Sözleşme Konrat Yönetimi

Basit bir tanımla Müşteriler, Tedarikçiler, Personel, Gizlilik, Kira, satın alma gibi daha bir çok alanda gerçekleştirilen sözleşmeler, aslında ana iş faaliyetini kusursuz bir şekilde yürütebilmemiz için iş akışlarının imza ile akit altına alınmasıdır.

Sözleşme ve kontratların iyi yönetilmesi hedeflere ulaşılmasını sağlayan bir yol haritası da diyebiliriz. Dar anlamda Sözleşmeleri kusursuz bir şekilde yönetilmesi şirketinde kusursuz yönetilmesinin de bir yoludur.

Bir sözleşmenin yaşam döngüsünü takip edip raporlayabilmek ve bu işlemleri süreç yönetimi ile sürdüren  ContractFlow https://www.microdestek.com.tr/urun/contract-flow-sozlesme-yonetim-sistemi sözleşme yönetimi sistemi , birçok departman ve birçok etmenin girift bir şekilde yapılandığı şirket yönetimlerinde ortadan karmaşanın kalkmasını, takip edilebilir , yönetilebilir süreç yönetimli çözümler sunarak işlerin bir düzen içerisinde yürümesini sağlamaktadır.

 

ContractFlow Yazılımı içerisinde  sıfırdan bir sözleşmeyi 2 dakika içerisinde  bütün bilgileri ve uyarı tarihlerini vererek süreç akışı içerisinde oluşturabilir ve süreç akışı içerisinde onay merkezlerinden geçerek sözleşmenin yürürlüğe girmesini sağlayabilirsiniz.

Departmanlar Arasında bu iş akışını  bir örnek ile açıklarsak aklımızda resim daha rahat oluşacaktır.

Satın alma departmanı yeni yapılacak santral  yatırımı ile ilgili bir hizmet alımı gerçekleştirecektir. ContractFlow Sözleşme yönetimi programı üzerinde Sözleşme ekleme talebi alanından taraf bilgilerini, akit tarihi, yürürlüğe giriş, sözleşme bitiş ve sözleşme uyarı tarihleri gibi diğer sözleşme bilgileri de sistemde seçerek işaretleyerek kurum içi onay sürecini başlatıyoruz . Örneğimiz bir satın alma olduğu için  satın alma şefi onayına düşen sözleşme ekleme talebi onay sonrası ,Sözleşme müdürü, Hukuk departmanı ilgili departman yöneticileri ve yönetim kurulu onaylanması sonucu sözleşmemiz kurum içi onay aşamaları tamamlanmış olmaktadır. Bu tanımlanan şüreç ile ilgili sistem üzerinden gerekli kişilere iş planlayabilir sisteme bu sözleşme ile ilgili tanımladığımız uyarı tarihleri ile sözleşme sonlanmadan sözleşme ile ilgili yürütülecek adımın kararına varabiliriz.  Sözleşme Kontrat yönetiminin bizlere sağladığı zaman ve takip edilebilirlik faydalarına bir ek olarak ta  Sözleşme onay aşamalarında bazen sözleşmeler gereğinden uzun olarak bir yetkili onayında takılabilmektedir. Bu tip durumlarda işin hangi kademede beklemekte olduğunu görebilir  onay verecek kişinin izinli olması gibi bir durum söz konusu ise yerine vekilin onayına düşerek işlemin yaşam döngüsüne devamını sağlayabilmektesiniz.

SAP, Oracle, Ldap  ile entegre olarak çalışabilen kontrat yönetim sistemimiz gene yazılımını kendimizin gerçekleştirdiği Hukuk otomasyon sistemi ile entegre çalışmaktadır. Çözümlerimiz ve sizlere sağlayabileceğimiz cost savingleri sizlere sunmak için sadece bir telefonunuzu bekliyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir