Avukatlık Bürosu Renk Seçimi

Yeni bir hukuk bürosu mu kuruyorsunuz ? Yoksa kurulu olan hukuk büronuzun logo ve renkleri üzerinde değişim yapmayı mı planlıyorsunuz ? Sizleri en iyi şekilde ifade edecek ve hukuk büronuzun karakterini en iyi şekilde temsil edecek Avukatlık Bürosu Renk Seçimi için sizlere yardımcı olacak bir kaç tavsiyemiz var. Hukuk büronuzun işleyişi ve karakterini analiz etmemiz çok mümkün olmayacaktır. Ancak renklerin anlamını ve insanlar üzerinde ki etkilerini başarılı bir şekilde ifade etmeyi başarırsak, Avukatlık Bürosu Renk Seçimi konusunda sizlere yardımcı olabilirsiniz.

İşte Avukatlık Bürosu Renk Seçimi

Konusunda En Sık Kullanılan Renkler ve İnsanlar Üzerinde ki Etkileri

1. Siyah

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Siyah

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Siyah

Hukuk bürolarında en çok tercih edilen renklerden biri olan siyah ile başlayalım. Siyah renginin avukatlık bürolarında en fazla seçilmesinin temel sebebinin gücü, prestiji ve otoriteyi simgelediğinin dolayı kaynaklandığını söyleyebiliriz. Siyahın insanlar üzerinde ki bıraktığı izlerden biri de lüks ve kaliteyi çağrıştırmasıdır. Yani kaliteli ama az sayıda yapılan işlerde siyah rengi tercih edilebilinir. Bunun yanı sıra siyah renginin tercih edilmesi, öz güven düzeyinin yüksek olduğunu ifade eder ki bu da müvekkillerinizin size daha fazla güvenmesini sağlayabilir.

2. Mavi

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Mavi

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Mavi

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi konusunda avukatların en fazla tercih ettiği renklerden biri de mavidir. Mavi renginin yoğun olarak tercih edilmesinin sebebi insanlarda güven ve güvenlik duygularının arttırmasıdır. Özellikle büyük ve sıkıntılı davaları olan müvekkiller güven ve güvenlik duygusunu hissetmelidirler ki, sizlere dosyalarını gönül rahatlığı ile teslim edebilsinler. Güven duygusunun yanı sıra mavi müvekkilleriniz de tansiyon düşürücü ve sakinleştirici etkiler yapar. Özellikle büyük iş yapan ve tekstil sektöründe hizmet veren avukatlar tarafından kullanılmasında fayda vardır.

3. Kırmızı

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Kırmızı

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Kırmızı

Kırmızı rengi her zaman tartışma konusu olmayı başaran bir renktir. Çoğu hukuk bürosu tarafından tercih edilmez. Genellikle satış ve pazarlama ekipleri tarafından indirim dönemlerinde ve yiyecek sektöründe yoğun olarak kullanılır. Kırmızı aslında Avukatlık Bürosu Renk Seçimi hususunda kullanılabilinecek bir renktir. Yapmış olduğu çağrışımlar ile müvekkiller üzerinde olumlu etkiler bırakabilir. Kırmızı enerjik bir renktir ve aciliyet hissini uyandırır. Bu da özellikle hızlı sonuç alınması talep edilen konularda işinize yarayabilir. Kısacası enerjik ve hızlı çözüm odaklı bir avukatlık bürosu iseniz kırmızı rengini tercih edebilirsiniz.

4. Sarı

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Sarı

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Sarı

Satış ve pazarlama departmanları tarafından kırmızı rengi en fazla dikkat çeken renk olarak kabul edilmişti. Ancak son yapılan araştırmalar sonucunda sarı renginin ilk önce göze çarptığı ve daha dinamik bir renk olarak algı yarattığı ispatlanmıştır. Sizde daha fazla dikkat çekmek ve öncelikli olarak tercih edilmek için sarı renginin tercih edebilirsiniz. Özellik yeni açılan hukuk büroları tarafından tercih edilebilinecek bir renktir. Dikkat çekiciliğinin yanı sıra, iyimser ve gençliği simgeleyen sarı rengi, cesaret uyandırıcı özelliği ile az öncede bahsettiğimiz gibi genç, dinamik ve yeni açılan hukuk büroları tarafından tercih edilebilir bir renktir.

5. Yeşil

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Yeşil

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Yeşil

Ülkemizde yeşil renginin oluşturduğu algı biraz para birazda din üzerinde konumlandırılmıştır. Ülkemizde de olduğu gibi yeşil rengi tüm dünyada zenginliği ifade eden ve zenginlik kavramları ile ilişkilendirilen bir renk olmuştur. Yaratılıştan bu yana yeryüzüne hakim olan renklerden biri olan yeşil, müvekkillerinizi rahatlatmaya ve işlerin başarılı şekilde devam ettiğine yönelik algılar oluşturur.

6. Mor

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi - Mor

Avukatlık Bürosu Renk Seçimi – Mor

Mor rengi insanları sakinleştirmek için kullanılan renklerin başında gelir. Hukuki bir problem yaşayan bir kişinin en çok ihtiyaç duyacağı durumlardan biri sakinliktir. Biraz rahatlamaya ve işlerin sorunsuz bir şekilde çözümleneceği hissine kapılması gerekir. Yaratıcılığı ifade eder ki kazanılması en zor davalardan bile rahatlıkla başarıya ulaşılacağı hissiyatını oluşturur.

Ülkemizde Avukatlık Bürosu Renk Seçimi konusunda en çok tercih edilen renkler yukarıda sıraladığımız gibi yer almaktadır. Sizde yeni bir hukuk bürosu açarken veya mevcut hukuk büronuzun renkleri üzerinde değişim yapmayı hedeflerken yukarı yer alan açıklamalardan faydalanabilirsiniz. Renk seçimi sadece renklerin açıklamalarını iyi bilmeyi gerektirmez. Hukuk büronuzun karakterini en iyi şekilde yansıtan rengi tespit etmeniz ve kullanmanız ile beraber yeni müvekkillere daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz ve bunun yanı sıra mevcut müvekkilleriniz ile olan ilişkileri daha güçlü şekilde ilerletebilirsiniz.

Renkler, her dili konuşurlar.

J.Addison

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir