Ofiste Kadın ve Erkekleri Çıldırtan 10 Durum

İngiliz bir araştırma şirketi tarafından yayınlanan ankete göre ofiste kadın ve erkekleri çileden çıkartan 10 madde yayınlandı. Kadın ve erkeklerin her konuda olduğu gibi bu konuda da farklı bakış açıları ve farklı görüşleri var. Araştırma şirketi 1000 kişilik bir grup üzerinden verileri topladı. Bu verileri sistematik şekilde düzenleyen şirket, genel olarak Ofiste Kadın ve Erkekleri Çıldırtan 10 Durumu açıkladı. İngiliz tabanlı bir araştırma şirketi tarafından yapılan analiz içinde belki kendinizden pek çok şey bulamayabilirsiniz. Ancak yine de genel anlamda insanı rahatsız eden durumlar ve önem sırası pek çok kişide benzerlik gösterir. Sözü daha fazla uzatmadan öncelikle ofiste kadınları çıldırtan durumlardan başlayalım.

İşte Ofiste Kadın ve Erkekleri Çıldırtan 10 Durum

Ofiste Kadın ve Erkekleri Çıldırtan 10 Durum -

Ofiste Kadın ve Erkekleri Çıldırtan 10 Durum –

Ofiste Kadınları Çıldırtan 10 Durum

Normal hayatlarında kendilerini çıldırtan ve çileden çıkartan konular ofis içinde geçerli. Ancak çalışma hayatı sosyal hayattan biraz daha farklı bir formatta olduğu için, ofiste kadın çalışma arkadaşlarınızı çileden çıkartmamak için listemizde ki durumlara dikkat etmeniz gerekir.

Ofiste Kadınları Çıldırtan 10 Durum

Ofiste Kadınları Çıldırtan 10 Durum

1. Ağır kokulu yemekler yenmesi

Şöyle öğle arasında bol sarımsaklı bir çorba içeyim de kendime geleyim derseniz, kadın çalışma arkadaşlarınızdan uzak durun. Muhtemelen sert bir tepki ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

2. Geç kalma

Özellikle üst yöneticiniz bir kadın ise ve siz sürekli geç kalıyorsanız, durum sizin için hiç iyi değildir.

3. Fazla sayıda sigara molası

Özellikle sigara içmeyen kadınlar, sigara molası veren ve bunu biraz sıklaştıran çalışma arkadaşlarını farklı gözle değerlendirmeye başlayabilir.

4. Hijyene önem verilmemesi

Erkek çalışanlara nazaran, kadınlar her zaman olduğu gibi biraz daha fazla hijyene önem veriyor.

5. Düzensizlik

Düzensiz, disiplinsiz ve dağınık çalışma kadınlara göre bir durum değil. Bu yüzden bu şekilde çalışan iş arkadaşlarını da pek bi hoş gözle karşılamıyorlar.

6. Dağınık masa

Kadınların erkeklere göre biraz daha düzenli olması bir çok araştırma şirketinin yapmış olduğu çalışma sonrasında kanıtlanmıştır. Dağınık bir masada çalışmak kadınların bütün ruh halini bozabiliyor.

7. Ödünç aldığı şeyi geri getirmeyen iş arkadaşı

+ Ayşe Hanım kaleminizi ödünç alabilir miyim ?

– Tabi Ahmetcim alabilirsiniz. Ama geri getirmeyi unutma.

Ahmet arkadaşımız kalemi bir hafta içerisinde teslim etmezse, başına geleceklerden biz sorumlu değiliz.

8. Telefonda yüksek sesle konuşmak 

Telefonda yüksek sesle konuşmak diğer çalışma arkadaşlarınızın konsantrasyonunu bozan en önemli etkenlerden biri. Tam odaklı full konsantrasyon ile çalışan kadın arkadaşınızın yanında yüksek sesle telefonda konuşmamaya dikkat edin.

9. Yemek arasında çenesi düşen iş arkadaşı

“Ya zaten bir saat yemek arası var, onda da biraz rahatlasak fena olmaz” düşüncesi kadınlarda yaygındır. Biraz daha kendilerine zaman ayırmak isterler. Çok fazla konuşup onları rahatsız etmemekte fayda var.

10. Kötü giyinen iş arkadaşı

Ofiste Kadınları Çıldırtan 10 Durumun geldik son sırasına. Kötü giyinen iş arkadaşı. Kötü giyinerek kadınları belki çok fazla çıldırtamazsınız ama onların size antipatik bakmalarını sağlayabilirsiniz.

Ofiste Erkekleri Çıldırtan 10 Durum

Çoğu ofiste erkeklerin biraz daha uyumlu olduğu ve daha sessiz sakin yapıda oldukları söylenir. Ancak genel sıralamayı yerle bir eden erkeklerde yok değil. Bir erkek çalışanı çileden çıkartmak isterseniz listemizde ki konuları sistematik şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

Ofiste Erkekleri Çıldırtan 10 Durum

Ofiste Erkekleri Çıldırtan 10 Durum

1. Dağınık masa

Birinci sırada dağınık masayı gören bir çok kişi; “ya işte İngiliz firmasının yaptığı araştırma bu kadar olur”, diyebilir. Ama unutmayın aradığını bulamayan erkek biraz tehlikeli olabilir.

2. Aşırı derecede parfüm sıkan çalışan

Özellikle ağır kokulu parfüm sıkan, pardon pardon, boca eden çalışma arkadaşları, erkek çalışanlarda büyük bir travmaya yol açabilir. Kadınların ağır yemek kokusu ve erkeklerin de aşırı parfüm takıntısı, koku duyusunun ofiste ne kadar önemli bir konu olduğunu gösterir.

3. Telefonda yüksek sesle konuşmak

Kendi sesinden daha yüksek çıkan sesler, erkek çalışanları biraz irite edebilir.

4. Geç kalmak

Hem kadınların hem de erkeklerin en çok sinir olduğu konulardan biri. Ne olursa olsun işe geç kalmamakta fayda var.

5. Yemek arasında çenesi düşen iş arkadaşı

Erkeklerde bu konuda kadınlar ile aynı düşünceye sahip. Ya bir saatlik öğle arasını yedi bitirdi, ne düşük çeneli bi insan muamelesi görmemek için çok boş konuşmalara kalkmayın.

6. Ağır kokulu yemekler yenmesi

Kadınlar kadar olmasa da ağır kokulu yemekler erkekleri ofiste rahatsız eden konular arasında.

7. Fazla sayıda sigara molası

Ofiste çalışma saatlerinin yarısını sigara molasında geçirenler, erkek çalışma arkadaşlarına çaktırmadan bu işi yapsalar daha sağlıklı olacaktır.

8. Fazla konuşan iş arkadaşı

Erkeklerin genel algısı, burası iş yeri, zaten bütün gün işimizi yapıyoruz. Bi de boş muhabbetlere ayıracağım vaktim yok. Erkek çalışma arkadaşlarınız ile daha iyi anlaşmak için çok konuşmak değil, az ama öz konuşmak daha iyi olacaktır.

9. Düzensizlik

Muhtemelen İngiliz erkeklerinden kaynaklanan bir madde olabilir. Eğer anket ülkemizde yapılsaydı, muhtemelen bu madde burada olmazdı.

10. Kabalık

Bir erkeğin erkeklik onurunu kırmanız, onu çileden çıkartmaya yeterde artar bile.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir