Adli Tatilde Okunacak Kitaplar

Kitaplara zaman ayırın

Kitaplar her zaman okuyucuların en yakın dostlarından olmuştur. Boş zamanları değerlendirmek için kitap okumak yerine, kitap okumak için ayrı bir zaman yaratmak gerekir. Adli tatilinizde size eşlik edecek bir kaç kitap önerimiz var.

Adli Tatilde Okunacak Kitaplar

Zülfü Livaneli – Konstantiniye Oteli 

Zülfü Livaneli- Konstantiniye Oteli

Zülfü Livaneli- Konstantiniye Oteli

Son dönemlerde piyasaya çıkan kitabıyla büyük beğeni toplayan usta yazarın diğer kitaplarında yakaladığı başarıyı bu kitapta da görmek mümkün.Kitapçıların çok satanlar rafları arasında görebileceğiniz bu kitaba tatiliniz için okunacak kitapların başında yer verebilirsiniz.

Sabahattin Ali – Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali- Kürk Mantolu Madonna

Çıktığı dönemden beri çok yüksek beğeni toplamış ve Türk Edebiyatın yapı taşlarından biri olan Kürk Mantolu Madonna okuyucuların baş ucu kitaplarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Türk yazarlarının en güçlü kalemlerinden biri olan Sabahattin Ali’nin her eserinin ayrı bir tadı olduğunu ve hepsinin okunması gerektiği söylenebilir.

Nazım Hikmet – Henüz Vakit Varken Gülüm

Nazım Hikmet-Henüz Vakit Varken Gülüm

Nazım Hikmet-Henüz Vakit Varken Gülüm

Şiir deyince akla gelen ve yazdıkları ve düşünceleriyle çığır açan büyük şair Nazım Hikmet tüm şiirleriyle büyük küçük herkesi büyülemeye devam ediyor.Bu eseri de herkesin okuması gereken değerli kitaplarından biri.

Ahmet Ümit – Beyoğlu’nun En güzel Abisi

Ahmet Ümit- Beyoğlu'nun En güzel Abisi

Ahmet Ümit- Beyoğlu’nun En güzel Abisi

Cinayet ve polisiye romanlarıyla tanınan yazar kitaplarındaki akıcı diliyle okuyucuları kitabın dünyasına davet ediyor. Polisiye romanı severler için iyi bir tercih olacaktır.

Franz Kafka – Milena’ya Mektuplar

Franz Kafka-Milena'ya Mektuplar

Franz Kafka-Milena’ya Mektuplar

“Bir kitap başımıza inen bir darbe gibi bizi sarsmıyorsa neden zahmet edip okuyalım ki?” sözlerinin sahibi Franz Kafka’nın mektup şeklinde düzenlenmiş bu eserinde de okuyucuyu derinden etkileyecek bir aşka tanık oluyorsunuz.

Ece Temelkuran – Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Ece Temelkuran-Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Ece Temelkuran-Düğümlere Üfleyen Kadınlar

Başarılı gazeteci kimliği yanında yazarlık alanında da bu başarıyı yakalamış olan yazar romanında herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir hikaye ile karşımıza çıkıyor. Dört kadının yolculuğunu konu edinen bu romanı büyük beğeni toplamış durumda.

Marlo Morgan – Bir Çift Yürek

Marlo Morgan-Bir Çift Yürek

Marlo Morgan-Bir Çift Yürek

Gerçek bir olaya dayanan romanda yazar, bir kadının Avustralya’da yaşadığı yolculuğu kaleme alıyor.Haftalar boyunca New York Times Bestseller listesinde zirvede kalmış ve yirmi dört ayrı dile çevrilmiştir. Okuyucuyu kitabın iç dünyasında yaşatan ve sürükleyici anlatımıyla yoğun beğeni toplamış olan eser okumanız gereken kitaplardan biri.

Umberto Eco – Gülün Adı

Umberto Eco-Gülün Adı

Umberto Eco-Gülün Adı

Gülün Adı adlı bu romanıyla ünlenen yazar Umberto Eco’ nun bu eseri sayısız çevirilere sahip. Orta Çağ dönemindeki İtalya ‘yı konu alan bu roman aynı zamanda bir polisiye romanı. Yazarın filozof,tarihçi ve orta çağ uzamanı olması eserin tarihsel anlamdaki doluluğunu ve başarısını kanıtlar cinsten. Tarihi roman sevenler için ve ayrıca dönem hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bir başyapıt..

Dostoyevski – Suç ve Ceza

Dostoyevski-Suç ve Ceza

Dostoyevski-Suç ve Ceza

Usta Rus yazar Dostoyevski’nin dünya klasiklerinden biri olan ölümsüz eseri, kitabın kahramanı olan Raskalnikov’un işlediği suç üzerine ahlaki iç hesaplaşmasını konu ediniyor. Her kitaplıkta yer verilmesi gereken en önemli eserlerden biri.

Yaşar Kemal – Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana

Yaşar Kemal - Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana

Yaşar Kemal – Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana

Her eseri başyapıt sayılan büyük yazarın bu eseri Bir Ada Hikayesi dörtlemesinin ilk kitabıdır. Bu tarihi romanda I.Dünya Savaşı sonrası Anadolu’da evlerini, yurtlarını kaybetmiş insanların yeni bir adada yeni bir yaşam kurma çabasını anlatır. Sayısız eserleri ve ödülleriyle Türk romancılığının en güçlü kalemlerinden biri olduğu rahatlıkla söylenebilir. Yalnızca Türkiye’de değil, dünya çapında da başarılarıyla tanınan Yaşar Kemal uluslararası başarılara da imza atmıştır.

Adli Tatilde Okunacak Kitaplar listemiz dışında kalan kitapları bizlerle ve diğer takipçilerimiz ile paylaşmayı unutmayın. Eğlenceli ve keyifli bir adli tatil dileği ile.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir