Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -1

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi

Hafta sonu için İzmir’ e geldiniz ya da planlıyorsunuz, kafanızda bir sürü plan var… Gündüz Kemeraltı’nda gezelim, akşam yemeğini Tarihi Asansör Restaurantta yiyelim oradan da eğlenmeye Alsancak’a geçelim veya bunun benzeri gibi.

Boş verin, düşündüğünüz bütün planları unutun. Zaten hafta içi işinizin yoğunluğu, binalar arasında koşuşturmalar, araçlar içerisinde yoğun trafik ve hep bir yerden bir yere yetişmek kaygısı… Hafta sonunuzu şehirden uzak doğa ile baş başa geçirin. Buyurun size bir öneri;

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi

Şirince

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -2

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -2

İlk durağımızı Şirince olarak alırsak İzmir – Konak tan 85 km’lik bir yolculuk yapmamız gerekecektir. İzmir’ den Aydın otobanına çıkıp, Belevi sapağından çıkış yaptıktan yaklaşık 20 dk. sonra, Selçuk şehir merkezine girer girmez tabelalar sizi soldan Şirince Köyü’ ne yönlendirecektir. Yalnız asfalt olmasına rağmen ana yoldan Şirince köyüne bağlanan yaklaşık 8 km’lik yol biraz dar ve virajlardan oluşmaktadır. Hafta sonu kahvaltınızı Şirince’nin antik Rum evlerinin mistik havasında yapmanızı şiddetle öneririm. Buradaki kahvaltı salonları genelde serpme kahvaltı menüsü üzerinedir ve önceden rezervasyon yaptırmanıza gerek yoktur. Sizlere türlü türlü reçeller, marmelatlar bölgedeki ağaçlardan toplanan natürel zeytinler ve enfes kahvaltılık soslar eşliğinde sunum yapacaklardır. Bal kabağı reçelini mutlaka denemenizi öneririm. Muhteşem kahvaltı sonrasında içeceğiniz bir fincan Türk Kahvesi aldığınız lezzetleri pekiştirecektir.  Kahvaltıdan sonra Şirince Köyünde yapacağınız kısa bir gezinti keyfinize keyif katacaktır. Bu yürüyüş için size önerim, köy içi yollarının kesme taş ve ufak yokuşlardan oluştuğu için spor ayakkabı ve rahat kıyafetler giymenizdir. Köy içerisindeki bu yollar genelde köylü kadınların yapmış oldukları el sanatları, tarhana, kekik, ekmek, reçel, zeytin ve zeytinyağı vb. ürünleri sergileyip pazarladıkları stantlarla doludur. Bu stantlardan rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Dilerseniz yol üzerinde sıkça karşılaşacağınız Şarap evlerinde tadım yapıp, meşhur meyveli Şaraplarından satın alabilirsiniz.

Efes Harabeleri

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -3

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -3

Şirince’ deki gezimizden sonra geldiğimiz yoldan tekrar ana caddeye çıktığımızda yolumuza soldan Kuşadası istikametine gideceğiz. Yaklaşık 10 dakikalık yolculuktan sonra solumuzda Dünya Mirası listesinde bulunan Efes Harabeleri bulunmakta ve siz daha önceden burayı görmediyseniz mutlaka görmelisiniz. Mevsim itibarıyla nisan ayının sonları ve mayıs ayının başları havaların çok fazla ısınmadığı bu günler yapacağınız bu gezinti için çok uygun. Efes harabelerini gezmeniz için 2 saatlik bir zaman yeterli olacaktır. Eğer akşam için çok geç kalmadıysanız Antik Efes Kentinin yanındaki Yedi Uyuyanlar Mağarasını ve 10 km’lik mesafedeki Meryem Ana’yı da görebilirsiniz.

Kuşadası

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -4

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -4

Ama size tavsiyem güneş batmadan Kuşadası’nda olup otelinize eşyaları bırakıp akşam gezintisi için Kuşadası çarşıda olmanızdır. Dünyada güneşin en güzel battığı yerlerden biri de Kuşadası’dır. Sahilde ki balık restoranlarında güneşin batışı eşliğinde Kuşadası körfezinden günlük yakalanan taze balıklardan yemenizi öneririm. Yemekten sonra dilerseniz sahilde yürüyüş yapıp, dilerseniz sahil üzerinde bulunan kafelerde vakit geçirebilirsiniz.

Pazar kahvaltınızı Söke ya da Güzelçamlı yolu üzerinde bulunan Kır Kahvaltı Salonlarında yapabilirsiniz. Bu salonların birçoğunda doğal ürünler sunulmaktadır. Kahvaltıdan sonra da bölgenin eşsiz zeytin, zeytinyağı gibi ürünlerden satın alabilirsiniz.

Yolun sonunda eşsiz doğasıyla Dilek Yarımadası Milli Parkı sizi beklemekte. Sırtınızı çam ormanına yaslayıp, Milli Park içerisinde bulundan dört koydan canınız hangisinde isterse denize girebilir, sessizliği bozan kuş ve deniz sesiyle huzur depolayabilirsiniz. Dönüşü Söke yolunu tercih ederek, Söke üzerinde bulunan Outlet Mağazalarında alışveriş yapmak oldukça hoşunuza gidecektir. Söke’ den direk Aydın-İzmir otobanına çıkarak rahat bir şekilde yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -5

Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi -5

Bu yolculukla birlikte iki günde toplam yaklaşık 275 km bir yol yapacaksınız ama emin olun depolayacağınız huzur, yaşayacağınız mutluluk her şeye değecek, yeni başlayacağınız haftaya enerji dolu başlayacaksınız.

Şimdiden iyi eğlenceler…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir