Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler - 1

Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler

Ofis sahibisiniz ve ofis renkleriniz de değişikliğe gitmek istiyorsunuz. Veya yeni ofisinizi hangi renklere boyatacağınız, hangi eşyaları tercih edeceğiniz konusunda kararsızsınız. Yazımız belki sizlere bu konuda yardımcı olabilir. İnternet’te, ofisinizde hangi renkleri kullanmanız gerektiği ile ilgili birçok yazı bulacaksınızdır. Bizler sizlere hukuk bürolarında kullanabileceğiniz renkler ve mobilyalar hakkında birkaç bilgi vereceğiz.

Ünlü boya firmalarından biri olan Filli Boya, kendi web sitesinde yayınlamış olduğu yazıda da dile getirdiği gibi turuncu ve yeşil renkler ofis çalışanlarınız arasındaki iletişimi arttırmak için sizlere yardımcı olacaktır.

Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler Bej

Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler - 2
Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler – 2

Bir hukuk bürosu için en önemli his güvendir diye düşünüyoruz. İş yaptığınız kişiler sizlere güvenmeli. Sadece müvekkiller değil borçlular içinde bu böyle olmalı. Müvekkilden çok belki de borçlu sizleri ofisinizde ziyarete geliyor olabilir. Ofisinize adım attığında sizleri beklerken bulunduğu ortam ona kendini güvende hissettirmeli. Bunun renklerinden biri de bej. Bej rengi muhasebe ve hukuk bürolarında çokça tercih edilen bir renktir. Kalıcılığı ve monotonluğu temsil ettiği için kişilerde güven hissi uyandırmaktadır. Bej rengini bekleme salonlarınızın duvarlarda tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Ofisinize gelenler kadar ofisiniz çalışanları içinde ofisinde doğru renkleri kullanmak oldukça önemli. Tüm gün ofis içerisinde çalışan personeliniz dikkatini dağılması sizlere büyük kayıplara mal olabilir. Elbette zaman zaman dikkat dağınıklığı söz konusu olacaktır ama sizler bunu ufak dokunuşlarla daha az olmasına destek olabilirsiniz. Ofis çalışanlarınızın bulunduğu ortamda yeşil rengi kullanarak bunu sağlayabilirsiniz. Tonuna göre yeşil, uzun saatler çalışan kişilerdeki yorgun hissini ortadan kaldırıp daha rahat bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Aynı zamanda odaklanmayı destekleyerek işlerin daha kısa zamanda bitmesini sağlayacaktır. Sizleri yeşil ile sınırlandırmıyoruz elbette birçoğunuz da bildiği gibi diğer bir alternatif renkte mavidir.

Hukuk Bürolarında Ofis Dizaynı yazımızda farklı ofis görsellerinden esinlenebilirsiniz.

Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler Yeşil

Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler - 3
Hukuk Bürolarında Tercih Edilmesi Gereken Renkler – 3

Açık renkler ofisler için ideal renkmiş gibi görünse de yaptığınız iş daha koyu renkleri tercih etmeniz gerektiğini söylüyor. Bu renkler; siyah, kırmızı ve kahverengi. Bu renkleri tek başına kullanmak oldukça sıkıcı bir görüntü yaratabilir. Duvar kağıdı seçiminizde kullanabilir veya açık tonlarını ofisinizin sadece belirli yerlerinde kullanabilirsiniz.

Mobilya konusunda da renk seçiminde de olduğu gibi ciddiyet ön plana çıkmakta. Maun mobilyalar ve deri koltuklar en ideali. Maun; Batı Hindistan ve Orta Amerika’ya has bir ağaçtır. Alacağınız her bir mobilyanın dayanıklı ve kullanışlı olması çok önemli ve bir o kadar da rahat olmalı. Tüm gününüzü ofiste geçireceğiniz günleriniz olabilir saatlerce aynı sandalyede çalışmak zoruna kalabilirsiniz. Bu durumda sizleri ekstra yormayacak bir sandalye almanız çok önemli. Aynı durum ofisteki tüm sandalyeler için geçerli. Hiçbir çalışanınızın çalışırken çalıştığı ortamdaki rahatsızlığı işine yansısın istemezsiniz. Bunu en az seviyeye indirmek doğru mobilyalarla mümkün.

Tüm bu bilgilerin ışığında ofisinizi tasarlamaya başlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir