Tanımlı e-Posta Bilgilendirme Kuralları

Tanımlı e-Posta Bilgilendirme Kuralları

Contract Flow programınız içerisinde tanımlı e-Posta Bilgilendirme Kuralları yer almaktadır. Bu kurallar gerçekleştiğinde e-postanız tanımladığınız kullanıcılara ulaşacaktır. Bu kuralları dilerseniz kullanabilirsiniz. Programınıza Admin ile giriş yaptıktan sonra Güvenlik menüsü altında yer alan e-Posta Bilgilendirme Kuralları alt menüsüne tıkladığınızda; standart tanımlı kurallarımızdan Sözleşme Hatırlatma – 90 Gün ve Doküman Gönderimi kurallarını Kayıtlı Kurallar listesinde görüntüleyeceksiniz. Düzenlemelerinizi tamamlandıktan sonra Güncelle ile değişikliklerinizi kaydedebilirsiniz.

Kural Durumu Pasif Olan Kuralları Aktif Yapma

Kural Durumu açılır listesinde Pasif seçeneği seçiniz. Kayıtlı olan pasif durumdaki kurallar listelenecektir. Aktif etmek istediğiniz kuralın adına tıklayınız. Kayıtlı Kural Detayları alanında bulunan Geri Yükle ifadesine tıkladığınızda kuralınız Aktif Kurallar alanına gelecektir.

Kural Durumu Aktif Olan Kuralları Pasif Yapma

Kural Durumu Aktif iken Kayıtlı Kurallar içerisinden pasif yapmak istediğiniz kuralınızın adına tıklayınız. Kayıtlı Kural Detayları alanından Sil ifadesine tıkladığınızda kuralınız Pasif Kurallar alanına gelecektir.

Örnek:

Aşağıda yer alan videodan örnek kurallımıza ait işlemlerin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz.

Kuralımız sözleşmeyi hatırlatmak için hazırlanmış. Postanın sadece süreç sorumlularına gönderileceği belirtiliyor. Bu sorumlulardan ‘bilgilendirme@microdestek.com.tr’ mail adresine sahip kullanıcıya postanın gitmeyeceği de belirtiliyor. Posta içeriğinde sözleşmenin hangi başlıklarının olacağı seçiliyor. Otomatik yenilenmeyen ve silinen sözleşmelerin dışındaki sözleşmeler için tanımlanıyor. Tarih olarak 3 farklı tarih ekleniyor ve bu tarihlerin her biri için 90 günün sonunda mail gitmesi de isteniyor. Postanızın içeriğindeki yazı tipini veya boyutunu değiştirebilirsiniz. Posta içeriğinde yer alan tüm bilgiler için tamamen farklı yazı tipleri ve farklı yazı boyutları kullanabilirsiniz. Posta içeriğinin metin hizalamasını değiştirebilirsiniz. Sayfada gördüğünüz kırmızı yıldızlı alanlar muhakkak dolu olmalı. Boş bırakıp Güncelle ifadesine tıklarsanız sistem “Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.” diye bir mesaj gösteren pencere açıp sizleri uyaracaktır. Gerekli alanı doldurduktan sonra Güncelle diyerek kuralınızı çalışır hale getirebilirsiniz.

Yeni bir kural eklemek isterseniz nasıl ekleyeceğinize dair bilgi ve videoya aşağıda yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

E-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekleme) – YouTube

Tanımlı e-Posta Bilgilendirme Kuralları

e-Posta Bilgilendirme Kuralları (Yeni Kural Ekle) adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir