Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -2

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı

Üniversiteden mezun olduktan sonra yaşadığımız “Artık tamam” duygusu profesyonel hayata başladığımızda yerini “Daha fazla ne öğrene bilirim?” e bırakır.

Hele öyle meslek grupları vardır ki sürekli bilgileri güncel tutma ve gelişmelerden haberdar olmak zorunda olmaları kaçınılmazdır. Bu tür bilgileri sosyal medya kanallarından daha hızlı ve rafine şekilde öğrenildiği ise bir gerçek.

Bu yazımızda avukatlar için kimi zaman faydalı olacak kimi zamanda kısa da olsa eğlenceli bir mola verebilecekleri Twitter hesaplarını inceledik.

İşte Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı

1- Fidel Okan

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -1
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -1

227 bin takipçisi bu Twitter hesabında avukatlar için günlük bilgiler ve dikkat çeken haberleri paylaşan Fidel Okan sanal dünyanın avukatları arasında oldukça popüler bir hesaba sahip. Güncel haberler ve Hukuki kararları sayfasında paylaşarak bilgilendirmeye devam ediyor.

2- Feyza Altun

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -2
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -2

81 bin takipçisi olan Feyza Altun Kadın haklarına ağırlık vermiş haberleri sayfasında paylaşmaktadır. Hukukçu kimliğiyle haber- tartışma programlarında kendini tanıdığımız Feyza Altun Kadın Haklarını savunurken sahip olduğu hassasiyet güncel paylaşımlarından da hissedilmektedir.

3- Gönenç Gürkaynak

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -3
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -3

53 Bin takipçisi bulunan Gönenç Gürkaynak Hukukçu kimliğinin yanı sıra akademisyen kimliği ile de tanınmaktadır. Hesabında günlük güncel haberlerin dışında kendi ilgi alanlarıyla alakalı paylaşımları bulunmaktadır. Doğa, müzik veya bilimle ilgili kimi zaman bilgilendiren kimi zaman eğlendiren paylaşımlara sahiptir.

4- Hukuk Günlüğü

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -4
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -4

29 bin takipçisi olan Hukuk Günlüğü avukatlar için her türlü hukuki güncel bilginin paylaşıldığı bir platform halini almış durumda. Güncel Yargıtay kararlarını ve içtihatlarla ilgili görüş ve bilgiler için avukatlara hızlı erişim imkanı sunan Hukuk Günlüğü her geçen gün takipçi sayısını artırmaya devam ediyor.

5- Hukukhane

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -5
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -5

24 400 adet takipçisiyle hukukçuların yüzünü güldürmeyi hedeflemiş twiter hesaplarından biridir. Hukuk Adına Her şey vizyonuyla açılan bu hesapta güncel bilgilerin yansıra hukukçuların günlük hayatta karşılaştıkları zorlukları mizahi bir dille takipçileriyle paylaşmaktadır.

6- Hukuk Caps

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -6
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -6

23500 takipçisi olan Hukuk Caps Hesabı kendini “Hukukun gerçeklerini, hukukçuların ortak yanlarını farklı mizah anlayışıyla sunmak için kurulmuş, Hukukun eğlence tarafını ilke edinmiş soyut hesap “olarak tanımlıyor. Paylaştığı tweetlerle avukatların karşılaştığı zorlukları mizahi bir dille anlatan hesabın takipçileri her geçen gün artmakta. Kısa bir molada stresinizi azaltmak için göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

7- Hukuk ve Gündem

Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -7
Avukatlar için Önerilen 7 Twitter Hesabı -7

Hukuksal Haber ve Hukuki Gelişim – Tüm hukuki gelişmelerin ve Gündemin yansız ve tarafsız olarak takibi. -Takipleşelim – Sesiniz sesimiz olsun. Sloganıyla takipçilerine seslenen Hukuk ve Gündem sayfası 1209 takipçisiyle paylaşımlarına devam ediyor. Yargıtay kararlarının güncel hukuki haber paylaşımlarıyla avukatlara ulaşmaya devam ediyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir