En Güçlü Hukuk Müşavirleri

Blog sayfalarımızda, hem Türkiye ‘nin hem de yurt dışı ülkelerin en iyi hukuk bürolarını, en çok kazanan hukuk bürolarını bir çok kez paylaştık. Ancak hukuk büroları dışında kurumların hukuk müşavirlerine yönelik herhangi bir liste paylaşmadık. Peki hiç merak ettiniz mi, “Türkiye ‘nin en güçlü hukuk müşavirleri kimlerdir” diye. Legal500 tarafından organize edilen, “GC Powerlist – Turkey” 24 kasım tarihinde ilk kez düzenlendi. Hotel Les Ottomans ‘da düzenlenen ve sponsorluğunu Baker&McKenzie ‘nin üstlendiği gecede, Türkiye ‘nin en güçlü hukuk müşavirleri listesi yayınlandı. Liste içerisinde, Türkiye ‘de son yıllarda adından sıkça söz ettiren bir çok ünlü kurumun avukatları yer alıyor. Tam 61 avukatın yer aldığı listeye kısaca göz atalım.

En Güçlü Hukuk Müşavirleri

Ad – SoyadŞirket
Ceyda AkbalTav Airport Holding
Tansu AkınMercedes – Benz
Tülay AktanEfe İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Ozan AlakuştekinTHY Opet
Öykü ApiMetlife
Berna AvdanGaranti Bank

Berna Avdan – Garanti Bankası

En Güçlü Hukuk Müşavirleri - Berna Avdan

Berna Avdan 1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘nden mezun olduktan sonra 1992 – 1993 yıllarında arasında New Yort Üniversitesi ‘nde uluslararası ilişkiler sertifikası almıştır. Eğitim sürecini iş hayatı ile devam ettiren Berna Avdan, 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nde Bilişim ve Teknoloji Hukuku üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İş hayatına ise Toprak Holding ile başladıktan sonra sırasıyla Osmanlı Bankası ve HSBC Bank ‘da devam etmiştir. Yaklaşık 10 yıldan bu yana Garanti Bankası ‘nda avukatlık kariyerine devam etmektedir.

Ad – SoyadŞirket
Meltem AzbazdarMey İçki San. Ve Tic. A.Ş.
Hakan BekiroğluTofaş
Ümit ÇakırAstraZeneca
Günce Çakır İldunDeutche Bank
Mehmet Celal SavaşSiemens
Cem ÇelikerENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş.
Tuğba Çetin AlpaCargill
Gözde ÇolakProcter & Gamble
Mehmet Celal SavaşSiemens
Kurtuluş ÇaltekinAvivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

Kurtuluş Çaltekin – Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş.

En Güçlü Hukuk Müşavirleri - Kurtuluş Çaltekin

Kurtuluş Çaltekin, 1996 – 2000 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ‘nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Sonrasında ilk olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nde yüksek lisansını (2001 – 2004), Lodra Üniversitesi ‘nde hukuki araştırmalarını (2005 – 2006) ve son olarak 2008 – 2012 yılları arasında Marmara Üniversitesi ‘nde Avrupa Birliği Hukuku üzerine doktora adaylığını yapmıştır. Etkili iş kariyerine ise 2007 yılında Cigna Finans Emeklilik ‘de başlamış ve 2012 yılından bu yana da Avivasa Emeklilik ve Hayat A.Ş. ‘de hukuk biriminin başında ki görevine devam etmektedir.

Ad – SoyadŞirket
Oktay DemirD-Smart (Doğan TV Digital Platform İşletmeciliği A.Ş.)
Nazlı Dereli OdaKaradeniz Holding
Zeynep Derman KüçüköndeCoca – Cola
Tuğbay EkinliGlaxo Smith Kline
Selin EvremHenkel
Yasemin GençMicrosoft
Zihni GönenIC Holding
Şenay GürelPaypal Inc
Bengü Halavut YıldırımBayer
Aslı Irmak Acar KurşunLG Electronics
Pamela IyerPM Group
Necati KarabayırVaillant Group
Kayhan KarabayırÇimentaş Group
Ebru GürdemirTetrapak

Ebru Gürdemir – Tetra Pak

En Güçlü Hukuk Müşavirleri - Ebru Gürdemir

Ebru Gürdemir, İzmir Amerikan Koleji ‘ni 1986 yılında tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi ‘nde eğitim hayatını devam ettirmiş ve bu fakülteden 1991 yılında mezun olmuştur. Mezuniyeti sonrasında iş hayatına  Postacıoğlu Hukuk Bürosu ‘nda başlamıştır. Burada yaklaşık 6 yıl çalıştıktan sonra sırasıyla Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu’nda, Hewlett – Packard ‘da, Colgate Palmolive Şirketi ‘nde, British American Tobacco’da ve son olarak Tetra Pak şirketinde kariyerini sürdürmüştür.

Ad – SoyadŞirket
Hande KarakülahAvon
Özen KeskinGenerali Sigorta
Cesur KılınçAnadolu Group
Selin KüçükkayıkçıLimak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş.
Gözde KuşçuoğluAlshaya
Ana LluchUrsa Insulation SA
Müge ÖnalLukoil Eurasia
Şebnem ÖnderBritish American Tobacco
Meltem Özker GündüzNovo Nordisk
Buse Pınar KaçarYörsan
Markus RenfertEuropean Bank for Reconstruction and Development
Gülenay Ruşen GelmezAES Entek
Asli ŞahinkayaTani
Gökhan SaraçUnilever
Simhan Savaşçın BaşaranEczacıbaşı Group
Juergen SchminkeCSC
Nihan Seda KişiTürkmen Holding
Burcu Sener SözerAygaz
Deniz Reha ÖzilhanBP

Deniz Reha Özilhan – BP Petrolleri A.Ş.

En Güçlü Hukuk Müşavirleri - Deniz Reha Özilhan

Deniz Reha Özilhan, FMV Özel Işık Lisesi ‘nden 1988 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Hukuk Fakültesinde eğitim hayatına devam etmiş ve Marmara Üniversitesi ‘nde Avrupa Birliği Hukuk üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. 2008 yılında ise yine Marmara Üniversitesi ‘nde ceza hukuk doktorasına da tamamlayarak doktor ünvanına kavuşmuştur. İş hayatına ise 1996 yılında Spekon & Yegin Group şirketinde başlamıştır. Elf Selyak Petrol Ürünleri, Pirelli ve Roche Müstahzarları San. A.Ş. ‘nde çalıştıktan sonra 2011 yılından itibaren hukuk baş müşaviri olarak BP ‘de kariyerine devam etmektedir.

Ad – SoyadŞirket
Ekin SungurBNP Paribas Cardif
Çağhan TanselRB
Ayşe TümerkanAbdi İbrahim
Süreyya UğursesCitibank
Esra ÜnalStatkraft
Ali UysalTürk Hava Yolları
Murat VanlıoğluShell
Bahar YenererAtos
Kenan YılmazKoç Holding A.Ş.
Mehmet YılmazerAkfel Holding
Çağla ZıngılAkkok Sanayi Yatırım ve Geliştirme A.Ş.
Ruba UnkanSabancı Holding

Ruba Unkan – Sabancı Holding

En Güçlü Hukuk Müşavirleri - Ruba Unkan

Ruba Unkan, Lycee Charles de Gaulle okulunda ki eğitim hayatını, Univerite Pantheon Assas (Paris II)’de iş hukuku üzerine devam ettirmiştir. Sonrsasında New York University School of Law ‘da uluslararası ticaret üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Ekim 2002 de Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosunda avukatlık kariyerine başladıktan kısa bir süre Sabancı Holding bünyesinde yaklaşık 7 yıl hizmet vermiştir. Kısa süreli IBM tecrübesi sonrasında tekrar Sabancı Holding bünyesine katılmış ve hukuk işleri yönetmeni olarak avukatlık kariyerini devam ettirmiştir.

 

 

Legal500 tarafından organize edilen ve seçimleri gerçekleştirilen En Güçlü Hukuk Müşavirleri listesi bu şekilde yer aldı.

Önemli Açıklama :

Şirketimizin Legal 500 ile hiç bir bağı veya ortaklığı söz konusu değildir. Yukarıda yazı Legal 500 tarafından seçilmiş olan “GC Powerlist – Turkey” hakkında ki açıklamalardır. Bunun yanı sıra yazı içerisinde detaylarına yer verilen avukatların bilgileri, sanal ortamda halka açık şekilde yayınlanan bilgilerinden toplanılarak yayınlanmıştır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir