Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -4

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji

18.yüzyılda ”Zaman sessiz bir testeredir” diyen Emannuel Kant bu sözünü günümüzde iş yoğunluğundan başını kaldıramayan avukatlar için söylenmiş sanki.
İş hayatının yoğunluğundan, toplantılardan ve gündelik hayatınızdan doğan sorumluluklardan dolayı spor yapmaya ve hobilerinize zaman ayıramıyorsanız 2015 ‘te hayatımıza giren Giyilebilir Teknolojiyle tanışmanın zamanı gelmiş olabilir.

Giyilebilir Teknoloji’ye ait ürünler, bize çocukken hayretle izlediğimiz bilimkurgu filmlerindeki objeleri hatırlatsana artık tüm gerçekçiliğiyle hayatımızda.

Giyilebilir Teknoloji’yi kısaca tanımlarsak; giydiğimiz ürününün akıllı sensörlere sahip olması ve buradan aldığı verileri kablosuz veya bluetooth ile bağlanarak bize aktarılmasıdır.

Giyilebilir teknolojik ürünlerin göz atacak olursak;

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji

Akıllı Saatler

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -3

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -3

Bu saatlerin içinde bulunan sensörler yardımıyla gün içerisinde atılan adımı, yakılan kaloriyi ve kalp atış hızımızı görebileceğimiz gibi aynı zamanda sosyal medya hesaplarını takip edebilir, çağrı ve maillere cevap verebilirsiniz. Böylece spor yaparken iş hayatınızdan uzakta kalmamış olur ya da yoğun tempoda çalışırken sağlık durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Akıllı Mücevherler

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -2

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -2

Akıllı saatlerle başlayan bu teknolojik serüven zamanla kişiselleştirilerek daha kullanılır hale getirilmeye çalışılıyor. Bunun bir örneği Akıllı Mücevherler. Şimdilik Akıllı Saatlerle aynı işleve sahip olsalar da sahip olduğu tasarımsal artılarla yoğun çalışan kadın avukatların gözdesi olabilir.

Bir artı özellik olarak, acil durumlarda telefonu çıkarmadan bir butona basarak polise haber vermeyi kolaylaştırıyor.

Akıllı Gözlükler

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -1

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji -1

Giyilebilir Teknolojiler arasında popüler bir yere sahip olan Akıllı Gözlükler kullanıcılarına dış dünya hakkında ekstra bilgi veren bir üründür. Diğer akıllı cihazların fonksiyonlarına sahip olmakla beraber ,spor yaparken sizi kimin aradığını, mesajlarınızı, ulaşmak istediğiniz hedefe kalan uzaklığınızı ya da temponuzun sizin için uygunluğunu analiz ederek gözlüğünüzdeki ekrana taşır.

Akıllı Spor Kıyafetler

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji

Avukatlar İçin Giyilebilir Teknoloji

Giyilebilir Teknolojiye artan talep bilim adamlarının hayal gücüyle birleşerek ortaya siz otururken kaslarınızı çalıştıran akıllı spor kıyafetleri ortaya çıkarmıştır.
Antelope isimli bu ürün temel kas gruplarınızı çalıştırarak sürekli ikinci plana atılan sporu hayatımıza tekrara dahil ediyor. Güç ve dayanıklılığı arttırdığı iddia edilen ürüne yoğun talep gösterildiğini söyleyebiliriz.

Gidererek daralan zaman kavramını bir nebze olsun genişletebilen bu teknolojik ürünlerin, birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan caba gösteren avukatlarımıza faydalı olmasını diliyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir