Dünyanın En Zengin Avukatları

Geçtiğimiz aylarda 2013 yılı verileri baz alınarak Türkiye ‘nin En Çok Kazanan Avukatları listesini sizler ile paylaşmıştık ( Türkiye ‘nin En Çok Kazanan Avukatları; Tıklayın ). Amerikalı bir araştırma şirketinin yapmış olduğu araştırmalar sonrasında da Dünyanın En Zengin Avukatları listesine de ulaşabilir olduk. Dünyanın en zengin avukatları listesi, nakit olarak sahip oldukları para miktarına göre hazırlandığını hatırlatmak isteriz.

İşte Dünyanın En Zengin Avukatları

10. Howard K. Stern – $ 500.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 10. Howard K. Stern

Dünyanın En Zengin Avukatı – 10. Howard K. Stern

500 bin dolarlık serveti ile Dünyanın En Zengin Avukatları listemizin onuncu sırasında ki yerini almayı başardı. 29 Kasım 1968 doğumlu olan Howard K. Stern, dünyaya Los Angeles ‘da geldi. Bildiğiniz gibi yurt dışında ki hukuk büroları, hukuk şirketi olarak anılmakta ve farklı alanlara da yatırım yapabilmektedirler. Howard K. Stern de farklı yatırımlarda bulunan avukatlardan. Anna Nicole Smith ile yapmış olduğu ortak girişim ona iyi bir gelir kapısı oldu. Kaliforniya Üniversitesi mezunu olduktan sonra 25 Şubat 1994 yılında Kaliforniya Eyalet Baro ‘suna kayıt olmuş ve avukatlık görevi resmi olarak bu tarihte başlamıştır.

9. Stacey Gardner – $ 1.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 9.Stacey Gardner

Dünyanın En Zengin Avukatı – 9.Stacey Gardner

Stacey Gardner ismini duyduğunuzda, bu ünlü manken değil mi sorusu gelebilir. Evet o ünlü manken Stacey Gardner. Daha çok model kimliği ile dikkatleri çekmeyi başarsa da, Southwestern Hukuk Fakültesi mezunu ve 2005 yılından bu yana resmi olarak avukatlık mesleği icra etmeye devam ediyor. Servetinin büyük bir kısmını modelliğe borçlu olsa da, avukatlık başarıları azımsanacak gibi değil.

8. Vikki Ziegler – $ 2.500.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 8.Vikki Ziegler

Dünyanın En Zengin Avukatı – 8.Vikki Ziegler

Vikki Ziegler Amerika’nın en ünlü avukatları arasında. Sadece avukat kimliği ile değil, televizyonculuk ve yazarlık kimlikleri ile de adından söz ettirmeyi başarmış bir avukat. New Jersey doğumlu olan Vikki Ziegler, Rhode Island Üniversitesi ‘ni bitirdikten sonra, Quinnipiac Hukuk Fakültesi ‘ni bitirmiştir. Mesleğe en alt aşamadan başlamıştır. Meslek hayatının ilk yıllarında mahkeme katipliği yapmıştır. İlerleyen yıllarda arabuluculuk eğitim almış ve kendini bu alanda geliştirmiştir. Kariyerinin zirve yapmasını sağlayan boşanma avukatlığı sıfatı, ona şu an ki 2.5 milyon dolarlık serveti kazandırmıştır.

7. Jose Baez – $ 5.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 7. Jose Baez

Dünyanın En Zengin Avukatı – 7. Jose Baez

Jose Baez ‘in hayat hikayesi gerçekten ilginç. New York doğan Baez, daha çok küçük yaşlardayken Florida ‘ya taşınmak durumunda kalır. Üniversite hayatına da burada başlayan Jose Baez, kış arkadaşının hamile kalması sonucu okulu bırakmak durumunda kalır. Okulu bıraktıktan sonra seksenli yılların ortasında Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetlerine katılır. Askerlik görevi esnasında başarılı hamleler yapmaya başlar. Burada istihbarat analisti olur. Bir çok görevde yer aldıktan sonra, tekrar üniversite okumaya karar verir. 1997 yılında St. Thomas Üniversitesi hukuk fakültesi ‘nde eğitimini tamamlar. Tam sekiz yıl sonra resmi olarak baroya kayıt olur ve avukatlık hayatı resmen başlamış olur. Bu sekiz yıllık dönemde aşırı borçlanma nedeni ile baroya kayıt olamadığını hatırlatmak isteriz. 2005 yılında resmen avukat olduktan sonra inanılmaz hızlı bir gelişim kaydeder ve dokuz yıl içerisinde ki başarıları sayesinde Dünyanın En Zengin Avukatları listemize, 5 milyon dolarlık serveti ile giriş yapmayı başarır.

6. Ana Quincoces – $ 8.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 6. Ana Quincoces

Dünyanın En Zengin Avukatı – 6. Ana Quincoces

Ailesi Küba ‘lı olan Ana Quincoces, ailesinin ülkesine olan ilgisinden dolayı servetini bu kadar arttırdığından bahsedebiliriz. Ana Quincoces avukatlık kariyerinin yanı sıra, yazmış olduğu yemek tarifi kitapları ile Amerika ve İngiltere ‘de uzun süre best-seller olmayı başarmıştır. Miami de doğup büyüyen Ana Quincoces ünlülerin avukatlığını yapmanın yanı sıra, yazmış olduğu kitaplar ile büyük bir ek gelire de sahip.

5. Vernon Jordan – $ 12.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 5. Vernon Jordan

Dünyanın En Zengin Avukatı – 5. Vernon Jordan

Vernon Jordan gerçekten ünlü bir avukat. Özellikle sivil hakları savunuculuğu sayesinde neredeyse tüm Amerika ‘da tanınan bir avukat. Gürcistan ‘da doğduktan sonra Amerika ‘ya yerleşen Vernon Jordan, 1957 yılında DePauw Üniversitesi ‘nden mezun olur. Okul yıllarında hem arkadaşları hem de öğretmenleri tarafından mükemmelliyetçiliği ile tanınmıştır. DePauw Üniversitesi sonrasında hukuk dalında ki uzmanlaşmasını Howard Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘nde yapar. Hukuk diplomasını aldıktan sonra tekrar Gürcistan’a döner ve Gürcistan ‘ın ünlü aktivist avukatı olan Donal L. Hollowel yanında çalışmaya başlar. Burada ki görevinde özellikle ırkçılık konularında tam bir uzman olmayı başarmıştır.

4. Joel Segal – $ 40.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 4. Joel Segal

Dünyanın En Zengin Avukatı – 4. Joel Segal

Dünyanın en ünlü spor ajanlarından solan Joel Segal üniversite hayatına Hofstra Hukuk Fakültesi’nde başladı. Buradan mezun olduktan sonra, spor tutkusu onu dünyanın en zengin avukatları listesine sokmayı başardı. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri ‘nde spor hukuku ve kontrat – sözleşme hazırlama ve yönetme konusunda uzman kimliği ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Worldwide Football Management, Inc. başkanı olarak görev almayı da başarmıştır. Hala bu görevlerini başarı ile sürdürmeye ve servetini arttırmaya devam etmektedir.

3. John Branca – $ 50.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 3. John Branca

Dünyanın En Zengin Avukatı – 3. John Branca

Dünyanın En Zengin Avukatları listemizin üç numarasında, dünyanın en popüler eğlence avukatı yer alıyor. John Branca Kaliforniya ‘ya taşındıktan sonra müziğe olan ilgisi bir hayli arttı. Los Angeles City College ve Occidental College okullarında müzik eğitimi aldıktan sonra avukat olmaya karar verdi. UCLA hukuk fakültesinden mezun oldu. Avukat olduktan sonra ilk olarak emlak sektörüne yönelik bir hukuk kariyeri çizmeyi hedefledi. Ama ilerleyen yıllarda müzik ile iç içe olan yaşamı onu dünyanın en ünlü eğlence avukatı yapmaya itti. 50 milyon doların üzerinde bir servete sahip olması, bu tercihinin de ne kadar başarılı olduğunu bizlere gösteriyor. Müvekkilleri arasında Michael Jackson gibi dünya çapında tanınan ünlülerin olduğunu söylememiz yeterli olacaktır.

2. Willie E. Gary – $ 100.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 2. Willie Gary

Dünyanın En Zengin Avukatı – 2. Willie Gary

Willie E. Gary motivasyonel konuşmacı, iş adamı ve avukat. Willie Gary Amerika Birleşik Devletleri ‘nin ilk siyahi hukuk bürolarından bir tanesi. Willie Gary öncesinde hukuk bürosu sahipleri hep beyaz insanlar olmuşlardır. Willie Gary sayesinde siyahi avukatlarda büro açabileceği konusunda cesaretlenmişlerdir. Tabi ki bir ilki yaptığı için diğer avukatlara göre çok daha yüksek bir gelire sahip olduğunu söylememiz gerekir. Lüks ve şaşalı hayatı, özel tasarım jeti, özel tasarım arabaları ve malikanesi ile avukat kimliğinden çok zengin bir hayata sahip olması ile sık sık Amerikan basınında kendisinden söz ettirmektedir.

1. Wichai Thongthan – $ 1.100.000.000

Dünyanın En Zengin Avukatı - 1. Wichai Thongthan

Dünyanın En Zengin Avukatı – 1. Wichai Thongthan

Wichai Thongthan ve göz kamaştıran serveti, Dünyanın En Zengin Avukatları listemizin açık ara bir numarası. Bir milyar dolar üzerinde ki serveti gerçekten inanılmaz. Wichai Thongthan hem avukatlığı hem de iş adamlığı ile adından sıkça söz ettiren isimlerden. Müvekkilleri arasında Tayland Başbakanı gibi isimler yer alıyor. Wichai Thongthan avukatlık mesleği yanı sıra özel bir hastanenin yönetim kurulunda da görev alıyor.

İşte dünyanın en zengin 10 avukatı bu şekilde sıralandı. İlerleyen yıllarda Türk avukatlarında listede olması dileği ile.

8 cevaplar
 1. demir
  demir says:

  arkadaş en zengin avukatlara bak. nerdeyse adamlar hukuk bürosu açmadan iş yapcaklar. bize burda her bişi yasak. önümüzü açsalarda artık bizde rahatlasak.

  Yanıtla
 2. Burak Eğlenoğlu
  Burak Eğlenoğlu says:

  O kadar parayı kazanmak için avukatlık yeterli değil nitekim listedekilerin çoğu da avukatlık yerine-yanında başka meslekler icra ediyorlar.
  Olsun yine de bizi etkilemez, çalışmaya devam:)
  moralimizi bozan yazı için teşekkürler:)))

  Yanıtla
 3. stajyer
  stajyer says:

  burak beye katılıyorum. aslında ülkemizde de avukatlık yanında farklı ticari girişimlerde bulunanlarda var. sadece avukatlık yaparak dünyanın en zengin avukatı olunması pek olası değil. ama bakalım yaşımız daha genç çalışmaya devam.

  Yanıtla
 4. Ahmet
  Ahmet says:

  Ülkemizden Ahmed Pekin gibi avukatların yıllık 25 milyon tl kazancı olduğunu yazmıştınız fakat bu listede çok alt seviyede servetler var

  Yanıtla
 5. McAdmin
  McAdmin says:

  Merhaba Ahmet Bey,

  Yukarıda yer alan listede nakit olarak ellerinde bulundurdukları servete göre bir değerlendirme yapılmıştı. Ülkemizde ki avukatlar listesinde yer alan içerik içerisinde, yıllık 25 milyon liralık gelir ciro anlamında idi. Tabi bu ciroların büyük bir bölümü gider olarak işlendiğini düşündüğümüzde, düşük bir nakit miktarının kaldığını düşünebiliriz.

  Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir