Ofisiniz Hukuk Otomasyon Sistemi İçin Çok Mu Küçük?

Ofisiniz Hukuk Otomasyon Sistemi İçin Çok Mu Küçük?

Küçük bir büronuz var ve bir hukuk otomasyon sisteminin; kendiniz için maliyetli veya gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman bu bloğu okuyarak düşüncenizi yeniden gözden geçirmenizi öneririz. Piyasada o kadar çok hukuk otomasyon sistemi var ki; bunların ofisinizle nasıl ilişkili olabileceğini değerlendirmek sizin için kafa karıştırıcı olabilir. Maliyet, uygulama ve süreç gibi bilgiler her ne kadar net olsa bile, yazılımın temelleri ve ofisin uyumu söz konusu olduğunda birçok senaryo ve sorular aklınıza gelecektir. Bu sorular için doğru cevap; bir yazılımının her şekil ve büyüklükteki ofisler için sayısız faydası olduğudur. Sağlam dijital temeller olmadan firmalar; etkili bir şekilde ölçeklenmek, büyümek ve ilerlemek için mücadele edebilir. Ancak etkili bir yazılım ile bürolar manuel yönetimi azaltabilir. Etkisiz ve zaman alıcı süreçleri ortadan kaldırabilir. En kaliteli, karlı hizmetler sunmak için ellerinden gelenin en iyisini yapabilir.

Hukuk Otomasyon Sistemi Nedir?

Hukuk Otomasyon Sistemleri, hangi hukuk alanında çalışıyor olursanız olun, bir davanın yönetilmesiyle ilgili süreçleri ve görevleri dijitalleştirmek için tasarlanmıştır. Bu tür yazılımlar, herkesin aynı doğru, standartlaşmış bilgiler ile çalışmasını sağlamak için tüm işlemlerinizi ve verileri merkezileştirir. Sistem doğru bir şekilde kullanıldığında, yöneticiler için görünürlük, kontrol aynı zamanda çalışanlar için verimli ve üretken bir iş akışı sağlar. Tüm süreçler, görevler ve veriler için merkezi bir veri tabanı haline gelir. Bu sayede yazılım, manuel çalışmayı azaltarak, verimliliği, üretkenliği ve sonucunda kârlılığın artmasına olanak tanır. İyi bir Hukuk Otomasyon Sistemi, hukuki sürecin takibi dışında; muhasebe, planlamalar, belge yönetimi, raporlama ve iş akışları otomasyonu gibi özellikleri içermelidir. Gelelim bazı avukatlarımızın otomasyona geçmek konusunda küçük bir büro olduklarını düşünerek savundukları konulara.

“Bir otomasyon sistemine ihtiyaç duyacak kadar gelir elde etmiyoruz.”

Küçük ya da az çalışanlı ofislerin nakit akışı konusundaki endişeleri bulunmaktadır. Karlılığı artırmak için ofis genel giderlerine başka bir maliyet eklemenin ters etki yapabileceği de bilinen bir gerçektir. Ancak göz önünde bulundurulması gereken konu; sizin ve çalışanlarınızın zamanının değerini düşünüldüğünde ve otomasyon sistemi bir maliyet değil, yatırımdır. İyi bir otomasyon sistemi sizin ve çalışanlarınızın manuel olarak yapması gereken işleri tek bir veri tabanı üzerinde toplayarak, düzenler, hatırlatır ve raporlar. Ayrıca manuel çalışma nedeni ile kaçırabileceğiz bir iş planının sonucunda ortaya çıkan maliyet, bir otomasyon sistemi yatırımından çok daha fazla olabilir.

“Biz küçük bir ekibiz ve yeni yazılımın uygulamasını kullanabilecek personele ve işe sahip değiliz.”

Aslında bir otomasyon sistemini küçük bir ofise uygulamak, yeni yazılımı birden fazla departman veya şubesi olan daha büyük bir ofise uygulamaktan daha kolay bir iştir. Aktarılacak daha az veriye, kurgulanacak senaryolara ve kullanıcı türüne sahip olacaksınız. Henüz daha işler küçükken otomasyona geçen ofisler, işleri ve ekibi büyüdüğünde zaten var olan bir sürecin üzerinden ilerleyecekleri için entegrasyon çok daha kolay ilerleyecektir. Ancak, her türlü değişimin göz korkutucu ve bunaltıcı olabileceğini biliyoruz. Bu nedenle, KolayOfis’i tercih ettiğinizde yazılım ortağınız olarak, sürecin her adımında size rehberlik etmek için buradayız. Her büyüklükteki ofisi KolayOfis’e taşıma konusunda yılların deneyimine sahip özel bir ekibimiz var.

“Süreçlerimiz bir hukuk otomasyon sistemi için yeterince karışık değil.”

Hukuk otomasyon yazılımı, avukatlara farklı süreçleri yönetmekten başka birçok fayda sağlar. Aslında, ofisiniz üzerinde en büyük etkiyi yaratacak olan, süreçlerinizin basit ya da karmaşık olması değil; yazılımın otomatikleştirebileceği, her gün tekrarlanan ya da sorumlularına hatırlatılan süreçlerdir. Ayrıca süreçleriniz ne olursa olsun KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile alabileceğiniz raporlar, manuel raporlarınızdan çok daha üstün ve çok daha net olacaktır.
Şu an basit süreçler üzerinde ilerliyor olabilirsiniz. Bu durum ilerleyen zamanlarda süreçlerinizin karmaşık ve hantal hale ve hatta yönetilemez hale gelmesine engel değildir. Bu yüzden beklemeyin; KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi, dosyalarınızın günlük yönetimini daha basit hale getirmek için tasarlanmıştır.

Konuyu özetleyecek olursak, KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi küçük bir ofise sahip olsanız bile;

  • Verimliliğinizi artırır
  • Karlılığınızı yükseltir
  • İşlerinizin sürekliliğini sağlar
  • Müvekkilleriniz ile iletişiminize yardımcı olur

Sizde ofisinizi bugünden geleceğe hazır hale getirmek istiyorsanız KolayOfis ile tanışmalısınız.

Ofisiniz Hukuk Otomasyon Sistemi İçin Çok Mu Küçük?

KolayOfis Kullanıcı Eğitim ve Destek Hizmetler adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir