Ünlü Dolandırıcı Simon Leviev Belgeseli

Ünlü Dolandırıcı Simon Leviev Belgeseli

2 Şubat’ta Netflix, ünlü dolandırıcı Simon Leviev belgeseli olarak The Tinder Swindler (Tinder Avcısı) adlı yapımı izleyiciler ile buluşturdu. Çok kısa sürede izlenme rekorları kırdı. Belgeseli izleyenlerden biri olarak naçizane fikrim oldukça sürükleyiciydi. Aslında spoiler vermeden anlatmak mümkün değil. Ama elimden geldiğinde yüzeysel anlatacağım. Çünkü belgeseli izlemenizi istiyorum. Belgesel İsrail’i bir erkeğin popüler arkadaşlık sitesi olan Tinder üzerinden dünyanın farklı yerlerinden birçok kadın ile tanışıp konuşması ile başlıyor. Bu kadınlar oldukça güzel ve meslek sahibi kişiler. Simon da bu kadınları etkileyebilecek türden bir adam. Oldukça zengin bir görüntüsü var. Bindiği arabalardan giydiği kıyafetlere kadar hepsi oldukça lüks şeyler. Bu kadar parası olan biri sizce neden böyle bir uygulama üzerinden kadınları hedef alarak dolandırıcılık yapıyor olabilir ki? Çünkü bu lüksü ona veren bu uygulamadaki kadınlar. Evet herhangi bir işi olmayan Simon bu uygulamada kendini kimi zaman bir savaş pilotu kimi zaman ise gizli bir ajan olarak tanıtıyor. Meslekleri de oldukça etkileyici değil mi? Sanırım bu kadınların kendisine güven duyması için kullandığı diğer bir yöntem. Sonuçta mesleği böylesine sıra dışı olan birinin lüks bir hayatı olması ve sürekli ülke ülke dolaşmasının başka nasıl mantıklı bir açıklaması olabilir ki. Tabi ülke çapında polislerden kaçmıyor ise.

Peki Simon Bu İşi Nasıl Yapıyor?

Simon tanıştığı tüm kadınların hayatına girip onlar ile görüşüyor ve hepsine evlilik vaatleri veriyor hatta beraber yemeklere çıkılıp tatillere gidiliyor. Simon gerçek, resimler gerçek, o lüks arabalar her şey gerçek. Para harcarken çok bonkör. Bu durumda bu adam bir yalancı veya dolandırıcı olabilir mi? Tabi sadece çok şanslısınız ve hayatınızın erkeğini Tinder uygulaması sayesinde buldunuz. Ayakları yere sağlam basan bu kadınlar aşk sarhoşu oluyor. Simon bunun olması için oldukça çabalıyor zaten. Ama çok geçmeden Simon bu lüks hayatı döndürmek için aynı anda diğer kadınlarla da görüşmeli. Elbette bu parayı onlardan istemenin bir yolunu bulmalı. Simon bir gizli ajan olduğunu söylemişti değil mi? Bu durumda peşinde adamlar olmalı. Tüm hesapları bir şekilde kullanıma kapatılmalı ve mümkün ise nakit paraya ihtiyacı olmalı veya uçak biletine. Evet senaryoyu çok güzel kurmuş Simon. Bazına bir iş geliyor ve bu oldukça tehlikeli bir iş. Tüm hesaplarına bloke koyuluyor. bu durumda sevgililerinden yardım istemeye başlıyor.

Belgeselde Yer Alan Simon’ın Kurbanlarından Bazıları

Bu belgeselde Simon’un ağına düşürdüğü 3 kadına yer verilmiş. Kadılardan 2 ile sevgili Simon ve aynı zamanda. Diğer kadın ise Simon’ın arkadaşı hatta sevgililerinden biri ile onu tanıştırmış. Bu 3 kadında Simon’ın başının belada olduğuna ikna oluyor ve ona oldukça yüksek meblağlarda paralar gönderiyorlar. Hatta arkadaşı olan kadın ev almak için biriktirdiği parayı Simon’ın kurtulması için veriyor. Yani o öyle sanıyor. Sevgili olan kadınlardan biri bankadan kredi çekiyor. Bu kadınlar bu paraları kaybettikçe ve yerine gelmedikçe durumdan rahatsız oluyorlar. Simon’ın tüm oyunu ortaya çıkmaya başlıyor. Sevgililerinden biri polise gittiğinde işin rengi ortaya çıkıyor. Simon bu işten para kazanan bir dolandırıcı. Birçok şikayet var hakkında. Simon’ın bu yaptıkları hep yanına kar kalmış çünkü paralar hür iradeler ile gönderiliyor ve hiçbiri Simon adına değil ve çoğu nakit veriliyor. İş oldukça karışık Simon bu kurguyu çok iyi planlamış öyle ki yakalanmasına rağmen çok kısa sürede serbest kalıyor. Serbest kalınca ne yapıyor dersiniz. Simon Netflix’e bu belgeseli için itibarını zedelediğine dair dava açıyor. İnanılır gibi değil. Ama zaten oldukça sıra dışı bir adam Simon.

Ünlü Dolandırıcı Simon Leviev Belgeseli

Ünlü Dolandırıcılar ve Aldıkları Cezalar adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir