Hukuk Fakültesi Mezunu Dünyaca Ünlü İsimler

Hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra avukat, hakim veya savcı olmasaydınız, hangi mesleğe adım atırdınız diye hiç düşündünüz mü ? Avukat olmasaydım, kesin şu meslekte olurdum diye serzenişte bulundunuz mu ? Hukuk fakültesi mezunu olmak ve sonrasında hukuk dünyasında içerisinde çalışmak, emek vermek çok güzel bir duygu ancak iş hayatında daha başarılı olmak için kesinlikle kendi isteklerinizin üzerine gitmelisiniz. Hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra farklı dallara yönelmiş ve dünya çapında isim yapmış bir çok ünlü simayı sizlerde tanırsınız. Sözü fazla uzatmadan Hukuk Fakültesi Mezunu Dünyaca Ünlü İsimler ‘e geçelim.

İşte Hukuk Fakültesi Mezunu Dünyaca Ünlü İsimler

John Cleese – Aktör

John Cleese - Aktör

John Cleese – Aktör

Komedi tarihinin en başarılı isimlerinden biri John Cleese ‘dir diyebiliriz. 50 ‘nin üzerinde filmde oynayan ( Son Filmleri Harry Potter ve Sırlar Odası, Nearly Headless Nick; Shrek 2, King Harold – Seslendirme ) ve daha bir çok sanatsal etkinliğe imza atan John Cleese Cambrigde Hukuk Fakültesi mezunu. Daha hukuk fakültesi dönemindeyken Graham Chapman ile Monty Python komedi topluluğunu kurmuştur.

Ben Stein – Aktör, Yazar, Politikacı

Ben Stein - Aktör, Yazar, Politikacı

Ben Stein – Aktör, Yazar, Politikacı

Ben Stein özellikle Amerika Birleşik Devletleri ‘nde çok popüler bir isim. Politika, medya, ekonomi ve finans sektörlerinde ileri gelen kariyeri sayesinde kendini tüm dünyaya tanımaya başarmıştır. 1970 yılında Yale Hukuk Fakültesi ‘nden mezun olmuştur. Okul yıllarında da çok başarılı bir öğrenci olmayı başarmıştır. Birincilikle tamamladığı hukuk fakültesinde, yaptığı çarpıcı ve etkileyici konuşmalar sayesinde daha o zamanlarda popüleritesini oluşturmayı başarmıştır. Ben Stein bir çok sektörde ve farklı alanlarda yaptığı çalışmalar sonucunda 20 milyon doların üzerinde bir servete sahip olmayı başarmıştır.

Gerard Butler – Aktör

Gerard Butler - Aktör

Gerard Butler – Aktör

Hukuk Fakültesi Mezunu Dünyaca Ünlü İsimler listesinde sıra geldi bir diğer ünlü oyuncuya. Gerard Butler ‘da bir hukuk fakültesi mezunu ve listede yer alan diğer hukuk fakültesi mezunlara göre biraz daha başarısız bir avukat diyebiliriz. Edinburgh hukuk firmasında stajyer avukatken işten çıkartılmıştır. Sonrasında hukuk sektöründe iş aramaya devam ederken, ek kazanç olarak küçük küçük rollerde filmlerde rol almaya başlamıştır. 90 ‘lı yılların sonralarına doğru rol aldığı Tomorrow Never Dies (Ünlü 007 ajanı filmlerinden biridir) filmi ile adından söz ettirmeye başlamıştır. Devam eden yıllarda 36 farklı projeye imza atmıştır. 300 Spartalı filminde başrol olarak Kral Leonidas canlandırmış ve tüm dünyaya kendini tanıtmayı başarmıştır.

Jeff Cohen – Aktör Avukat

Jeff Cohen - Aktör Avukat

Jeff Cohen – Aktör Avukat

Hukuk Fakültesi Mezunu Dünyaca Ünlü İsimler listesinde yer alan kişilerden biraz daha farklı bir kariyere sahip. Daha avukat olmadan ünlü olmayı başaran tek isim. Daha 11 yaşındayken, Steven Spielberg ‘in yönettiği The Goonies filminde çocuk aktör olarak rol almıştır. Çocukluk döneminde edindiği medya tecrübesini, avukat olduktan sonra kullanmayı bilmiştir. California Hukuk Fakültesi mezunu olduktan sonra Cohen & Gardner, LLP hukuk bürosunu kurmuştur. Medya avukatlığı yaparak kariyerine devam etmektedir.

Fidel Castro – Devlet Başkanı

Fidel Castro - Devlet Başkanı

Fidel Castro – Devlet Başkanı

Fidel Castro, Küba Devrimi’nin önderlerinden olan Kübalı Marksist devrimci. Devrim sonrasında, 1959 – 1976 arasında Küba Başbakanlığı, 1976 – 2008 arasında da Küba Devlet Başkanlığı yapmıştır. 1961 ile 2011 yılları arasında da Küba Komünist Partisi Birinci Sekreterliğini yürütmüştür. Uluslararası alanda ise 1979 – 1983 ve 2006 – 2008 yılları arasında Bağlantısızlar Hareketi ‘nin Genel Sekreterliğini yapmıştır. Fidel Castro, Havana Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

Gandhi – Hindistan Bağımsızlık Hareketi Lideri

Gandhi - Hindistan Bağımsızlık Hareketi Lideri

Gandhi – Hindistan Bağımsızlık Hareketi Lideri

 

Hindistan Bağımsızlık Hareketi Lideri, Mohandas Karamçand Gandi 18 yaşında (4 Eylül 1888) University College London ‘a hukuk eğitimi almak için gitmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra ülkesine dönmüş ve iş hayatına girmiştir. Hukuk fakültesi mezunu olmasına rağmen avukat olarak pek fazla görev yapamamıştır. 30 Ocak 1948 yılında Yeni Delhi ‘de vurularak öldürülmüştür.

Nelson Mandela – 1. Güney Afrika Cumhurbaşkanı

Nelson Mandela - 1. Güney Afrika Cumhurbaşkanı

Nelson Mandela – 1. Güney Afrika Cumhurbaşkanı

Güney Afrikalı, ayrımcılık karşıtı aktivist ve Güney Afrika Cumhuriyeti ‘nin ilk siyahi devlet başkanıdır. 1994 yılında ilk defa tüm halkın katıldığı seçimlerde devlet başkanı seçilmiştir. Siyasi görüş olarak Demokratik Sosyalist olan Mandela, Afrika Ulusal Konseyi siyasi partisinde 1990’dan 1999’a kadar parti başkanlığı yapmıştır. Mandela gençlik yıllarında da çok hırslı, zeki ve çalışkan bir kişiliğe sahipti. Mandela, liseyi bitirdikten sonra Fort Heyr Üniversitesi’ne girdi. Burada okurken siyasi olaylara karıştı. Öğrencilik hayatı boyunca sürekli olarak karşı geldiği konuları, son olarak cumhurbaşkanlığı görevine gelerek sonlandırmayı ve bağımsız – özgür bir toplum oluşturmayı başardı.

Andrea Bocelli – Müzisyen

Andrea Bocelli - Müzisyen

Andrea Bocelli – Müzisyen

Anrea Bocelli ülkemizde çok popüler ve çok tanınan bir kişi olmaya bilir. Ancak dünya çağında adında çokça söz ettiren bir müzisyendir. Müzik duayenleri Anrea Bocelli ‘yi dünyanın en iyi üçüncü tenoru olarak kabul etmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra, hayatında yapmaktan en çok zevk aldığı işi, yani müzisyenliği seçer. İlk albümünü 1994 yılında piyasa sürer. O günden bu yana toplamda 25 adet albüm çıkartmayı başarmıştır.

Julio Iglesias – Müzisyen

Julio Iglesias - Müzisyen

Julio Iglesias – Müzisyen

Julio Iglesias ‘da hayatı çok ilginç olan ünlüler arasında. Julio Iglesias aslında başarılı bir futbolcuydu. Real Madrid genç takımında, kaleci olarak forma giyiyordu. Ancak 20 yaşında (1963 yılında) geçirdiği trafik kazası sonucu futbol hayatı sona ermiştir. Futbol hayatı sona erince ailesi hukuk fakültesine gitmesini ister. Hukuk fakültesinde mutsuz olan ve iyileşmesi neredeyse 3 yıl süren Julio Iglesias, bu dönem zarfında müzik ile tanışır. Sonrasında bambaşka bir hayata merhaba der. 300 milyon üzerinde albüm satmayı başaran Julio Iglesias, 2600’dan fazla ödüle layık görülmüştür. Müzik hayatına girince hukuk eğitimini askıya aldıktan uzun süre sonra, 2001 yılında hukuk fakültesi mezunu olmayı başarmıştır.

Franz Kafka – Yazar

Franz Kafka - Yazar

Franz Kafka – Yazar

modern dünya edebiyatının ikon isimlerinden ve özgün yazarlarından biridir. Temmuz 1883’te Prag’da ufak moda eşyalar satan bir dükkan işleten Hermann ve Julie Kafka’nın 6 çocuğunun ilki olarak dünyaya gelmiştir. İki erkek kardeşi daha bebekken ölmüştür. Hukuk fakültesi mezunudur. Hukuk fakültesi döneminde ki boş vakitlerini yazarak değerlendirmiş. Burada edindiği tecrübelerin üzerine katmayı başararak dünya çapında tanınır bir yazar olmayı başarmıştır.

Michelle Obama – Avukat

Michelle Obama - Avukat

Michelle Obama – Avukat

Michelle Robinson – Obama, Chicago’nun güney kısmında doğdu ilk öğrenimini üstün zekalılar okulunda tamamladı. Daha çocukluk yıllarından adeta geleceğini gösteren bir öğrencilik yaşamına sahipti. Princeton Üniversitesi’nden ve Harvard Hukuk Okulu’ndan mezun oldu. Eğitiminin ardından Chicago’ya dönerek Amerika Birleşik Devletleri ‘nde ünlü bir hukuk bürosunda, Chicago Üniversitesi’ nde ve Chicago Üniversitesi Hastanesi ‘nde çalışmaya başladı. Barack Obama ile Chicago ‘da ki hukuk bürosundan çalışırken tanıştı.

Gördüğünüz gibi hukuk fakültesi mezun olduktan sonra illa ki hukuk sektöründe hizmet vermeniz gerekmiyor. Önemli olan sevdiğiniz, başarılı olacağınız hissettiğiniz bir sektörde, disiplinli, hırslı ve düzenli bir şekilde çalışmak. Zaten sonrası adeta bir çorap söküğü gibi gelecektir.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir