İzmir Adliyesine Nasıl Gidilir

İzmir Adliyesine Nasıl Gidilir

Adnan Menderes Havalimanından, İzmir Adliyesine Nasıl Gidilir (Bayraklı Adliyesine Nasıl Gidilir)?

İzmir Adliyesine Nasıl Gidilir - İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İzmir Adliyesine Nasıl Gidilir – İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Adnan Menderes Havalimanında uçağınızdan indikten sonra bir kat aşağıda bulunan çıkış kapısından dışarı çıkılır. Bu noktadan sonra iki tercihiniz vardır. Birincisi çıkış kapısının hemen karşısında bulunan Alsancak – Mavişehir Havaş servisine binerek Bayraklı Durağında inmeniz gerekecektir. Trafiğin durumuna göre 40-60 dk. sürecek yolculuk sonrasında Bayraklı durağından bineceğiniz ticari taksi ile adliyeye ulaşmanız en fazla on dakika sürecektir. Havaş’a 12 TL, taksiye ise 15-20 TL ücret ödemeniz gerekecektir. Havaş servisleri her saat başı 40 geçe kalkmaktadır. Diğer seçeneğiniz ise havalimanı çıkış kapısının hemen karşısında bulunan İZBAN (İzmir Banliyö Sistemi) ile adliyenin önüne kadar hiçbir aktarma yapmadan gidebilirsiniz. Yaklaşık 12 dakika da bir havalimanı durağından geçen tren ile yapacağınız seyahat yaklaşık 35-40 dakika. Bu trene binmek için İzmirimkarta sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kartınız yoksa İZBAN Durağı girişindeki güvenlik görevlilerinden yardım alarak tek binişlik kartı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Eğer sıklıkla İzmir’e seyahat ediyorsanız çok daha ekonomik olan İzmirimkartı temin etmenizde fayda var.

Havaş ücret tarifesi, kalkış saatleri ve diğer ayrıntılar için bu alana tıklayarak erişebilirsiniz.

Eğer cuma günü İzmir adliyesinde işiniz var ise Hafta Sonunu İzmir de Geçirecek Avukatlar İçin Kaçamak Önerisi yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Adnan Menderes Havalimanından Karşıyaka Adliyesine nasıl gidilir?

Karşıyaka Adliyesine Nasıl Gidilir - İzmir Adnan Menderes Havalimanı
Karşıyaka Adliyesine Nasıl Gidilir – İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Bayraklı’ da bulunan Büyük Adliyeden sonra İzmir’in en büyük ikinci adliyesidir. Yön olarak Merkez adliyeye göre şehrin kuzeyinde bulunmaktadır. Ulaşım için yukarıda belirttiğimiz Havaş servisi ve İZBAN (İzmir Banliyö Sistemi) Karşıyaka Adliyesine gidebilmeniz için  de geçerlidir. Eğer Havaş servisini tercih ediyorsanız, Karşıyaka İskele durağında inerek, taşıt trafiğine kapalı olan Karşıyaka Çarşısından geçerek yaklaşık 7-8 dk. İçerisinde çarşının sonunda sağ tarafta yer alan Adliyeye ulaşabilirsiniz. Ya da İZBAN hattını tercih edecekseniz, Karşıyaka İstasyonunda ineceksiniz. İstasyondan çıktığınızda Çarşının diğer tarafında bulunan binalar Hükumet Konağına ait binalardır ve Karşıyaka Adliye binası da bu binaların en solundakidir.

İzmir adliyelerinde işleriniz uzadı ve İzmir’de daha fazla süre geçirmeniz gerekiyor ise İzmirli Avukatlara Özel İş Yemekleri İçin Restaurant Önerileri yazımızdan güzel akşam yemeği yiyebileceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 08:45 ‘dir. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir