Av.Tr - 1

Avukatlar İçin Av.Tr Uzantılı Alan Adı Alma

Bu uzantı Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) avukatlara kullanım için açmış olduğu alt alandır. Avukatlık mesleğine yeni başlayan avukatların; internet kullanımlarını etkin şekilde arttırmak amaçlı ve meslek alanlarına katkı sağlama, gelişimlerine olanak sunmak için açılmıştır.

Bu hizmet alanını; sadece avukatlık meslek grubu kullanabilmekte olup, alan adı alım şartları, yetkiler, kurallar gibi işlemler Türkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından yürütülmektedir.

İçerikler ile ilgili olan; tüm sorumluluklar tahsis edilen avukata ait olacaktır. Bu içeriklerle ilgili olarak Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Kurallar ile ilgili olan; alt alan adının alımında başvuran Avukat ya da Avukatlık Ortaklarının Türkiye Barolar Birliği’ne (TBB) kayıtlı olması gerekmektedir.

Tek bir avukatın alt alanı adı başvurusu esnasında; “(avukat adı soyadı ya da soyadı.av.tr)” veya “(avukatın adı.av.tr)” olarak oluşturulacak, bu içerik dışında istenilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Avukatlık büroları adına başvuruda bulunulması durumunda gereken; beraber çalışan avukatlardan birkaçı ya da birinin “(adı soyadı ya da soyadı.av.tr)” olarak temin edilebilecektir. Bu tür bürolarda başvuru sadece tek bir avukat için isteniyorsa bu başvurular kabul edilmeyecektir.

Avukat ortaklık büroları için alt alan adı alımı başvurusu esnasında; “(ortaklık avukatlarından birisi ya da birkaçı olacaksa soyadı ya da adı soyadı.av.tr)” olarak temin edebileceklerdir. Yine bu tür bürolarda da tek avukatın başvuru kabul edilemeyecektir.

Av.Tr – 2

Av.tr Alan Adı Uzantılarında Dikkat Edilecekler

Avukat bürolarındaki başvurularda muhakkak büro adresleri doğru belirtilmelidir. Adres kayıtları kontrolünde Ulusal Hukuk Ağı Projesi (UHAP)’ta ki bilgiler esas alınır. Eğer başvuru esnasında bu adreslerde kaydı bulunmayan avukatların başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

Alt alan adı uzantısı alacak olan avukat, avukatlık büroları, avukatlık ortaklık büroları Türkiye Barolar Birliği (TBB) web sayfasında bulunan “(av.tr Alan Adı Başvuru Formuna T.C. numarasını)” kaydetmeleri gerekmektedir. Başvuru formunu doldurduktan sonra, başvuru formunda yer alan taahhütnameyi doldurarak işlemi gerçekleştirebilir. Taahhütnamenin biri Türkiye Barolar Birliği (TBB) diğeri de başvuruda bulunan kişinin e-posta adresine gönderilir. Türkiye Barolar Birliği (TBB) akabinde işlemi onaylayarak alt alan adı alma işlemini gerçekleştirir.

Alt alan adı uzantısı alırken; Türkçe karakter kullanımı ad ve soyad olandan herhangi biri tam kullanılmak koşuluyla ya da diğerinin baş harfi olarak rakam ve tire – işareti kullanarak kabul edilebilecektir.

Bürolar adına yapılan başvurularda; başvuruda bulunan avukatların büro adreslerinin aynı olması gerekmektedir. Çoklu avukatların bulunduğu bürolarda ya da ortalık bürolarında farklı bir uzantı alınamamaktadır. Ayrıca bu tür bürolarda; bir avukatın ayrılması durumunda mevcuttaki alan adını iptal işlemini gerçekleştirmeden yeni bir alan adı alması mümkün olmamaktadır.

Linkedin’de Avukatların Yapması Gerekenler merak ediyorsanız tıklayabilirsiniz.

Av.Tr – 3
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir