Bir Avukatın Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Bir Avukatın Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Çok değil bundan bir on beş yirmi yıl kadar geriye gittiğimizde kim derdi ki ofislerimizde kullandığımız örneğin içtihatlar, cilt cilt kitaplar, faks cihazı, tarayıcı, bilgisayar, telefon vb. donanımları gün gelecek ve cebimizde taşıyacağız. Evet artık içerisinde bulunduğumuz dijital çağda gelişen teknolojinin tüm nimetlerinden bizler de faydalanıyoruz ve neredeyse tüm ofisimizi bir avuç büyüklüğünde yaklaşık 200 gr ağırlığında bir kutuyla cebimizde taşıyoruz. Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar ile Sizlere ofis dışında bulunduğumuz zamanlarda bizi yakalayan işler ve çıkacağımız seyahatlerde işinize yarayacağınızı düşündüğümüz bazı uygulamalardan bahsedeceğiz.

Ofis Uygulamaları

Google Dokümanlar  

Google Dokümanlar
Google Dokümanlar

İnternete bağlı değilken bile kullanabileceğiniz Google Dokümanlar uygulaması yalnızca Android cihazlarla çalışmaktadır. Ücretsiz olarak mobil marketlerden indirebilirsiniz.

Uygulama ile Dokümanları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz. Dokümanlarınız kaydederek paylaşabilirsiniz.

Microsoft Office; Word, Excel, PowerPoint

Microsoft Office
Microsoft Office

Google Dokümanlar da bahsetmiş olduğumuz gibi Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu programlar içerisinde sizlere standart olarak sunulan hizmetler haricinde bazı ekstra özellikler için çevirim içi satın alma gerekliliği bulunmaktadır. Dünyada en yaygın olarak kullanılan ofis programının mobil versiyonu olan uygulama; belgeleriniz, tablolarınız ve sunumlarınız için ihtiyacınız olan programı tek bir uygulama içerisinde sizlere sunmaktadır.

Uyap Doküman Editör

Uyap Doküman Editör
Uyap Doküman Editör

Bir önceki maddede olduğu gibi Uyap Doküman editörü de ücretsiz uygulamadır. Uygulama ile UDF uzantılı gelen ve göndermeniz gereken dokümanları görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama içerisinde görüntülediğiniz dokümanlar ile içerik araması yapabilirsiniz.

UDF uzantılı dokümanlarınızı kolaylıkla PDF formatına çevirebilirsiniz.

Mobil Tarayıcılar

Cam Scanner; Phone PDF Creator

Cam Scanner
Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar- Cam Scanner

Örneğin Duruşma tutanaklarınız, ara kararlarınız, kalem verdiğiniz talepleriniz dosyadan almanız gereken belgeleriniz gibi tüm dokümanları kolaylıkla cep telefonunuz ile resim çeker gibi tarayarak kayıt altına almanıza yarayan bu harika programı eminim birçoğunuz kullanıyorsunuz. Eğer kullanmıyorsanız her avukatın mutlaka telefonunda bulunması gereken bir uygulama olduğunuz söyleyebiliriz.  

PDF Görüntüleyiciler

Adobe Acrobat Reader

Adobe Acrobat Reader
Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar – Adobe Acrobat Reader

Mobil cihazınıza yüklediğiniz, farklı bir kaynaktan gelen dokümanları ve belgeleri açabilirsiniz. Bununla birlikte Belgelerinizi düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Üstelik Kişi ve gruplar ile paylaşım yapmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Standart versiyonunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz, hatta standart özelliklerden çok daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda çevirim içi satın alma özelliği ile çok daha fazlasına sahip olabilirsiniz. Son olarak Program içerisinden doküman ve belgelere yorum yapabilir, Üzerine yapışkan notlar ekleyebilirsiniz. Örneğin PDF üzerine metin girebilir, çizim yapabilirsiniz.

MESLEKİ Uygulamalar

UYAP Mobil Mevzuat

Uyap Mobil Mevzuat
Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar-Uyap Mobil Mevzuat

T.C. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan bu uygulamaya mobil marketlerden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Mobil cihazınızda toplam 1,8 GB yer kaplayan bu uygulamanın günlük güncellemeleri ise yaklaşık 1 MB civarında yere ihtiyaç duyuyor. Bu uygulamayla mesela Yargıtay ve Danıştay’da verilen emsal kararlara, Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlar ile birlikte Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Türkiye ile ilgili verdiği kararlara kavram kriterleri ile aratarak ulaşabilirsiniz.

CELSE

Celse
Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar-Celse

Mobil Avukat Bilgi Sistemi olarak da bilinen Celse uygulaması, UYAP Mobil Mevzuat gibi T.C. Adalet Bakanlığının sunduğu bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle dosyalarınız ile ilgili tüm verilere UYAP Avukat Portal’ dan ulaşabildiğiniz gibi; mobil cihazınızdan da ulaşmanızı sağlayan uygulamadır.

Kısacası Avukatların yargılama faaliyetlerine daha etkin katılımları, avukatlarımızın vakit kazanarak kalemlerde yapacakları işlemleri kolaylaştırmak hedeflenmiştir.

RESMİ GAZETE

Resmi Gazate
Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar- Resmi Gazate

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlatılan bu uygulama; Üstelik Resmi Gazetenin 07 Şubat 1921 tarihinde ilk yayımlanan sayısından günümüze kadar olan tüm sayılarına ulaşabilirsiniz. Örneğin İlgili sayıyı PDF formatında hazır bir çıktı olarak da alabilirsiniz.

Avukat Telefonunda Gerekli Uygulamalar

Kısıtlama Günlerinde Online Alınabilecek Hukuk Konulu Eğitimler ile ilgili blog yazımız için tıklayınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir