En İlginç Hukuk Reklamları

Bildiğiniz gibi yurt dışında faaliyet gösteren hukuk büroları ( her ülkede olmasa bile dünyanın bir çok ülkesinde), hukuk şirketi olarak nitelendirilmekte ve normal işletmelerden farksız olarak reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunabilinmektedir. Ülkemizde de yaklaşık 2-3 yıldır hukuk bürolarının şirketleştirilmesi başlığı altında yeni avukatlık kanunu fikirleri ortaya atılmaktadır. Muhtemelen yakın bir tarihte yeni avukatlık kanunu kabul edilecek ve hukuk büroları da şirketleşerek tıpkı bir şirket gibi faaliyet göstereceklerdir.

Yurt dışında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ‘nde hukuk büroları hatrı sayılır reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Tabi ki bu konuda ileri gelen hukuk bürolarının çok daha efektif şekilde reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bazı hukuk büroları bu işleri biraz daha farklı yorumlayabiliyor. Bu yazımızda da Amerika Birleşik Devletleri ‘nde billboardlara reklam veren hukuk bürolarının biraz farklı reklamlarını derlemek istedik. Komik ve ilginç reklam faaliyetleri gerçekten dikkat çekici.

İşte En İlginç Hukuk Reklamları

1. Dünyanın En Dürüst Avukatı

Dünyanın En Dürüst Avukatı

Dünyanın En Dürüst Avukatı

Tamam yasalara aykırı bir iş çevirmiş olabilirsiniz. Ama bu suçlu olduğunuz anlamına gelmez. Aslında çokta kötü bir reklam afişi değil. Masumiyet karinesi veya suçsuzluk ilkesi olarak tanımlanan, uluslararası hukuk terimi olarak presumption of innocence; suç kesinleşmediği sürece kimsenin hükümlü sıfatıyla değerlendirilemeyeceği ifadesi aslında bu reklam afişinin alt mesajı olarak değerlendirilebilinir. Ama yine de herkese beyan edercesine, suçlu olsanız da bir çaresini buluruz imajı çizmek pekte normal bir durum değil.

2. Rokçıların da Avukata İhtiyacı Vardır

Rokçıların da Avukata İhtiyacı Vardır

Rokçıların da Avukata İhtiyacı Vardır

Ülkemizde hukuk şirketi yasallaşsa dahi kolay kolay göremeyeceğimiz bir reklam afişi. Avukat olmasaydım rock yıldızı olacaktım diyen bir avukatla ülkemizde muhtemelen tanışamayabilirsiniz. Ama özellikle Amerika Birleşik Devletleri ‘nde durum biraz daha farklı. Afişte de görebileceğiniz gibi tam bir rock yıldızı formatında avukat arıyorsanız doğru yerdesiniz.

3. Çok Yüksek Beklentiniz Yoksa Doğru Yerdesiniz

Çok Yüksek Beklentiniz Yoksa Doğru Yerdesiniz

Çok Yüksek Beklentiniz Yoksa Doğru Yerdesiniz

Sadık, dürüst ama kendi çapında bir avukat aradığınızda bu afiş sizi doğru yere götürecektir. Köpekleriyle mutlu olan avukata kim güvenmez ki 🙂 İnsanın en sadık dostlarından biri olan köpekler tarafından çok sevilen bu avukatı muhtemelen sizde seveceksiniz.

4. En Büyük Sizsiniz !

En Büyük Sizsiniz !

En Büyük Sizsiniz !

Bu reklam afişi ile ilgili ne diyeceğimizi gerçekten bilemedik. Kısa ve net bir afiş olmuş doğrusu.

5. Hayat Kısa Keyfine Bak

Hayat Kısa Keyfine Bak

Hayat Kısa Keyfine Bak

Evlenmenin kime faydası olmuş ki, bekarlık sultanlıktır; formatlı reklam afişimiz çok etkili. Hayat kısa, hemen boşan ! Boşanmak üzerine bir lobi oluşturmak da bu hukuk bürosunun pazarlama ve reklam faaliyetleri arasında yerini alabilir. Dışarıda onca güzel veya yakışıklı insan varken evli olup ne yapmayı planlıyorsunuz. Hemen gelin sizi boşayalım. Mükemmel bir reklam afişi 🙂 Tebriklerimizi iletiyoruz.

En İlginç Hukuk Reklamları, yazımızın başında da vurguladığımız gibi ülkemizde ki hukuk büroları hali hazırda reklam ve pazarlama faaliyetlerinde bulunamıyor. Ancak yeni avukatlık kanunu ile birlikte, yukarıda yer alan afişlerden çok daha orjinal fikirli reklam çalışmalarına imza atabileceğimize inanıyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir