Takipleri Dosya Son Durumuna Göre Renklendirmek

Takipleri Dosya Son Durumuna Göre Renklendirmek

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi, bir hukuk bürosunun tüm ihtiyaçları düşünülerek dizayn edilmiş bir programdır. Sizlere ilk olarak sunulduğu 2010 yılından bugüne gerek kullanıcı talepleri gerekse yenilikleri takip edip hızlıca sisteme uygulayarak sürekli kendini geliştiren bir program özelliği taşımaktadır. Talep ve önerilerinin dikkate alınması ile kullanıcılarına vermiş olduğu değeri yansıtmaktadır.

Zaman zaman paylaştığımız yazılarda sisteme eklenen yeniliklerden bahsetmekteyiz. Ayrıca sistem içerisinde yer alan yardım merkezinde, yapılan güncellemeler ile ilgili detaylar da yer almaktadır. Takvimi daha önceden web sitemizden, sosyal medya hesaplarından ve kullanmakta olduğunuz programın duyurular alanından açıklanan eğitimlerle bu yenilikleri yine sizlerle paylaşmaktayız. Yine de programın birçok modülden oluşan onlarca özelliği bazı kullanıcılarımız tarafından bilinememektedir. Bizleri Youtube kanalımızdan takip ederek yardım merkezinde yer alan makalelerimizi gözden geçirebilirsiniz.

Kısa bir girişin ardından bu yazımızda sizlere icra dosyalarınızın son durumlarına göre “eklenmiş takiplerim” alanında yapabileceğiniz düzenlemeden bahsedeceğiz. Uzun süredir sistemde olan bir özellik olmasına rağmen birçok kullanıcımızın bu özelliği bilmediğinden eminiz.

Eklenmiş Takiplerim Alanını Renklendirmek Ne İşe Yarar?

Sisteminize eklediğiniz tüm takipleriniz silinmediği sürece bu alanda kalmaktadır. Yine bu alanda karşınıza gelen tabloda icra dosyanızın son durumları yer almaktadır. Ancak bu dosyaları son durumlarına göre renklendirmek ilk bakışta hangi dosyanın ne aşamada olduğunu görüntüleyebilmeniz adına oldukça önemlidir.

Bu Alanı Nasıl Renklendirebilirim?

Öncelikle bu alanda gerekli değişikliği yapabilmeniz için “Kurum Ayarları” alanı için yetkinizin olması gerekmektedir. “Güvenlik” menüsü altında yer alan “Kurum Ayarları” alt menüsüne tıklayınız. Böylece karşınıza gelen ekranın üst kısmında bir tablo yer alacaktır. İzin konusu başlığı altında yer alan alana “Renk” yazabilir. Ayrıca “İşlem No” sütununun altındaki filtre alanına 110’da yazabilirsiniz. Bu işlemin ardından tablo kendini filtre edecektir. “Eklenmiş takiplerimde yer alan icra dosya listesinde, son durumuna göre renklendirme kullanılsın mı?” satırını seçili hale getirin. İşlem izin durumu tablonun hemen altında yer alacaktır.

Renklendirme yapabilmeniz için “Kullanıcı Renk Kodları” seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu seçeneği işaretlediğinizde aşağıda yer alan kutulardan; İnfaz, Batak, Aciz, Arşiv, Hitam ve Aday dosyaların her biri için ayrı renk seçimi yapabilirsiniz. Sonrası çok kolay, kutular altında yer alan işlem izin durumunu “Evet” olarak seçtikten sonra “Ayarları Güncelle” ifadesine tıklayınız. Artık İcra İşlemleri menüsü altında yer alan eklenmiş takiplerim alt menüsüne tıkladığınızda dosya son durumlarına göre dosyaların renklendiğini görebilirsiniz.

Yardım Merkezimiz hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

https://microdestek.com.tr/kolayofiste-yeni-ozellik-yardim-merkezi.html

Eklenmiş Takipleri Dosya Son Durumuna Göre Renklendirme – YouTube

Takipleri Dosya Son Durumuna Göre Renklendirmek

İcra Takiplerinde Ödeme Emri adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir