Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -7

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı

Yeni Yıl yeni umutlar, başlangıçlar ve hedeflerdir çoğumuz için. Her sene kendimize hedefler koyup içten içe sözler veririz. Ancak yapılan bir istatistiki çalışmaya göre her yılbaşında koyulan hedeflerin sadece %8 hayata döndürülmeyi başarıyor. Bunun en büyük sebebi de hedeflerin gerçeklerin çok ötesinde nitelik taşıması.

Bu yılın son aylarına girerken Avukatlar için 7 gerçekçi yeni yıl kararını listeledik. Listelenen hedefleri uyguladığınızda birkaç gerçekçi karara bağlı kalmak, uygulamanızda ve kişisel yaşamınızda büyük bir fark yaratabilir. Gerçekleştireceğiniz çözümleri belirlemeye özen göstermek, yıl boyunca başarıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

İşte Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı

1- Organize Olun

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -1
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -1

Yeni Yıla tamamlanmamış konular üzerine planlama yaparak başlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle organize olmanız gerekecektir.

Organize olmak çaba sarf etmeyi gerektirse de neyi nerde ne zaman nasıl yapacağınızı bilmek daha az çalışmanızı sağlar. Aynı zamanda üretkenliği de artırır. Daha çok işi daha kısa bir sürede yapabilir hale gelirsiniz. Bu da size boş zaman kazandırır. Fazla mesai yaparak işleri yetiştirme alışkanlığından kurtulun. Daha fazla mesai yapmak zamanınızı verimli kullanamadığınızın bir göstergesidir. Washington Times’da yayımlanan bir araştırmaya göre, fazla mesai yapanların cinsiyet ve meslek grupları ne olursa olsun depresyona uğrama ihtimallerinin normal çalışan insanlara göre daha fazla olduğu açıklanmış.

2- Daha Fazla Sosyalleşin

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -2
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -2

2017 Yasal Eğilimler Raporuna göre ; potansiyel müşterilerin %62’si aileden ve arkadaşlarından alınan tavsiyelerle avukatlarını seçerken %31’i diğer avukatların sevk ve tavsiyelere göre avukat bulduğu tespit edildi.

Bu verilere göre diğer avukatlarla tanışmak ve sosyalleşmek sizi hem eğlendirirken hem de yeni müşterilere kolayca ulaşmanızı sağlayacaklardır.

3- Mobil Uygulama Edinin

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -3
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -3

E-postanızı zaten telefonunuzdan kontrol edebiliyorsunuz o zaman hayatınızı daha kolaylaştıracak bir başka uygulamanın zamanı gelmiş demektir. Kullandığınız hukuk programında yer alan dava, satış, icra veya iş planlarınızı ofisinize gitmeden telefonunuzdan kontrol ederek ve yöneterek daha fazla esneklik sağlayacaksınız. Yolculuklarınızda veya dişçi ofisinde sıranızı beklerken bu sürelerinizi verimliliğe dönüştürebileceksiniz.

4- Gelişiminizi Ölçmeye Başlayın

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -4
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -4

Hukuk büronuz gerçekten ne kadar iyi? Başarınızı doğru bir şekilde nasıl ölçebilirsiniz? Bu size her ay gelen müşteri sayısıyla ilgili bilgileri tutmaktan ibaret değildir.

Yıllara göre Aylık gelir raporunu inceleyerek,Yıllara göre açılan dosya sayısına bakarak , size en çok gelir getiren müvekkil analizini yaparak yada danışmanlık yönetim raporlarını inceleyerek gelişiminizi ölçmeye başlayabilirsiniz.

Bunu KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemiyle başarmanız mümkün. Bir sonraki yılda ofisinizle ilgili hedeflerinizi bu raporlarla şimdiden planlayabilirsiniz.

5- Kendinize İyi Bakın

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -5
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -5

Avukatlık doğası gereği streslidir, ancak kariyerinizden daha önemli olan bir şey varsa, bu sizin sağlığınızdır.

Uzun saatler çalışıyor ve öz bakımı ihmal ediyorsanız, yeni yılı bir dönüm noktası olarak kullanın. İyi yiyin, yeterince uyuyun ve kendinize iyi bakın . Kariyeriniz ve kişisel yaşamınız, uzun vadede bunun için daha iyi olacaktır.

Vücudunuza bakmanın ötesinde, ruh sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Endişeli Avukat kitabının yazarı Jeena Cho  ,bu konuyu kitaba taşımış. Ve her gün sadece birkaç dakika için bile meditasyon yapmanın, zihni temizlemenin işinizde başarıya hazırlayacağını belirtmiştir.

6- Zamanınızı Daha Akıllıca Yönetin

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -6
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -6

Daha önceki maddelerden birinde belirtildiği gibi, 2017 tarihli Yasal Eğilimler Raporuna göre , avukatlar sekiz saatlik bir iş gününe göre günde sadece 2.3 faturalanabilir saat kaydetmektedir. Bu da bir iş gününüzün sadece %29 da para kazanma faaliyetinde bulunuyorsunuz demektir.

Yeni yılda, zamanınızı daha iyi yönetmeye başlayabilirsiniz. Öncelikleriniz konusunda gerçekçi olarak ve planlarınıza sadık kalarak zamanı daha iyi yönetebilirsiniz. Böylece, faturalandırılabilir işlerde daha fazla zaman harcayarak gelirinizi artırabilirsiniz.

7- Teknolojiyi Uygulamaya Geçirin

Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -7
Avukatlar İçin 7 Gerçekçi Yeni Yıl Kararı -7

Teknoloji değişim hızı her 4 yılda bir olarak değişmekteyken ,Yasal Teknolojide aynı hızda değişmektedir.Yasal Teknolojiyi firmasına entegre eden firmalar hem kazanmakta hem de geride kalma riskleri azalmaktadır.

KolayOfis Hukuk Otomasyon Programının uygulamalarında sahip olduğu teknolojiyle yasal işlemlerinizin ne kadar kolay ve hızlı tamamlandığını göreceksiniz.

2019 yılı sizin uygulamalarda teknolojiyi benimseyeceğiniz yıl olsun. İlk adım, daha önce yapmadıysanız Hukuk Otomasyon yazılımını kullanmaya başlamak olacaktır.

Daha başarılı bir yıl geçirmeniz için sizlere önerimiz şimdilik bu kadar. Mutlu, sağlıklı ve başarılı bir 2019 geçirmeniz dileğiyle…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir