Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu Değişti

Geçtiğimiz aylarda, dünyanın hukuki anlamda ki en büyük birleşme gerçekleşti. Dünyanın en büyük 10 hukuk bürosu arasında yer alan Dentons, Çin Halk Cumhuriyeti ‘nde ki en büyük hukuk bürolarından biri olan Dacheng Law Office ile birleşti. Birleşme 2015 şubat ayı içerisinde gerçekleşti. Birleşme sonrasında Dentons çalışan sayısı olarak dünyanın en büyük hukuk bürosu haline gelmiş oldu. Şu an için kazanç rakamları açıklanmadığı için, geçtiğimiz yıl ki verilere göre hala lider Baker & Mckenzie. Ancak önümüzde ki yılki rakamlar açıklandığında büyük ihtimal liderliği Dentons alabilir.

Rakamlarla Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu

Dentons ‘un rakamlarına geçmeden önce biraz geçmişe gidelim. Dünya çapındaki hukuk bürolarının büyüme hızı 1980 ‘li yılların başından itibaren bir hayli arttı. 1979 yılında o zaman ki dünyanın en büyük hukuk bürosu Shearman & Sterling 312. avukatına işe almıştı ve dünya çapında sansasyon yaratmıştı. Tabi aradan geçen yıllardan sonra hukuk büroları büyümeye ve global şekilde hizmet vermeye devam etti. Globalleşmenin sonucu olarak büyük ortaklıklar ve inanılmaz gelir elde eden hukuk büroları oluştu. Buna dikkat çekmek amacı ile geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük hukuk büroları listesini yayınlamıştık ( Yüksek rakamlı gelire sahip olan hukuk büroları ve avukatlar dikkatimizi çekmeyi bir hayli başarmış ki konuyla ilgili beş ayrı makale yayınlamışız. Makalelere ulaşmak için aşağıdaki yönlendirmeleri kullanabilirsiniz.

Milyar dolarlık gelirleri gerçekten dudak uçuklatıyor. Sözü daha fazla uzatmadan gelelim hukuk dünyasında ki en büyük ortaklık sonucu doğan yeni dünyanın en büyük hukuk bürosuna. Dentons 2014 rakamları ile de, yine dünya çapında ki hukuk bürolarında en büyük 10 hukuk bürosundan biri idi. Dev birleşme öncesinde 2600 avukat, 75 noktada ve 50 farklı ülkede hizmet veriyordu. 127 ortak ve 198 kıdemli avukat kadrosuna sahip idi. 2014 yılında toplam 1.3 milyar dolarlık gelire sahip Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir hukuk bürosu. Dev birleşme sonrasında Dentons artık dünyanın en büyük hukuk bürosu oldu. Dentons ‘un yeni rakamları ve yeni adını sıralarsak;

Hukuk Şirketi Adı : 大成 Dentons

Çalışan Sayısı : 6500 Avukat

Hizmet Verilen Bölgeler : 120 noktada ve 50 farklı ülkede (Her kıtada hizmet verdiklerini de hatırlatalım)

Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu - Dentons

Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu – Dentons

Yeni adı ile 大成 Dentons birleşme sonrasında inanılmaz rakamlara ulaştır. Hizmet noktasını 75 ‘den 120 ‘ye çıkartmasının yanı sıra avukat sayısını da 2600 ‘den 6500 ‘e çıkarttı. Artık hukuk bürosu tabirinin yeterli olmadığı hale gelmiş oldu. 大成 Dentons bu dev birleşme ile yetinmedi ve daha da büyümeye devam ediyor. Geçtiğimi günlerde McKenna Long & Aldridge LLP. şirketini de, 大成 Dentons bünyesine dahil etti. 8 nisanda 大成 Dentons web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, Atlanta merkezli McKenna Long & Aldridge LLP. hukuk şirketinin bünyelerine dahil edildiğini duyurdu. Böylece toplamda bünyesine yaklaşık 450 avukat daha dahil edilmiş oldu. Hizmet verdiği lokasyon sayısını da 120’den 141 ‘e yükseltti.

Global anlamda tek merkezli bir yapıda değil, çok merkezli yapıda hizmet veren 大成 Dentons; Asya’da 北京大成律师事务所, Kanada’da Dentons Canada LLP, Avrupa’da Dentons Europe LLP, Birleşik Krallık’ta Dentons UKMEA LLP, Amerika Birleşik Devletleri’nde Dentons US LLP isimleriyle hizmet veriyor. Yönetim anlamında tek olarak ele alınan hukuk şirketi, mali tablolar ver finansal yapı olarak az önce belirtmiş olduğumuz bölgelerde ayrı ayrı düzenleniyor.

Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu Ülkemizde Hizmet Veriyor mu ?

Baseak - Balcıoğlu Selçuk Akman Keki

Baseak – Balcıoğlu Selçuk Akman Keki

大成 Dentons ülkemizde de hukuki anlamda hizmet veriyor. Ancak ülkemizde hali hazırda hukuk şirketi kurmak yasak olduğu için hukuk bürosu formatında değil, limited şirketi ünvanı ile Baseak Hukuk Bürosu aracılığı ile hizmet veriyor. Hizmet ortaklığı çerçevesinde ülkemizde Baseak Hukuk Bürosu faaliyet gösteriyor. Ülkemizin ileri gelen hukuk bürolarından biri olan Baseak da bünyesinde de bulundurduğu çalışan sayısı ile de hukuk bürosundan öte biraz daha hukuk şirketi formatında. 9 ortak avukat, 1 kıdemli danışman, 60’tan fazla avukat, 2 ekonomist ve 25 idari destek personelden oluşan kadrosu ülke standartlarımızın çok üzerinde.

Son olarak size çok kısa da olsa hukuk bürolarının tarihi gelişimlerini geçelim.

Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu - 大成 Dentons

Dünyanın En Büyük Hukuk Bürosu – 大成 Dentons

Dentons

Dentons giderek daha karmaşık ve birbirine bağlı dünyada müşterilerine rekabet avantajı sağlamak için, hırslı olan küresel bir hukuk firmasıdır. Acritas 2014 Küresel Elite Marka Endeksi’nde top 20 firmadan biri olan Dentons yeni ve yaratıcı yollarla tutarlı ve tavizsiz kalite sunmakta ve statükoyu zorlamakta kararlıdır. 1742 tarihine kadar geri giden bir tecrübeye sahip olan Dentons bu yasal deneyim mirası ile, Dentons uluslararası hukuk firması Salans LLP, Kanadalı hukuk firması Fraser Milner Casgrain LLP (MYK) ve uluslararası hukuk firması SNR Denton kombinasyonu ile oluşturulmuştur.

McKenna Long & Aldridge LLP

McKenna Long ve Aldridge 15 ofis ve 13 pazarda avukatları ve kamu politika danışmanları ile uluslararası bir hukuk bürosudur. Firma benzersiz karmaşık dava, şirket hukuku, enerji, çevre, finans, hükümet sözleşmeleri, sağlık, altyapı, sigorta, fikri mülkiyet, kamu politikası, Emlak ve teknoloji. reel alanlarında müşterilerini temsil etmektedir ve hukuk, iş ve hükümetin kesiştiği noktada konumlandırılmıştır

Washington, DC merkezli McKenna Long, McKenna & Cuneo ve Atlanta merkezli Long Aldridge ve Norman isimli iki firmanın 2002 birleşmesiyle kuruldu. 2012 yılında, Kaliforniya merkezli Luce Forward, Hamilton & Scripps LLP McKenna Long ile birleşmiştir.

大成

1992 yılında kurulan, 大成 türünün ilk örneğidir ve şu anda Çin’in en büyük hukuk firmasıdır.大成 dünya çapında 4.000 ‘den fazla lisanslı avukat ve profesyonellere ev sahipliği yapmaktadır. Pekin merkezli 大成 küresel bazda müşterilerine sorunsuz bir şekilde entegre hukuki hizmet sunmak için, 51’den fazla şubesi ve ofisleri ile hizmet vermektedir.

大成ve avukatları Asian Legal Business ‘”ALB 50 ‘de , birkaç yıl üst üste tüm Çin Avukatlar Derneği tarafından” Üstün Ulusal Hukuk Bürosu “adlı ödül da dahil olmak üzere, yıl boyunca çok sayıda seçkin onur ve ödül kazanmıştır: Asya’nın en büyük Kanun Firmaları Asya 50 ve Çin 20 listesinde Asya Avukat 2015 numaralı değerlendirmeyle birincilik ödülü almıştır.

Dentons Dacheng

Dentons Dacheng

Önemli Açıklama – Important Information

Yukarıdaki  yazı 大成 Dentons ile ilgili avukatları aydınlatmak ve düşüncelerimizi anlatmak için yazılmıştır. Yazı içerisinde bir çok farklı kaynak kullanılmıştır. 
The article standing above is inclueding only opinion of us about 大成 Dentons. A variety of sources were used in the text.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir