KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Şubat 2016 Güncellemeleri

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Şubat 2016 Güncellemeleri

Ofis yönetiminiz ve yapılan işlemlerin takibi noktasında büyük güncellemelerin aktif hale geldiği şubat ayı içerisinde, yasal alacak takibine yönelik daha kolay ve daha detaylı kullanıma erişebileceğiniz menülerin güncellemesi de tamamlandı. Bunun yanı sıra müvekkil ilişkileri yönetimi noktasında, müvekkil ile ilgili daha fazla bilgi girişinin yapılacağı ve raporlanabileceği alanların da güncellemesi tamamlandı. Şubat ayı içerisinde tamamlanan güncellemeler ve kullanımları aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

İşte KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Şubat 2016 Güncellemeleri

Cari İşlemler

Cari İşlemler

Müvekkil ilişkileri yönetiminde çok daha efektif hale getirebilmeniz için yeni alanlar ve gruplama işlemleri şubat ayı içerisinde tamamlanan güncellemeler arasında yer aldı. Müvekkilleriniz ile ilgili tüm nüfus ve yetki belgelerini sisteme tanımlayabilir ve eklenmiş olan bilgilerin tamamının raporunu alabilirsiniz. Bunun yanı sıra müvekkillerinizin doğum günü tarihlerini sisteme ekleyebilir ve otomatik olarak müvekkillerinizin telefonuna kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu yeni alanlara ek olarak müvekkil ve karşı taraflarınızı gruplayabilirsiniz. Böylece yapmış olduğunuz gruplama işlemlerine göre raporlamalarda yapabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu alanların ne şekilde kullanılacağına. Nüfus ve yetki belgelerinin eklenmesi ve güncellenmesi ile müvekkil ilişkileri yönetimi kapsamında yapılan işlemlere başlayalım. Nüfus ve yetki belgelerinin eklenmesi işlemini dilerseniz ilk müvekkil kaydını yaparken dilerseniz daha önceden eklenmiş olan müvekkillere ek olarak ekleme şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. İlk müvekkil kaydı yapılırken Cari İşlemler > Cari Ekle menüsünün kullanılması gerekmektedir. Bu alana giriş yapıldığında sayfanın alt tarafında Nüfus ve Yetki Bilgileri alanı seçilir. Seçim sonrasında nüfus ve yetki belgelerinin sisteme ekleneceği ek alan aktif hale gelecektir. Gerekli alanların doldurulması sonrasında cari ekle butonu tıklanır ve işlem tamamlanır. Eğer nüfus ve yetki bilgileri girişinde bir hata veya eksiklik üzerine düzenleme, yeni tanımlama veya silme işlemleri gerçekleştirilmek istenir ise Cari İşlemler > Cari Düzenle menüsü kullanılır. İlk aşamada düzenleme veya silme işlemi yapılmak istenen müvekkil seçimi gerçekleştirilir. Müvekkil seçimi sonrasında Nüfus/Yetki butonu tıklanır. Açılan yeni sayfa üzerinden bütün düzenleme işlemleri gerçekleştirilir.

Son olarak müvekkillerin gruplandırılması işleminin ne şekilde yapılabilineceğine geçelim. Müvekkil gruplama işlemi Cari İşlemler > Cari Düzenle menüsü üzerinden yapılmaktadır. Gruplandırmak istenen müvekkil seçimi yapılır. Müvekkil bilgilerinin yer aldığı ekran üzerinden grup seçeneği bölümünden grup seçimi yapılır ve güncelle butonu tıklanarak işlemler tamamlanır.

Yapılan tüm işlemlere yönelik raporlama için Cari İşlemler > Cari Düzenle menüsüne giriş yapılır. Menü içerisinde yer alan yazıcı ikonu tıklanır ve açılan yeni sayfa üzerinden raporlama işlemi gerçekleştirilir.

Hangi Paketlerde Cari İşlemler Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

Kısa Mesaj Servisi (SMS) Modülü

Kısa Mesaj Servisi (SMS) Modülü

Kısa mesaj servisi (SMS) modülü tam anlamıyla aktif hale getirildi. Bu sayede bir çok alanda kısa mesaj ile hatırlatma ve bilgilendirmelerden kullanıcılar faydalanabilmektedir. Kısa mesaj servisini aşağıda yer alan başlıklarda kullanabilirsiniz.

 • Duruşma, Ara Karar ve İş Planı Bilgilendirmesi : Sisteme eklenen duruşma, ara karar ve iş planları sisteme eklendiğinde bildiğiniz gibi kullanıcılara e-posta olarak gönderilmekteydi. SMS modülünün aktif hale getirilmesinin ardından artık bu bilgilendirmeleri sms ile de yapabilirsiniz.
 • Duruşma, Ara Karar ve İş Planı Hatırlatması : Sisteme eklenmiş olan duruşma, ara karar ve iş planlarının otomatik olarak, bir gün önceden, seçili kullanıcılara hatırlatma smsi gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede yapılacak işlemlerin unutulması veya hangi işlemlerin yapılacağının tespiti konusunda çok daha yüksek verim sağlayabilirsiniz.
 • Toplu SMS Gönderimi : Özel günler ve haftalarda müvekkil, karşı taraf veya sizlerin belirlemiş olduğu kişilere toplu olarak sms gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. SMS gönderimi yapmak istediğiniz kişileri dilerseniz sistem üzerinden seçebilir dilerseniz de sms göndermek istediğiniz kişilerin listesini sisteme yükleyerek gönderim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel sms şablonları hazırlayabilir ve bu şablonlar üzerinden gönderim gerçekleştirebilirsiniz.
 • Borçlulara SMS Gönderimi : Borçlu ile yapılan görüşmeler sonrasında, borçlulara bildirim yapmak amaçlı, borçlu görüşmeleri giriş alanından sms gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede güncel bakiyenin sms gönderimi veya bireysel olarak bilgilendirme yapmak amaçlı sms gönderimi sağlayabilirsiniz.
 • Sisteme Giriş Alanında SMS Kullanımı : Sistemin güvenlik önlemlerini bir kademe daha yükseltmek amacı ile sms ile kullanıcılara gönderilen parola üzerinden KolayOfis ‘e giriş yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı adı ve parolası dışında ek bir sorguyu daha giriş alanına dahil edebilir ve sistemin güvenliğini en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.
 • Müvekkillere SMS Gönderimi : Duruşma, ara karar ve iş planı ekleme işlemi sonrasında dilerseniz müvekkillere otomatik olarak bilgilendirme smsi gönderebilirsiniz. Bu sayede müvekkillerinizden gelen “Yeni duruşma günü ne zamandı?” ve benzeri soruların önüne geçmiş olursunuz.
 • Müvekkillere SMS Gönderimi : Müvekkillerinizin doğum günlerinde otomatik olarak tebrik kısa mesajı gönderebilirsiniz. Bu sayede müvekkil ile ilişkilerinizi bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Kısa mesaj servisi modülü ile yukarıda yer alan işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda yer alan işlemlerin yanı sıra kontör sorgulama ve sms ile ilgili diğer ayarları da yapılandırabilirsiniz. Güvenlik > SMS İşlemleri menüsü üzerinden sms ile ilgili ayarlamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Paketlerde Kısa Mesaj Servisi (SMS) Modülü Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

İcra İşlemleri Güncellemeleri

İcra İşlemleri Güncellemeleri

İcra dosyalarının açılışında ve takibinde yeni alanlar güncellendi ve mevcut alanların daha rahat kullanımı için ek geliştirmeler yapıldı. İcra dosyalarına yapılan ek geliştirmeler aşağıdaki şekilde yer almaktadır.

 • İcra dosya açılışlarında kullanılacak yeni faiz oranlarının tanımlaması yapıldı. 6183 SAyılı K.51. Madde Gecikme Faizi ile TTK 1530 Madde Temerrüt Faizi faiz oranları sisteme tanımlandı. Alacak kalemi ekleme işlemlerinde artık bu iki faiz oranını da kullanabilirsiniz. Faiz oranlarının detayları için İcra İşlemleri > Sabit Değerler menüsünü kullanabilirsiniz. Bu alanda hangi tarih aralıklarında hangi faiz oranlarının işlediğini detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz. Yeni faiz oranlarını hangi takiplerde kullanabileceğiniz noktasında ise Türkiye Barolar Birliği veya Adalet Bakanlığı ‘nın web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.
 • İcra dosya açılışlarında takip mahiyeti seçeneği de sisteme dahil edilmiştir. UYAP tarafından yapılan açıklama sonrasında bazı takip türlerinde takip mahiyeti bölümünün xml çıktısı içerisinde yer alması zorunluluğu getirilmiştir. Buna bağlı olarak yeni icra dosya ekleme işlemi gerçekleştirirken, bazı takip türlerinde takip mahiyeti seçimi zorunlu alan haline getirilmiştir.
 • Yine Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi gazete de yer alan, mersis numarası alanının xml içerisinde yer alması seçeneği, sistem üzerinde güncellenmiştir. Mersis numarası var olan borçlu veya alacaklılar da mersis numarası alanının doldurulması sonucunda xml çıktısı içerisinde mersis numarası alanı da görüntülenecektir.
 • İlamlı veya ilamsız dosyalarda sıkça kullanılan seri alacak ekleme işleminin adeti 24 ‘ten 60 çıkartılmıştır. Bu sayede seri olarak eklenecek olan alacaklarda 60 adete kadar işlem yapılabilir.
 • Son olarak tebligat işlemleri seçeneğinde elektronik tebligat seçeneği aktif hale getirildi. Bu sayede elektronik olarak tebligat yapılan işlemlerin takibi de KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi üzerinden takip edilebilmektedir.

Hangi Paketlerde İcra İşlemleri Güncellemesi Aktif Hale Getirildi ?

KolayOfis NG Standart Edition, KolayOfis NG Gold Edition, KolayOfis Premium NG Edition ve KolayOfis NG Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi’nde bu özellikten faydalanabilirsiniz. Ayrıca tüm KolayOfis Bulut kullanıcıları da bu güncellemeden faydalanabilirler.

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Şubat 2016 Güncellemeleri yukarıda belirtilmiş olduğu gibi sizlerin kullanımına sunulmuştur. Yapılan güncellemeler ile ilgili aklınıza takılan soruları, kullanım ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve yapılan güncellemeler dışında talep etmiş olduğunuz ek güncellemeleri Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek iletebilir veya web sitemiz üzerinde bizler ile yorum veya farklı yöntemler ile paylaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir