Dava Takip Programı

Dava Takip Programı Nedir? Neden İhtiyaç Duyulur?


Dava takip programları hukuk büro ve departmanlarında yoğunlukla kullanılan hukuk yazılımlarıdır. Dava takip programları sayesinde hukuk büro ve departmanlarında gerçekleştirilen tüm işlemler sanal ortama taşınır ve bu sayede ağır iş yükleri hafifletilerek , ofis içerisinde ki hız ve verimlilik en üst seviyeye çıkartılır.

Dava takip programları, dar ifade ile sadece var olan dava dosyalarının takibinin gerçekleştirilmesini sağlar. Program içerisinde sadece dava takibi işlemleri yapılabilinir. Dava dosyası ana kapak bilgilerinin eklenmesi ve eklenilen dosya üzerinden yapılan her türlü sürecin bağlantılı olarak takip edilmesi , dava takip programları üzerinde yapılacak işlemlerin bir kısmıdır.

Dava Takip Programı ile Neler Yapılabilinir ?

Günümüzde dava takip programları daha geniş bir çerçevede çalışmaktadır. Sadece dava dosyalarının takibi ve üzerinde yapılan işlemlerin kayıtları değil , hukuk büro ve departmanlarında ihtiyaç duyulan tüm işlemlerin tek bir program üzerinden yapılması boyutuna gelmiştir. İcra takibi , muhasebe ve doküman yönetimi , danışmanlık takibi , sözleşme işlemleri ve raporlar ; dava takip programlarının olmazsa olmazları arasına girmiştir. Zaman içerisinde geçirmiş olduğu evrim sonrasında adı da biraz farklılaşmıştır. Dava takip programları artık hukuk otomasyon sistemleri olarak anılmaya başlanmış ve hukuk büro ve departmanları için yönetim ve iş süreçleri aşamasında ihtiyaç duyulan her türlü talebe cevap verebilir hale gelmiştir. Hiç bir raporun ve kaydın ayrı ayrı olarak hazırlanmadığı , tekrar tekrar yapılacak işlemlerin önüne geçilmesi ile kullanıcılara büyük bir hız katmıştır ve benzer işler için harcanan süreler minimum seviyeye indirgenmiştir. Sadece iş verimliliği konusunda bir artı değer katmakla kalmamış , ofis içi harcamalarında ( kırtasiye masrafı , personel masrafı … ) en düşük seviyede tutulması sağlanmıştır.

Dava Takip Programı

Hukuk otomasyon sistemleri ile ihtiyaç duyulan her işlem tek bir program üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilmektedir. Ayrı ayrı olarak işlem yapan programlar tek çatı altında birleştirilmiştir. Hukuk otomasyon sistemleri ile artık farklı olarak satın aldığınız dava takip programı , icra takip programı , muhasebe programı ve doküman yönetimi programlarına ihtiyaç kalmamıştır. Hatta çok sayıda çalışanı bulunan hukuk büro ve departmanlarının kullanmış olduğu süreç yönetim sistemleri de entegre şekilde hukuk otomasyon sistemleri içerisinde yer almaktadır. Süreç yönetim sistemleri ile beraber hangi kişinin hangi işlemi yapacağını siz belirleyebilir ve yapılan işlemlerin kontrolünü rahatlıkla sağlar ve bununla beraber işe harcanan zamanları kısaltabilirsiniz.

Dava Takip Programı Size Yeterli Gelmiyor mu ?

Dava takip programlarının bir üst seviyesi olan KolayOfis ve KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemleri hakkında detaylı bilgilere aşağıda yer alan linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi

KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemleri ile Farkı Keşfedin.

Yazılım hakkında demo bilgi ve Dava takip programı deneyimi için iletişime geçiniz

MicroDestek Dava takip programı hakkında daha fazla bilgi ve merak ettikleriniz için bizim ile iletişime geçiniz. MicroDestek yazılımları üstün kullanıcı deneyimine sahip, modern arayüze sahip kullanımı kolay ve hedef odaklıdır.

Yazılımımız komple bir dava takip sistemi olarak çalışır ve tüm ihtiyaçlarınıza esnek yapısı sayesinde cevap verir.

İcra takip programı ihtiyacı olan müşterilerimiz için geliştirilen en iyi uygulamamızı incelemek için sizi bu sayfaya davet ediyoruz : icra takip programı

Son güncellenme tarihi : 20/10/2014 – Pazartesi

21 cevaplar
 1. takipçi
  takipçi says:

  dava takip programından daha fazlası olduğu kesin. ıhtıyac duyulan her ıslem mevcut ve talep edılen ıslemler hızlı bır sekılde sısteme eklenıyor. basarılarının devamını dılıyorum.

  Yanıtla
 2. cem
  cem says:

  programın sadece dava takip programı kısmı ayrıca satılıyor mu yoksa illa toplu olarak mı satın almamız gerekiyor. bir de ayrı ayrı alınca fıyatta bır oynama soz konusu oluyor mu

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Cem Bey ,

   KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘nin sadece dava veya sadece icra takibi alanlarını satın alabilirsiniz. Ancak daha etkin bir yönetim anlayışı ve kolay takip , kolay raporlama adına tüm işlemleri tek bir hukuk otomasyon sistemi üzerinden yapmanızda fayda olacaktır. Mevcut kullanmış olduğunuz icra takibi veya dava takibi programlarından verilerinizi çok kısa bir süre içerisinde KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘ne aktarabilmekteyiz.

   Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi sadece dava takibi veya sadece icra takibi programlarını almanız doğrultusunda KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘nin daha altında bir fiyat ile satın alabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 3. avukat hilal
  avukat hilal says:

  bızım taleplerımız dogrultusunda yenılıkler veya ozel raporlar sısteme eklenebılır mı. bu eklentıler eger yapılabılırse extra bır ucrete tabı olurmu bılgı verırsenız sevınırım

  Yanıtla
 4. demo
  demo says:

  ya bu dava takip programının demo surumu yok mudur aradım bulamadım sıtede sunum talep dıye bısı var. bı demosunu ındırıp denesek ıyı olurdu

  Yanıtla
 5. sezgin
  sezgin says:

  şimdi biz sadece dava takip programı tarafını aldık dıyelim. sonrasında icrayı eklemek istedik. böyle bir işlem yapılıyor diye tahmin ediyorum önceki yorumlardan okudugum kadarıyla. Ucretler nedır. ucret ve demoya ılıskın sıtenızde hıc bır bılgı yok. aslında boyle bılgılerede yer versenız ıyı olacak dıye tahmın edıyorum

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Sezgin Bey ,

   Sizlerinde belirtmiş olduğu gibi KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘nin sadece dava takip programı veya sadece icra takip programı modüllerini ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Sonrasında ise KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi tam pakete geçebilir ve hem dava takip programı hem de icra takip programı modüllerini tek bir program üzerinden kullanabilirsiniz. Etkin ve en verimli kullanım için KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi full paketlerinden herhangi bir tanesini seçebilirsiniz. Paketler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmek için https://www.microdestek.com.tr/kolayofis-hukuk-otomasyon-sistemi-paket-farklari.html adresini tıklayabilirsiniz. Fiyatlar hakkında bilgi almak için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 6. avukat oya
  avukat oya says:

  Merhabalar ,

  İnternet üzerinde dava takip programları hakkında kısa bir araştırma yaptık. Bir çok dava takibi programı olduğunu gördük. Size göre programınızın en temel farkları nelerdir. Yani sizi tercih etmemiz için en etkin ve farklı özellikleriniz nelerdir.

  Şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Oya Hanım ,

   KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile bir dava takip programından çok daha fazlasına sahip olursunuz. Tek bir kısayol ile dava , icra , muhasebe ve doküman işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu ana işlemlerin dışında danışmanlık işlemleri , kontrat yönetim sistemi , iş yönetim modülü gibi daha bir çok efektif uygulamayı KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile sahip olabilirsiniz. Web tabanlı oluşu sayesinde dilediğiniz yerden ( ofis içi – ofis dışı ) , akıllı telefon , tablet ve mac gibi platformlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Detaylı bilgiye Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 7. av. fatih
  av. fatih says:

  aklıma takılan bır konu var. program ıcerısınde cok fazla uygulama var gıbı duruyor. demo surumunuzun olmadıgı ogrendık usttekı yorumlardan. ofısımıze gelıp sunum yapıyor musunuz bırıncı sorum ıkıncı sorum ıse mesela dava takıp programınızı aldık. sonrasında egıtımler fılan nasıl oluyor. detaylandırırsanız ıyı olur

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Fatih Bey ,

   KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi sunumları uzaktan veya yerinde şeklinde yapılabilinmektedir. Yerinde sunum hizmeti ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ayrıca eğitim işlemleri paket farklılarına göre gerçekleştirilmektedir. KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi Gold ve Premium paket satın alan kullanıcılara yerinde 1 ( bir ) tam günlük eğitim hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Standart Paket satın alan kullanıcılara ise uzaktan eğitim hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. Uzaktan eğitim hizmetini hangi paketi kullanıyor olursanız olun , ücretsiz olarak talep edebilirsiniz. Eğitmenlerimiz ile gerçekleştireceğiniz uzaktan eğitim hizmetinden faydalanmak için , önceden randevu almanızda fayda olacaktır. Daha detaylı bilgi için Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 8. Avukat Emin
  Avukat Emin says:

  Ofisimizde kullandığımız yazılımınız ihtiyaçlarımızı görüyor, mobil cihazlar ve cep telefonlarında çalışacak şekilde tasarlanmış çözümleriniz var mıdır?

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Emin Bey ,

   Yukarıda yer alan yorumlar ve yazının içerisinde de bahsedildiği gibi , KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemini her platformda ve dilediğini yerden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ofis içi ve ofis dışı rahat kullanıma erişebilirsiniz. Tabletten , akıllı telefondan ve farklı işletim sistemlerinden de ( linux , ios .. ) KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘ni kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemler için tek yapmanız gereken , internet servis sağlayıcınızdan ip adresinizin sabitlenmesini istemek. Bu işlemin tamamlanması sonrasında ofis dışı kullanım için gerekli olan çalışmalar ve yönergeleri , Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 9. Avukat damla
  Avukat damla says:

  Yaptigimiz gorusmeler sonrasinda kolayofis hukuk otomasyon sistemi ni almaya karar verdik her noktada bize cok fazla yardimci oldular herkese tavsiye ediyoruzz

  Yanıtla
 10. hakang
  hakang says:

  Ofisimizde kullanılmak üzere dava programı arayışımız var. çok fazla icra takibi yapmıyoruz. Yaptığımız icralarda zaten davadan kaynaklı bu dosyalarda ilişkilendirme var mı??? ve masraflarımız için excel kullanıyoruz bu konuda da sanırım programda giriş yapabiliyoruz Ve bir konuda bazı müvekkillerimize dosyalarını internetten gösterebilirmiyiz?
  Ofisimiz Ankarada nasıl destek ve eğitim alabiliyoruz? demonuz var mı?

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Hakan Bey,

   KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile birbirleriyle bağlantılı olan dosyaları ilişkilendirme işlemi yapmanız mümkündür. Ayrıca yapacağınız ilişkilendirme işlemleri sonrasında , almak istediğiniz raporlarda ilişkili olan dosyaları da dahil etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile dava – icra takibi ve muhasebe – doküman işlemlerini tek bir program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede excel de veya farklı bir programda muhasebe hesaplarınızı tutmak zorunda kalmazsınız. Ayrı ayrı işlem yaparak kaybedeceğiniz zamanı da minimum seviyeye indirebilirsiniz. Müvekkil giriş arayüzü ile de web sitenize yapılacak olan entegrasyon sonrasında , müvekkilleriniz kendi dosyalarını ve üzerinde yapılan işlemleri takip edebileceklerdir. KolayOfis Destek Hizmeti uzaktan şeklinde gerçekleştirilmektedir. İnternet bağlantısı ve uzaktan bağlantı programları ile sizlerin izin verdiği durumlarda , bilgisayarlarınıza bağlanılarak , destek hizmeti gerçekleştirilmektedir. Eğitim işlemi ise KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi paketlerine göre farklılık göstermektedir. Premium ve Gold paket içeriklerinde yarım günlük yerinde eğitim hizmeti yer alırken , Standart paket içerisinde uzaktan eğitim verilmektedir. Ayrıca kullanım sonrasında kendinizi eksik hissettiğiniz veya hatalı olarak kullandığınız hususlar ile ilgili olarak , uzaktan ücretsiz olarak eğitim alabilirsiniz. Yerinde eğitim hizmeti ise ayrıca ücretlendirilecek olan bir hizmettir. Detaylı bilgi ve sunum randevusu konularında Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

   Saygılarımızla ,

   Yanıtla
 11. Dava takip programı
  Dava takip programı says:

  Programı kullanıyoruz gerçekten çok fonksiyonel ve bir o kadarda kullanışlı. Karmaşık değil ve hızlı çalışıyor. ücretsiz dava takip programı kullanıyordum önceden, çok kötüydü sürekli çöküyordu ve veri kaybı yaşıyordum. Ücretsiz dava takip programları genellikle test amaçlı yazılmış oluyor, ve doğru düzgün çalışmıyor. Ama sizin programınız çok iyi tebrik ederim. Ücretini sonuna kadar hak eden bir program.

  Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir