KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Kasım 2015 Güncellemeleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Kasım 2015 Güncellemeleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi aylık güncellemeler ile tekrar karşınızdayız. Kasım ayı içerisinde yapılan güncellemeler ve yenilikleri, nasıl kullanabileceğinizi ve hangi alanlarda yeniliklerin meydana geldiğini aşağıda yer alan metin içerisinde bulabilirsiniz

İşte KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Kasım 2015 Güncellemeleri

Yeni Özel İcra Raporu

Yeni Özel İcra Raporu

Yeni Özel İcra Raporu

Özel olarak KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘nde tanımlı bulunan raporlar içerisine bir yenisi daha dahil edildi. Yeni özel icra raporu ile icra dosyalarınıza yönelik en ayrıntılı rapora artık ulaşabilirsiniz. Yeni icra özel raporu ile icra dosyalarınıza yönelik olarak aşağıda yer alan bilgilere ulaşabilirsiniz;

 • İcra dairesi bilgileri,
 • İcra dosya numarası,
 • Takip çıkış tutarı,
 • İhtiyati haciz bilgileri,
 • Alacaklı bilgileri,
 • Borçlu bilgileri,
 • Tebligat,
 • Haciz bilgileri (araç),
 • Haciz bilgileri (gayrimenkul),
 • Uygulanan fiili haciz,
 • SGK sorgulaması,
 • PTT sorgulaması,
 • TPE,
 • Gönderilen müzekkereler,
 • 89/1  haciz ihbarnamaleri,
 • İntikal tapu,
 • Ödemeler,
 • Görüşme notu,
 • Bağlantılı davalar,
 • Dosya ile ilgili yapılacak işlemler başlıklı bilgilere rapor içerisinde ulaşabilirsiniz.

Yeni özel icra raporunu hazırlayabilmek için yapmanız gereken, öncelikli olarak tüm işlemler ana menüsü altında hızlı erişim alt menüsüne giriş yapmak. Alt menüye giriş yaptıktan sonra ek kriterler bölümünden dava ana türü icra olan dosyaları seçmeniz gerekmektedir. Bu seçim sonucunda da dilerseniz müvekkille göre dilerseniz belirli tarih aralıklarına göre dilerseniz de ek kriterler bölümünde yer alan diğer kriterlere göre hangi dosyaları rapora dahil etmek istediğinizi seçmelisiniz. Bu seçimler sonucunda sorgula butonuna tıklamanız ile beraber açılan rapor seçenekleri içerisinde yer alan özel icra raporu – 3 seçeneğini seçmek ve sonrasında yazıcı butonuna tıklamak. Yukarıda yer alan bilgileri tek bir liste halinde görüntülemek işte bu kadar kolay. Hazırlamış olduğunuz raporu dilerseniz excel formatında bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza veya tabletinizi de indirebilirsiniz.

Hangi Paketlerde Yeni Özel İcra Raporu Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis NG Premium Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz.

İcra Dosyası Özel Sorgulama Alanları

İcra Dosyası Özel Sorgulama Alanları

İcra Dosyası Özel Sorgulama Alanları

İcra dosyası ile ilgili yapmış olduğunuz hazırlık ve sorgulamaları artık KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘ne kayıt edebilir ve dilediğiniz zaman hızlı bir şekilde raporlama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İcra dosyalarına yönelik yapmış olduğunuz Sgk, PTT, TPE sorgulamalarını, bunun yanı sıra uygulanan fiili haciz, gönderilen müzekkereler, 89/1 haciz ihbarnamaleri ve intikal tapu bilgilerini de özel alanlarına kayıt edebilirsiniz. Yapacağınız bu kayıtları borçlu bazında yapacağınız için, raporlamalarda da hangi borçlu ile ilgili hangi işlemini yapıldığını daha hızlı şekilde görüntüleyebilirsiniz. Özellikle bir dosya içerisinde birden fazla borçlunun olduğu durumlarda bu işlem büyük kolaylık sağlayacaktır. Borçlular ile ilgili özel sorgulama alanlarını kullanabilmek için eklenmiş takiplerim veya arama motoru üzerinden icra föyüne ulaşmanız gerekmektedir. İcra föyüne ulaştıktan sonra Tebligat İşlemleri / Sorgulamalar sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Bu alana giriş yaptıktan sonra öncelikli olarak hangi borçlu ile ilgili işlem yapmak isterseniz o borçlu seçmelisiniz. Seçim sonrasında açılan yeni ekran üzerinden bahsi geçen sorgulamalara dair bilgi girişlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapılan sorgulamalara yönelik raporlama işleminizi ise bir önceki madde de yer alan yeni özel icra raporu çıktısı ile veya icra işlemleri ana menüsü eklenmiş takiplerim alt menüsü seçimi sonrasında tebligat/sorgulama raporu dahilinde de raporlamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Paketlerde İcra Dosyası Özel Sorgulama Alanları Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

Teminata İstinaden Muhasebe İşlemleri

Teminata İstinaden Muhasebe İşlemleri

Teminata İstinaden Muhasebe İşlemleri

Geçtiğimiz yıl dava ve icra dosyalarınıza yönelik teminat işlemlerinizi yapabilir hale gelmiştiniz. Ancak teminat alımı ve iadesi konusunda, muhasebe kayıtlarında açıklamaları kullanmakta idiniz. Artık hem işlemlerin daha rahat raporlanması hem de belirli bir standart altında işlemlerin yapılması adına teminata istinaden muhasebe işlemleri aktif hale getirildi. Artık muhasebe girişlerinizi yaparken tahsilat, ödeme, avans ve masraf seçimi sonrasında teminata istinaden alanını seçerek, yapılan işlemin teminat ile ilgili olduğunu sisteme tanımlayabilirsiniz.  Teminata istinaden yapmış olduğunuz işlemler ile ilgili tekil bazlı çıktılarda ki belgelerde işlemin teminata ilişkin olduğunu da ayrıca görüntüleyebilir ve çıktılarını alabilirsiniz. Genel raporlama çerçevesinde, yapılan işlemlerin teminata ilişkin olup olmadığını da raporlayabilirsiniz. Raporlar ana menüsü; avans masraf rapor alt menüsü içinde raporlamalarınızı efektif şekilde kullanabilirsiniz.

Hangi Paketlerde Teminata İstinaden Muhasebe İşlemleri Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

Borçluya Göre Haciz ve Görüşme İşlemleri

Borçluya Göre Haciz ve Görüşme İşlemleri

Borçluya Göre Haciz ve Görüşme İşlemleri

Bildiğiniz gibi haciz ve borçlu görüşmelerinizi sisteme hızlıca ekleyebilirsiniz. Ancak yapmış olduğunuz işlemler kasım 2015 öncesinde, dosya bazlı olarak sisteme dahil edilmekteydi. Ancak kasım ayı sonrasında borçlu bazlı olarak da haciz ve borçlu görüşmelerinizi kullanabilir hale geldiniz. Bir dosya içerisinde eğer birden fazla borçlu var ise hangi borçlu ile görüşme yapıldığını veya hangi borçlu için haciz başlatıldığını seçebilir ve raporlamalarınızı da bu yönde gerçekleştirebilirsiniz. Hem borçlu görüşmeleri raporunuzu hem de haciz ve satış raporunuzu icra işlemleri ana menüsü; eklenmiş takiplerim alt menüsü üzerinden hazırlayabilirsiniz. Sadece haciz ve satış raporuna özel olarak hangi kişiye yönelik haciz yapıldığını görüntüleyebilmek için haciz yapılan seçeneğini rapora dahil etmeniz gerekmektedir.

Hangi Paketlerde Borçluya Göre Haciz ve Görüşme İşlemleri Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

Onaysız İşlemler ile İlgili Çıktılar

Onaysız İşlemler ile İlgili Çıktılar

Onaysız İşlemler ile İlgili Çıktılar

Özellikle avans masraf rapor onay işlemlerini kullanan kullanıcılar için önemli bir güncelleme olan onaysız işlemler ile ilgili çıktılar aktif hale getirildi. Artık kullanım durumunuza göre iki farklı seçeneğiniz var. Birinci seçenek; avans masraf onay işleminde, işlem onaylanmamış ise doküman çıktılarının alınmamasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle işlem onaylanmadan herhangi bir evrak çıktısının alınmasının önüne geçebilirsiniz. İkinci seçenek ise; işlem onaylanmasa dahi yapılan işlemlere yönelik doküman çıktılarının alınabilinmesi. İlk işlemin tersine, bu işlemde yapılan işlemler onaylanmasa dahi doküman çıktıları alınabilir ve işlemler imza sürecine dahil edilebilinir. Onaysız işlemler ile ilgili çıktılara yönelik düzenlemeleri güvenlik ana menüsü, kurum ayarları alt menüsü üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. “Avans, masraf, tahsilat, reddiyat alanlarından alınacak raporlar ve çıktılara onay bekleyen işlemler dahil olsun mu ?” seçeneğini, işlem talebinize göre evet veya hayır şeklinde güncelleyebilirsiniz.

Hangi Paketlerde Onaysız İşlemler ile İlgili Çıktılar Güncellemeleri Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. 

Yeni Doküman Çıktıları

Yeni Doküman Çıktıları

Yeni Doküman Çıktıları

Kasım ayının son önemli güncellemesi ise sisteme yeni dahil edilen dokümanlar. Artık personelleriniz ile ilgili yapmış olduğunuz her türlü muhasebe işleminin doküman olarak çıktısını alabilirsiniz. Avans, masraf, maaş akt., maaş hak., maaş ödeme, gider, para akt., tahsilat, tahsilat iade ve ödeme işlemlerine yönelik ayrı ayrı işlem çıktısı alabilir ve imzaya açabilirsiniz.

Hangi Paketlerde Yeni Doküman Çıktıları Güncellemeleri Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilir

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Kasım 2015 Güncellemeleri yukarıda belirtilmiş olduğu gibi sizlerin kullanımına sunulmuştur. Yapılan güncellemeler ile ilgili aklınıza takılan soruları, kullanım ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve yapılan güncellemeler dışında talep etmiş olduğunuz ek güncellemeleri Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek iletebilir veya web sitemiz üzerinde bizler ile yorum veya farklı yöntemler ile paylaşabilirsiniz.

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile

Farkı Keşfetmeye Devam Edin !

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir