Microsoft Telefon Bağlantısı

Microsoft Telefon Bağlantısı

Microsoft Telefon Bağlantısı (Phone Link) uygulaması ile Android cihazlarınızı bilgisayarınıza bağlamak, mobil uygulamalarınıza ve içeriğinize erişmek artık çok daha kolay. Bu uygulama sayesinde klasik kablo aktarım özelliklerinin ötesinde kullanım deneyimi yaşamak mümkün.

Microsoft Telefon Bağlantısı nedir?


Microsoft Telefon Bağlantısı, Android cihazlarınızı ile bağlantı sağlamak için bir masaüstü uygulamasıdır. Uygulama ile ilk kez Ekim 2018 tanıştık. O tarihten itibaren yapılan tüm geliştirmeler Android telefonlardaki önemli özellik ve içeriklerin kişisel bilgisayarda da kullanımına yönelik oldu. Nitekim Windows 11’e gelen son güncelleme ile en güncel halini aldı.


Microsoft Telefon Bağlantısı ne gibi kolaylıklar sağlar?

Telefon Bağlantısı ile bilgisayarınızdan kısa mesaj gönderip alabilirsiniz. Son 30 günde aldığınız tüm kısa mesajlarınız görüntüleyebilir, görüşmelerinize medya ekleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama ile bilgisayarınızdan arama yapabilir ve arama alabilirsiniz. Cep telefonunuz çaldığında aramayı bilgisayarınızdan açabilmek için Bluetooth özelliğinin açık olması gerekmektedir. 90 gün içinde yapmış veya almış olduğunuz aramalar görüntüleyebilirsin. Uygulama ile kısa mesajları ve arama kayıtlarını silemezsiniz.
Cep telefonunuzdaki uygulama üzerinde verilecek izinler sonrasında bilgisayarınızdan fotoğrafları görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Örneğin bilgisayarınıza fotoğraf kaydedebilir, cihazınızdaki fotoğrafları kopyalayabilir, düzenleyebilir, silebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu özellik bazı cihazlarda dosyalarınız için de geçerlidir. Bununla birlikte cihazınızın modeline ve Android sürümüne göre bilgisayarınızda cihazınızdaki uygulamaları kullanabilirsiniz. Bunun için Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç olacaktır.
Son olarak uygulama ile bilgisayarınızdaki mobil bildirimleri görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Cihazınızda gerekli izinler verdikten sonra gelen bildirimler bilgisayarınızda görünür. Dilerseniz Bluetooth ve ses seviyesi ayarlarını değiştirebilir, ayrıca çalan şarkıları atlatıp durdurabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Telefon Bağlantısı (Phone Link) masaüstü uygulaması kurulur. Android 7.0 veya üzeri sürümlü cihazlarınız için Windows Bağlantısı uygulaması indirilmelidir. Android 9.0 veya üzeri sürümlü bazı Samsung, HONOR ve Surface Duo telefonlarında yüklü olarak gelmektedir. Bu ürünler Microsoft iş birliği ile üretildiği için kullanıcılar cihaz için kurulu daha fazla uygulamaya erişilebiliyor.
Son sürüm (1.23011.73.0) ile artık Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlarda Telefon Bağlantısı widget’ını masaüstüne eklenebilir.

Microsoft Telefon Bağlantısı

Windows 10 Lisans Satışı Sona Eriyor – adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir