Hukuki Web

Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracının hazırlayıp sunduğu faydalı ve aydınlatıcı hukuki bilgilerin yer aldığı Hukuki Web programını tanımaya başlamadan önce gelin birlikte programı hazırlayan ve sunan değerli avukatları tanıyalım.

Avukat Şebnem Ahi

Hukuki Web Sunucusu - Avukat Şebnem Ahi

Hukuki Web Sunucusu – Avukat Şebnem Ahi

Avukat Şebnem Ahi, 1987 istanbul doğumlu olan Şebnem Ahi Bahçeşehir Hukuk Fakültesinden mezun. İstanbul barosu üyesi ve ahi hukuk bürosunda da avukatlık yapan avukat Şebnem Ahi, Baro Bilişim Hukuk Merkezi’ndeki aktif çalışmalarını Genel Sekreter göreviyle devam ettirmektedir. Ağırlıklı olarak bilişim ve ceza konularından çalışan avukat Şebnem Ahi; alanında bir çok yurtiçi veya yutdışı seminer ve konferanslara katılmıştır.2010’da Hindistan’da düzenlenen International Technology Law Association (ITECHLAW) konferansına ve 2011 yazında ABD Washington D.C.’da “Hukukçular için Dil Okulu – Legal English for Lawyers” eğitimine katılmıştır.

Avukat Sertel Şıracı

Hukuki Web Sunucusu - Avukat Sertel Şıracı

Hukuki Web Sunucusu – Avukat Sertel Şıracı

Avukat Sertel Şıracı, 1980 Denizli doğumlu olan Avukat Sertel Şıracı Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul barosu üyesi ve sertel şıracı avukatlık bürosunda avukatlık yapmaktadır. İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkan Yardımcısıdır. Bilişim hukuku ve fikri sınai haklar konusunda ağırlıklı olarak çalışan Avukat Sertel Şıracı’nın Doğrudan pazarlama, reklam hukuku, yeni nesil reklam ve rekabet, haksız rekabet hukuku, online itibar, dijital yayıncılık ve korunması, alan adı uyuşmazlıkları, yazılımların telif hakları ile korunması, ticari casusluk konularında konuşmaları, makaleleri bulunmaktadır.

Hukuki Web

Konularında çalışmaktan keyif alan ve programın o günki konusun da en güncel ve yeni blgileri vermekten mutlu olan Avukat Şebnem Ahi ve Avukat Sertel Şıracı bilişim, internet konusu hakkında bir çok noktaya değinerek keyifli bir sohbeti gerçekleştiriyorlar. Web , Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama konularında Türkiye ’nin en popüler blog sayfalarından biri olan Webrazzi bünyesinde yayınlanan Hukuki Web, teknolojik gelişmeler ve yaşanılan sorunların hukuki çözümlerini ele alan kısa bir program. Genellikle haftalık olarak yayınlanan Hukuki Web, Webrazzi ‘nin kendi sitesi üzerinde yayınlanmaktadır. Süre olarak kısa (Genellikle yayın süresi 5 ila 15 dakika arasında değişmektedir) ama gerçekten keyifli bir program. Hukuki Web ‘in 28 Ocak 2015 tarihinde yayınlanan, “bakanlara doğrudan web sitesi engelleme yetkisi öngören torba yasa” konulu yayınını aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak izleyebilirsiniz.

Hukuki Web Programında Daha Çok Hangi Konulara Yer Veriliyor ?

Bir çok internet konusunda görüşme gerçekleştiren avukatların konuştuğu konulardan bazıları;

  • Telif Hakları,
  • İnternet yasası ve ABD’de NSA tarafından kaydedilen bilgiler, 
  • İnternet Reklamcılığı,
  • İnternet yasası, Ajans Press ve Burger Türk davaları,
  • Twitter engelinin akla getirdiği hukuki sorular,
  • İfade özgürlüğü, yazılımın patentlenmesi ve satın alma sonrası kullanıcı verisi,
  • DNS Spoofing, Anayasa Mahkemesi’nin kararını ve izinsiz reklam,

Ve daha birçok konu hakkında açık anlaşılır sohbetler yapan Avukat Sertel Şıracı ve Avukat Şebnem Ahiye teşekkürler …

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir