KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri

İnsan kaynakları yönetimi ve yasal alacak takibine yönelik büyük güncellemeler yer aldı. Personel özlük dosyalarının takibi, yeni bir çok matbu evrağın eklenmesi, genel ayarlarda gerçekleştirilen değişiklikler ile bir çok yenilik mayıs ayında tamamlanmış oldu.

İşte KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri

Personel Özlük Bilgileri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri (2)

 

İnsan kaynakları yönetiminin temel taşlarından olan personel özlük bilgilerinin kayıt altına alınabilinmesi ve raporlanabilmesi için gerekli alanlar aktif hale getirildi. Personel özlük bilgileri sayesinde, personelinize ait temel bilgileri sisteme kayıt altına alabilir, personelinizin ile ilgili dokümanları sisteme ekleyebilir, personelleriniz ile ilgili özel notları alabilir ve izin durumlarının yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Personel özlük işlemlerinin yapılabilmesi için öncelikli olarak Güvenlik > Parola Kullanıcı Güncelle menüsünden kullanıcılara ait TC kimlik numaralarının kayıt altına alınması gereklidir. TC kimlik numaralarının kayıt altına alınmasından sonra personel özlük bilgilerinin girişinin yapılacağı alan aktif hale gelecektir. Personel özlük bilgilerinin sisteme kayıtları ise Kasa İşlemleri > Personel Özlük İşlemleri menüsü altından gerçekleştirilecektir. Menüye giriş yapıldıktan sonra personel özlük bilgilerinin girişinin yapılacağı kullanıcı seçimi yapılır. Seçimin ardından bilgilerin girişinin yapılacağı alan açılacaktır. Açılan ekran üzerinde herhangi bir zorunlu alan bulunmamaktadır. Personelinize ait hangi bilgileri sisteme kayıt altına almak istiyor iseniz o bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. İlgili bilgilerin tanımlanmasının sonucunda bilgileri güncelle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Temel bilgilerin girişinin yanı sıra Doküman Ekle/Görüntüle butonunu tıklayarak, personele ait olan dokümanların sisteme eklenmesi sağlanabilir. Bu alanda dilediğiniz türde dilediğiniz kadar doküman ekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz (nüfus fotokopisi, diploma, adli sicil kaydı ve benzeri dokümanların takibini bu alandan yapabilirsiniz).

Yukarıda yer alan işlevlerin yanı sıra tüm izin süreçlerinin de yönetilmesi mümkün olacaktır. İzin hak ediş ve izin kullanım girişlerini ekleyebilir, kalan izin günü sayısını görüntüleyebilir ve izinlere yönelik raporlamalar sağlanabilir. İzin hak ediş girişinin yapılması için Kalan Yıllık İzin Hakkı tablosunda yer alan üç noktalı kutucuk tıklanır. Açılan alandan İzin Hak Ediş Giriş butonu tıklanır. İzin türü, süresi ve hak ediş yılı seçimi ardından hak ediş sisteme eklenir. Ardından izin kullanımı girişi için izin türü, süre, başlangıç tarihi, bitiş tarihi, talep tarihi ve onaylayan bilgilerinin girilmesinin ardından ekle butonu tıklanarak işlem tamamlanır. Kalan yıllık izin hakkı bölümünün altında yer alan bölümden izinlere yönelik bilgilerin raporlanması sağlanır.

Hangi Paketlerde Personel Özlük Bilgileri Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

Ürün AdıGüncelleme Durumu
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Standart EditionYapılmadı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Gold EditionYapılmadı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Premium EditionYapıldı
KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi Next GenerationYapıldı

Yeni Matbu Evraklar

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri (5)

İcra dosyalarına yönelik olan yeni matbu evrakların sisteme yüklenmesi başarıyla tamamlandı. Mayıs ayında tam 92 adet yeni matbu evrak sisteme eklendi. Eklenen yeni matbu evraklar arasında borç sorgulama, 89/1 müzekkereleri ve daha bir çok müzekkere sisteme dahil edildi. Bunun yanı sıra 35’e göre tebligat yeniden düzenlendi ve kullanıcıların kullanımına sunuldu.

Yeni eklenen matbu evrakları kullanabilmek için İcra İşlemleri > Eklenmiş Takiplerim veya arama modülü üzerinden icra dosyasını açmanız gerekmektedir. Dosyanın açılmasının ardından Matbu Evraklar sekmesi seçeneğinden matbu evrak seçimi yapılır ve Seçili Matbu Evrağı Oluştur butonu tıklanır. Böylece matbu evrak hazırlanmış olur (Matbu evrağın hazırlanması için borçlu ve borçlunun sisteme tanımlı olan adresinin seçilmesi gerekmektedir).

 

Hangi Paketlerde Gider Avansı Hesaplama Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

Ürün AdıGüncelleme Durumu
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Standart EditionYapıldı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Gold EditionYapıldı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Premium EditionYapıldı
KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi Next GenerationYapıldı

Günün İşlemleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri (4)

 

Günün işlemleri seçiminde artık daha fazla işlem yapabilir ve daha rahat tarih aralığı seçimi yapabilirsiniz. Günün işlemleri menüsünde yer alan takvim seçeneğinde haciz ve tebligatlarınızı da görüntüleyebilir ve görüntüle butonuna tıklayarak hızlıca dosyanıza ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine aynı ekran üzerinden iki tarih aralığına göre düzenleme yapmanız da mümkün olabilir. Yapılan güncelleme öncesinde günlük, haftalık veya aylık olarak seçim yapabilmekteydiniz. Yapılan yeni güncelleme sonrasında artık iki tarih aralığına göre filtreleme yapabilir, hem belirlemiş olduğunuz tarihlerde ki işlerini rahatlıkla görüntüleyebilir hem de yapacağınız işleri hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Hangi Paketlerde Günün İşlemleri Güncelleme Aktif Hale Getirildi ?

Ürün AdıGüncelleme Durumu
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Standart EditionYapıldı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Gold EditionYapıldı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Premium EditionYapıldı
KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi Next GenerationYapıldı

Doküman İşlemleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri (3)

Doküman yönetimine yönelik farklı alanlarda farklı güncellemeler gerçekleştirildi. İşte yapılan güncellemeler ve ne şekilde kullanılacakları;

İş Planı Alanında Doküman Eklenmesi: Artık iş planı ekleme alanında, iş planına ilişkin olan dokümanlarınızı da sisteme yükleyebilirsiniz. Böylelikle dosyadan bağımsız olan iş planlarınıza da doküman ekleyebileceksiniz. İş planına doküman ekledikten sonra Gelen Evrak Havuzu > Günün Gelen Evrakları bölümünden eklemiş olduğunuz dokümanları görüntüleyebilirsiniz.

Teslim Tesellüm Bilgileri: KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi kullanıcıları için geliştirilmiş olan teslim tesellüm bilgileri seçeneği varsayılan olarak kapalı gelmektedir. Kullanıcılar Güvenlik > Kurum Ayarları seçeneğinden bu özelliği aktif hale getirebilirler. Özelliğin aktif hale getirilmesinin ardından, doküman türüne bağlı olarak, doküman türünün eklenmesinin öncesinde teslim tesellüm bilgileri zorunlu alan olarak açılır. Dokümanın eklenebilmesi için bu alanların doldurulması gerekmektedir.

Hangi Paketlerde Doküman İşlemleri Güncelleme Aktif Hale Getirildi ?

Ürün AdıGüncelleme Durumu
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Standart EditionYapılmadı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Gold EditionYapılmadı
KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Next Generation – Premium EditionYapılmadı
KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi Next GenerationYapıldı

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Mayıs 2016 Güncellemeleri yukarıda belirtilmiş olduğu gibi sizlerin kullanımına sunulmuştur. Yapılan güncellemeler ile ilgili aklınıza takılan soruları, kullanım ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve yapılan güncellemeler dışında talep etmiş olduğunuz ek güncellemeleri Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek iletebilir veya web sitemiz üzerinde bizler ile yorum veya farklı yöntemler ile paylaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir