Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi

Hukuk toplumun yararını sağlamak için konulan ve kamu gücüyle desteklenen kaide, hak ve kanunların bütünüdür. Hukuk bu denli derin ve sürekli gelişen bir kavram iken hukukçuların kendini sürekli geliştirmesi gerekliliği kaçınılmazdır.

Hukukçuların gelişmeleri takip etmesi için günümüzde sadece basılı yayında değil internetten de yerli ve yabancı hukuk dergilerini takip etmeleri mümkündür. Deneyim düzeyiniz, uzmanlık alanınız veya uygulama ortamınız ne olursa olsun, ihtiyaçlarınız ve ilgileriniz için hukuki bir yayın vardır ve bu vazgeçilmez olabilir.
Bu yazımızda dünyadaki popüler hukuk dergilerini inceleyeceğiz. Ancak bu incelemeyi yaparken internet yayınları ve basılı yayınları ortak olarak değerlendirilecektir.

5-Lawyer Monthly Magazine

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi - Lawyer Monthly Magazine

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi – Lawyer Monthly Magazine

Bu dergi dünyanın her yerinden en yeni yasal haberleri bizlere sunar ve aynı zamanda hukuk sektörünün farklı perspektiflerden iyi bir analiz çıkartır. Lawyer Monthly dergisine abone olarak, yasal sektöre dayalı özel raporlara erişebilirsiniz. Abonelik, elbette, dergi web sitesine sınırsız erişim içerir. Abone olduktan sonra 12 aylık konular baskıda ve çevrimiçi olarak kolayca edinilebilir.Derginin en ilginç özeliği muhtemelen alabileceğiniz özel yıllık takviyelerdir.

4-New Law Journal

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi - New Law Journal

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi – New Law Journal

New Law Journal tartışma, dava ve uyuşmazlık konularında çözüm yollarını anlatan konulara sahiptir. Hukuki haberler ve hukuki tavsiyelerin yanı sıra, dergi prosedür ve uygulama hakkında da bir fikir vermektedir. Dergide daha çok hukuk öğrencilerine değil avukatlara odaklı konulara ağırlık vermektedir. Derginin ayırt edici özelliği önemli konular hakkında yorum yapan haftalık uzman yorumlarının dergide yer almasıdır. Bu konular ceza hukukunun tüm yönlerini kapsamaktadır. Abone olduğunuzda, her iki haftada bir bülten alırsınız.

3-American Journal of International Law

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi - American Journal of International Law

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi – American Journal of International Law

1907’den bu yana üç ayda bir yayınlanmakta olan bu dergi, Uluslararası hukuk ve uluslararası ilişkilerdeki gelişmeler hakkında önde gelen araştırmacıların makaleleri, başyazıları, notları ve yorumları bulunmaktadır. Dergi, ulusal ve uluslararası mahkemeler ve hakem veya diğer mahkemeler ve uluslararası hukukta çağdaş ABD uygulamaları tarafından verilen kararların özetlerini ve analizlerini içerir. Her sayı, İngilizce ve diğer dillerdeki son yayınları listeler, bunların çoğu derinlemesine incelenir. Dergi, uluslararası hukuk, ekonomi, ticaret ve dış ilişkiler alanlarında çalışan tüm profesyoneller için vazgeçilmezdir.

2-The New Jurist

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi - The New Jurist

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi – The New Jurist

Temmuz 2007’de, şu anki yazı işleri müdürü Dr. M M. Elghusein, Avusturya doğumlu hukukçu, üniversite öğretim görevlisi, çevirmen ve entelektüel tarafından kurulmuştur. Misyonları yasal bilgileri yaymak, yasal araştırmaları ve çalışmaları teşvik etmektir. Çeşitli yasal, sosyal, ekonomik ve kültürel konularda bilgilendirici ve anlayışlı makaleler, makaleler, raporlar ve görüşler yayınlamaktır.

1-The Law Society Gazette

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi - The Law Society Gazette

Dünyada ki En Popüler 5 Hukuk Dergisi – The Law Society Gazette

İngiltere’de haftalık olarak yayınlanmakta olan bu dergi, Avrupa’nın en büyük tirajlı yasal dergisidir. Mevcut İngiltere ve Galler uygulama sertifikasına sahip olan tüm avukatlara verilen bu dergiye abone olmakta mümkündür. Başlangıçta aylık olarak yayınlanan ve sadece belli bir topluluk için yayınlanan bu dergi zamanla bütün hukukçulara ve hukuk severlere ulaşmayı başarmıştır.

Hukuk Derneği üyeleri arasında iletişimi teşvik etmek ve kolaylaştırmak ana hedefi ile yola çıkan dergi zamanla hukuk ile ilgili son uygulamaları ve araştırmaları ile Birleşik Krallık’taki herhangi bir yasal derginin en yüksek denetimli tirajına sahip olmuştur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir