Dosya Ekle/Güncelle Ekranlarının Ana Türe Göre Tasarımı

Dosya Ekle/Güncelle Ekranlarının Ana Türe Göre Tasarımı

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sisteminde yapılan yeni geliştirmenin sisteme eklenmesi ile birlikte, kullanıcılarımız artık “Yeni Dosya Ekleme” ve “Dosya Güncelleme” ekranlarını dosya ana türlerine göre tasarlayabileceklerdir. Dava dosyaları, ana türlere göre çeşitli süreç ve aşamalardan oluşmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde bazı bürolar için oldukça önem taşıyan bir kriter bir başka büro için hiç önemli olmayabiliyor. Bu nedenle MicroDestek Yazılım Ekibi’nin yapmış olduğu geliştirme ile her bir büro; takip etmeleri gereken başlıkları ana türlerine göre bu ekrana ekleyerek, kullanmayacakları alanları çıkartabileceklerdir. Bu işlem sonrasında “Yeni Dosya Ekleme” ve “Dosya Güncelleme” ekranları çok daha sade ve işlevsel olacaktır.

Ekran görüntüleri ile örneklendirmemiz gerekirse;

İlk olarak “Hukuk” ana türünde yeni bir dosya ekleme işlemi gerçekleştirirken; sadece daha önce seçmiş olduğumuz, “Tür Alt Kırılımı”, “Tarafımız”, “Lehte/Aleyhte”, “Mahkemesi”, “Esas” ve “Dava Konusu” kriterleri karşımıza gelmektedir.

Aynı ekranı bu kez de “İcra” ana türünde eklenecek bir dosya için aldığımızda; dosya bilgileri alanındaki kriterlerin değişerek yine önceden oluşturduğumuz senaryo gereği; “Tür Alt Kırılımı”, “Tarafımız”, “Mahkemesi”, “Esas”, “Dava Konusu”, “Dava Açma Tarihi” ve “Dava Değerleri” alanlarının karşımıza geldiğini görmekteyiz.

Ayrıca, Sigorta, İşe İade, Değer Kaybı, Marka Patent gibi ek alanları seçmiş olduğunuz kriter doğrultusunda “Ana Tür” altına ekleyerek, ayrı uzmanlık alanlarında dosyalarınızı oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki örneğe göz attığımızda; “Sigorta” ana türünde sisteme eklenecek bir dosyanın taraf ve dosya kapak bilgileri ile birlikte, sigorta ile ilgili bilgilerin girilebileceği, “Sigorta” özel alanının aktif hale geldiğini görüntülenmektedir.

Zorunlu Alanların Belirlenmesi

Dosya ekleme işleminde, bazı kriterlerin sizin için ne kadar önem taşırsa taşısın bazen dosya girişi yapan personel tarafından göz ardı edildiği aşikardır. Bu nedenle “Dosya Ana Türlerini” oluştururken, zorunlu olmasını istediğiniz kriterleri belirleyebilirsiniz. Bu işlemi tamamlamanız ile birlikte seçmiş olduğunuz kriterler dosya ekleme alanında zorunlu olacaktı. O alanlar doldurulmadan dosyanın sisteme kaydedilmesi mümkün olmayacaktır.

Zorunlu olarak belirlediğiniz kriterler alan içerisinde başlıkların yanındaki küçük kırmızı yıldızlarla diğerlerinden ayrılmaktadır. Zorunlu olduğu halde boş bırakılan başlıklar, “Kaydet” butonuna bastıktan sonra dosyayı kaydetmeyerek; açılacak bir pop-up penceresi ile “Zorunlu Alanların Doldurulması” konusunda hatırlatma yapacaktır.

Dosya Güncelleme Ekranı

Sisteme getirilen geliştirme ile birlikte ana türlere göre; dosya kriterlerini belirleme ve zorunlu olarak seçme özelliği sadece dosya ekleme alanı ile sınırlı kalmamıştır. Dilerseniz bu kriterleri dosya güncelleme alanı için de belirleyebilirsiniz. Dosya ekleme işleminde genelde dosya kapak bilgilerini girerek dosyanızı hızlıca sisteme kaydedebilmektesiniz. Ancak dosyanın ilerleyen aşamalarında ıslahtan, istinaf mahkemesi bilgilerine kadar birçok alanı takip etmek isteyebilirsiniz. Seçeceğiniz kriterlerle “Dosya Güncelleme” alanını ana türlere göre düzenleyerek zorunlu alanları belirleyebilirsiniz; zorunlu alanların girilmeden dosyanın güncellenmesine engel olabilirsiniz.

Sisteminizde bu özelliği aktif etmek ve daha detaylı bilgi almak için; 0 850 888 00 35 numaralı destek numaramızdan bizlere ulaşabileceğiniz gibi, destek bileti açarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Dosya Ekle/Güncelle Ekranlarının Ana Türe Göre Tasarımı

Bu Yüzyılın Yaratıcı Sanat Hırsızları adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir