Hukuk Bürolarında Adli Tatil Döneminde Verimli Çalışma

Ülkemizde her yıl adli tatil dönemi olarak belirlenen temmuz sonu, ağustos ayını kapsayan tatil sürelerinde resmi olarak adli tatil olarak nitelendirilse de aslında bu tarihler tahmin ettiğiniz gibi ne adliyelerde ne de hukuk bürolarında her şey durmaz. Sadece yavaşlar diyebiliriz. İşte bu noktada çalışma zamanını verimli kullanan hukuk büroları da öncelikle çalışanların talepleri doğrultusunda yıllık izinleri planlar ve full kadro olmasa da hukuk bürolarındaki işler yine devam eder.

lawyer

Öncelikle hukuk bürolarının veya avukatlık ortaklıklarının, danışmanlık Firmalarının verimli çalışmalarını sağlayacak ekibin motivasyonunu ayakta tutacak adil ve kayıtlı “izin süreci yönetimi” Bütün bir yıl yoğun bir tempoda çalışan avukatlar veya diğer ofis çalışanları izin süreçlerinin profesyonel ve sistematik bir şekilde takip edildiğini gördüklerinde hem açık ve şeffaf bir şekilde durumu takip edebilecek hem de bu konuyla ilgili herhangi bir kaygı endişe yaşamayacaklardır. Bu tarz izin süreçlerini yönetmenizi sağlayacak hukuk bürolarına özel Ofis Otomasyon Sistemleri ile rahatlıkla hem “ izin sürecinizi kendiniz oluşturabilir, izin gün sayısı hesabınızı görebilir. Toplamda ne kadar izin kullandığınız ne kadar izin hakkınız olduğu gibi bilgileri kontrol edebilirsiniz.”

Yukarıda bahsettiğimiz gibi izin süreçlerinin oluşması oldukça önemli bir noktadır. Aynı tarihlerde kimlerin hangi iş kollarındaki kişilerin izne çıkılmasına izin verilmiş. Alternatif bakabilecek kişiler belirlenmiş mi? Veya ofiste olmadığı süreçte bilgilerine veya kişinin takip ettiği işlere nasıl ulaşabiliriz. Gerek dava dosyası veya icra dosyası ya da danışmanlık süreçleri hangisi olursa olsun takip ve konunun geçmişine ulaşabilmek oldukça önemli bir noktadır. İşte yine bu noktada hukuk bürolarında takip edilen danışmanlıklarında, dava dosyalarının veya icra dosyalarının bir sistem üzerinden entegre bir şekilde takip edilmesi kişiye bağlı sistemlerden bizi ofisin kendi içinde kurduğu sistemden bilgi alır hale getirecektir. Bu hem zaman kaybını önler hem de kişi bağımlı sistemlerin başın gelen kurumsallaşmaktan uzaklaşma sorununu ortadan kaldırır. Eğer büronuzda böyle sistemler yoksa Bir hukuk otomasyon sistemi ile öncelikle ofisinizin fiziksel var olan sistemini elektronik ortama geçirmeli ve sonrasında hukuk büronuzun takibini artık hukuk otomasyon sistemi üzerinden yaparak hem işleri kolayca takip etmeli hem de akışın bir otomasyon sayesinde bürodaki bireylerden bağımsız olarak devam etmesini sağlamalısınız.

img5

Adli Tatil Döneminde Büronuz için Yapabileceğiniz En Verimli Çalışma Büronuzun Sistemini Kurmak, Geliştirmek ve Elektronik Ortama Taşımaktır. Yani “Hukuk Otomasyon Sistemine Geçiş için En Uygun Zamanlardan Biri” adli tatil dönemidir. Ve bu dönemi hem kendinize yoğum bir şekilde gelecek yeni adli yıl öncesi bir yatırım olarak düşünmeli hem de isteminizi elektronik ortama geçirerek artık ofis dışında bile çalışabileceğiniz günümüz teknolojisine uygun bir alt yapıya geçiş yapabilirisiniz.

Verimli Çalışmak en değerli 3 şeyi bize kazandırır:

İşte özenle gelen doğal sonuç başarı, zaman ve tüm bunların sonucu para kazandırır.

İşte Verimlilik Bilmecesi   resim-141438TQ

Adli tatil döneminde bir sonraki adli yıl için mutlaka planlamalar yapılmalı ve dosyaların düzenlenmesi gerçekleşmelidir. Bu noktada ayrıca ofisin maVeli analizleri yapılmalıdır. Hukuk bürolarında çalışanların en çok harcadıkları şey olan “ZAMAN”ları karşılığında hangi müvekkillerinden ve hangi dosyalardan ne kadar kar elde ettiği analizi yapılmalıdır. Ve belki de radikal kararlar alınması gerekir.

Bir hukuk bürosu yılın 11 ayı belki müvekkilleri için çalışacaktır. Ancak eğer olması gerektiği gibi analizler yapılarak ve gerekli eylem adımları atılarak geçirilirse adli tatili kapsayan bir ay’da sadece büro kendisi için çalışmış olacaktır.

Büronuzun genel analizleri, dosyalama süreçleri, iş planlarınız ve performans değerlendirmeleriniz, ofis içi işleyiş süreçleriniz tüm bunlar için farklı programlar kullanmak yerine tek bir sistemden ve raporlanabilir bir programla adli tatil döneminizde ofisinize bir hediye alabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir