icra sorgulama

İcra Takip Programı

İcra Takip Programı Nedir ?

İcra takip programları hukuk büro ve departmanlarında yoğunluklu olarak kullanılan hukuk yazılımlarıdır. İcra takip programları ile hukuk büro ve departmanları , icra dosyalarının tüm işlemlerini sanal ortama taşıyarak iş yüklerini hafifletirler , ofis içerisinde ki hız ve verimliliği en üst seviyeye taşıyabilirler.

Neden icra takibi programları kullanmaya ihtiyaç vardır?

Ulusal Yargı Ağı Projesi ( UYAP ) kapsamında artık tüm icra dosyaları belirli standart altına alınmıştır. Düzenlenen matbu evraklar , icra müdürlüklerini teslim edilmesi gereken evrakların tümü düzenlenerek , icra dairelerinde oluşan yavaşlık ve aksaklıkların önüne geçilmiştir. Bu noktada avukatların , ofis çalışanlarının ve takip memurlarının icra takip programlarına olan ihtiyacı bir hayli artmıştır. Tek bir program üzerinden standart olan matbu evrakların hazırlanması ( Ödeme Emri , Takip Talebi , Harç Tablosu , Tek Sayfada Tebliğ ) , bu matbu evrakların yanı sıra sıklıkla kullanılan diğer matbu evrakların hazırlanması , Uyap ile %100 uyumlu olan xml çıktılarının hazırlanabilmesi temel aşamalardır. Bu temel aşamaların yanı sıra güncel bakiye hesaplayabilme , dosya kapak bilgisi oluşturabilme , faiz  detaylarının görüntülenebilmesi , tebligat işlemleri takibi gibi diğer işlemlerin de yine aynı program üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor olunması gerekir.

icra takip programı

Bu uygulamaların dışında yapılan işlemlerin takibi de bir o kadar önem taşımaktadır. Borçlu tarafından tahsil edilen tutarların takibi , varsa yapılan masrafların girişi ve feragat edilen tutarların sistem içerisinden takip edilmesi büyük önem taşır. Ayrıca bu işlemlerin yanında haciz işlemlerinin ve borçlular ile yapılan görüşmelerin sisteme kayıt edilip , önemli olan tarihlerin gelmeden uyarıların alınması da bir hayli önemlidir.

İcra Takip Programı ile Neler Yapılabilir ?

İcra takip programı sadece icra işlemlerinin yapıldığı şekilde satışa sunulmasının yanı sıra hukuk otomasyon sistemi çerçevesinde de kullanılabilinecek yazılımdır. Sadece icra takip programı hukuk büro ve departmanlarına yeterli gelmeyebilir. Bu noktada hukuk otomasyon sistemi tercih edilebilinir. Hukuk otomasyon sistemi ile beraber , icra işlemlerinin yanı sıra , yine aynı program üzerinden , dava takibi , muhasebe işlemleri , doküman yönetimi , danışmanlık hizmeti takibi ve raporlamalar da tek bir program üzerinden kayda alınır ve tüm süreçler bu program üzerinden takip edilir.

İcra Takip Programı Size Yeterli Gelmiyor Mu ?

KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi

KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemi

İcra takip programlarının bir üst kademesi olan KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemleri ile tanışın. Hukuk büro ve departmanlarınız da ihtiyaç duyacağınız tüm işlemleri tek bir program üzerinden yönetin. KolayOfis ve KolayOfis Kurumsal Hukuk Otomasyon Sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıda yer alan linkleri tıklayarak , açılan sayfalardan gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

MicroDestek

KolayOfis

KolayOfis Kurumsal

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemleri ile Farkı Keşfedin.

3 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir