Avukat Güvenlik Uygulaması

Türkiye Barolar Birliği 25 şubat 2015 tarihinde bir anket sonucu yayınladı. Anket tek sorudan oluşuyordu. Ankette yer alan soru kısaca şu şekildeydi; ” Kendinizi tehlike de hissettiğiniz bir anda cep telefonunuzda rahatlıkla kullanabileceğiniz Avukat Güvenlik Uygulaması ‘ndan küçük bir ücret karşılığında faydalanmak ister misiniz ? ” Anket 72704 avukata gönderildi ve sadece 5273 avukat tarafından cevaplandı. Cevaplayan avukatların %73,5 (yani 3878 avukat) evet yanıtını verirken, %26,5 (yani 1395) avukat tarafından hayır cevabını aldı.

Aslında bu anket Türkiye Barolar Birliği ‘nin özel bir şirket ile geliştirdiği ” Avukat Güvenlik Uygulaması ” ‘nın avukatlar tarafından kabul görüp görmeyeceğinin bir ön incelemesiydi. Anket sonucunda yüksek bir oranla evet cevabını avukatlardan alan Türkiye Barolar Birliği Avukat Güvenlik Uygulaması ‘nın hayata geçirilmesini hızlandırdı ve geçtiğimiz günlerde aktif hale getirdi. Tabi ki bu uygulama sadece anket cevaplarının evet gelmesine bağlı olarak hız kazanmadı. Son dönemde yaşanılan bazı güncel olaylarda bu uygulamanın bir an önce hayata geçirilmesi konusunda onay verir nitelikteydi. Peki  Avukat Güvenlik Uygulaması nedir ve nasıl faydalanacaksınız. Gelin kısaca inceleyelim.

Avukat Güvenlik Uygulaması

Avukat Güvenlik Uygulaması Nedir

Avukat Güvenlik Uygulaması Nedir

Avukat Güvenlik Uygulaması mobil cihazlar ile kullanılan bir yazılım. Can güvenliğinin tehdit edildiği konularda yetkili birimlere yaşadığınız sorunu hızlıca ileten bir uygulama. Avukat Güvenlik Uygulaması, uzun yıllar önce taksi şoförleri için yapılan bir uygulamanın benzeri diyebiliriz. Panik butonu v.b. uygulamalar ile size bir şekilde saldırıda bulunan kişiden habersiz olarak yetkili mercilere ulaşmanıza imkan sağlıyor. Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatların kullanımına sunulan uygulamada sistem şöyle işliyor.

  • Avukat Güvenlik Uygulaması ‘nı satın aldığınızda akıllı telefonunuza bir yazılım yükleniyor. Yazılım telefonunuza yüklendiğinde bir alarma modu oluşturuluyor. Bu alarm modunu aktif hale getirdiğinizde bağlı olduğunuz baronun Avukat Hakları Merkezi ‘ne, eğer yoksa belirlenecek olan Baro Yönetim Kurulu Üyesi ‘ne veya durumun çok daha ciddi olması halinde yetkili mercilere çağrınız iletilir.
  • Aslında çok basit bir şekilde yaşamış olduğunuz anlık tehdidi bertaraf edebilmek için veya yardım isteyebilmek için kullanabileceğiniz bir uygulama.
  • Avukat Güvenlik Uygulaması içerisinde bir de delil toplama özelliği de bulunuyor. Alarmı aktif hale getirdiğiniz cihaz otomatik ses kaydı ve otomatik video kaydı almaya başlıyor. Akıllı telefonunuza yapılacak bir saldırı durumunda da önlemler alınmış gibi gözüküyor. Alarm sistemini aktif hale getirdiğinizde yapılan kayıtlar doğrudan Alarm İzleme Merkezi ‘ne ulaştırılıyor. Böylece delillerinizi de kaybetmemiş oluyorsunuz.

Yukarıda belirmiş olduğumuz özelliklerin yanı sıra Avukat Güvenlik Uygulaması ‘nın daha bir çok hizmeti de mevcut. Hareketsiz alarma özelliği, seyahat özelliği gibi bir çok farklı uygulamada avukatların kullanımına açılmış durumda.

Avukat Güvenlik Uygulaması Fiyatı

Avukat Güvenlik Uygulaması Fiyatı Ne Kadar ?

Avukat Güvenlik Uygulaması, Türkiye Barolar Birliği tarafından satışa sunulmuş durumda. Ulusal Baro Ağı Projesi ( UBAP )dahilinde programı satın alabilirsiniz. UBAP girişi sonrasında Avukat Güvenlik Uygulaması alanına geldikten sonra karşınıza çıkan formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Avukat Güvenlik Uygulaması fiyatı nedir diye merak ediyor olabilirsiniz ? Avukat Güvenlik Uygulaması 66,00 ‘den satışa sunulmuş durumda.

Önemli Açıklama : Avukat Güvenlik Uygulaması, Nt MicroDestek ürün yelpazesi arasında yer almaz. Türkiye Barolar Birliği tarafından avukatlara sunulan bir hizmettir. Yukarıda yer alan inceleme Türkiye Barolar Birliği tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda hazırlanmıştır. Yaşanılacak sorun ve benzeri durumlardan Nt MicroDestek sorumlu tutulamaz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir