Hukuk Fakültesine Giden Yol

Hukuk Fakültesine Giden Yol

Kişilerin daha çocukluk yıllarından itibaren sosyal hayatlarından birçok fedakarlıklarda bulunarak başladıkları bu yolculuk belkide bu mesleğin en önemli kişiler üzerindeki etkilerinden biridir. Bir insanın aynı anda kaç değişik parçaya bölünmesi gerektiğinin kesinkez belli olmadığı hata , yanlış yapma lüksünün olmadığı . Aktif bir cemiyet hayatınında beraberinde yürütülmesi gerektiği bir meslekten bahsediyoruz. Bu yola başlamaya düşünen yada yeni bu yola çıkan arkadaşlarımıza dost acı söyler mantığıyla önce zor taraflarından bahsetmenin zorluklarını bilmelerini isterim arkasından mesleki tatmin ve size sağladığı doyumdan da bahsedeceğiz.

Hukuk Fakültesine Giden Yol -2

Sınava giriş öncesi  kendinize büyük hedefler koyduğunuz için daha küçük yaşta çalışma disiplinine alışıyorsunuz . tabi bunu yaparken sosyal birçok  etkinlikleri de kaçırıyorsunuz ama bir amacınız var sonuçta. Fakülteye giriş ile ilk aylar biraz gevşiyorsunuz fakat o gevşemenin çok uzun sürmemesi gerektiğini de zamanla anlıyorsunuz.metodik çalışmanın temellerini üniversite yıllarında atmaya başlıyorsunuz . yüzlerce binlerce sayfalar arasında boğuşup mezuniyeti hak ettiğinizde . Dışarıdaki düzenin çok farklı olduğunu ilk staj günüyle anlıyorsunuz. Avukatlık yolunu seçen birçok değerli meslektaşımız staj dönemindeki yaşadığı tecrübeler kendi kariyer planlamaların da yön gösterici olmuştur. Bir büroda serbest avukat olarak mı çalışmaya başlanacak , kurum ya da şirket avukatlığına mı geçilecek ya da direkt kendi ofisini mi açacağı seçimlerini , şartlar ve istekleri doğrultusunda seçimlerini yaptıktan sonra . tecrübe ve uzmanlık alanlarını genişletmek için çalışmaya devam ediyorsunuz. Yani kısacası hayatınızın her döneminde çalışmaya ve kendinizi geliştirmeye devam etmeniz gerekmektedir.

Biraz da iyi yönlerinden bakmak gerekirse, inanarak severek yaptığınız bir iş ise sizlere sağladığı tatmin duygusu anlatılamayacak kadar büyük .Toplum içinde saygın mesleklerden birinde yapmayı sevdiğiniz bir iş içinde bilginiz ile saygınlık kazanıyorsunuz. Yılların meslekte size kazandırdığı dinleme alışkanlığı nedeniyle sakin akıllıca davranışlarınız sizin birçok cemiyette aranan kişi olmanızı sağlayacaktır.Arkadaş ,aile, akraba ilişkilerinde her zaman fikir danışılan biri olacaksınız , tamam bu her zaman iyi bir şey değil belki ama hiç bir şeyin emek harcanmadığı sürece güzel olmayacağını da unutmamak gerekiyor.

Hukuk Fakültesine Giden Yol -3

Kısaca özetlemek gerekirse hukuk fakültesi seçimi ile birlikte birçok emek harcayarak okuyorsunuz, mezuniyet sonrası yıllarca büyük zorluklar ile boğuşarak bir yerlere gelmeye çabalıyorsunuz ama sonunda tatmin oluyor musunuz kişisel görüşüm evet bu yüzden ne istediğinizi iyi düşünün derim. Zafere giden yol gül bahçelerinin arasından geçmez bunu unutmayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir