Hukuk Bürosu Sahibinin İhtiyaç Duyduğu 10 Rapor -1 adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir