Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir - 1

Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir

İl dışında duruşmanız var, erkenden uçuşunuz var. Kalktınız havaalanına gittiniz, uçağınıza bindiniz ve gideceğiniz yere ulaştınız. İlk kez oradasınız. Erken saatte duruşmanız var ve nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz.

Böyle durumlarda hepimiz bir gün öncesinden Google’a yazarız.

Şuradaki havaalanından XYZ adliyesine nasıl gidilir.

Çıkan haritaya bakar, süre, alternatif yol hesapları yaparız. Artık “Google” a yazdığınızda sizin için çıkacak bir alternatif var. MicroDestek ekibi olarak biz, sizin için oturduk, çeşitli illerdeki adliyelere kolaylık, uygunluk ve rahatlık olarak ortalama nasıl ulaşabileceğiniz konusunda araştırma yaptık.

İstanbul Yeni Havalimanına İniş

İstanbul Yeni Havalimanında uçağınızdan indikten sonra ulaşım katına gidebilmeniz için diğer havaalanlarına göre oldukça uzun bir yol sizi bekliyor. Önce bir kat yukarı çıkıp, yürüyen yollar yardımı ile uzun yürüyüşünüzü tamamladıktan sonra, 2 kat aşağıya inip ulaşım katına geçmeniz gerekiyor. Nitekim İstanbul’un her yerine ulaşabileceğiniz bütün Havaist servisleri buradan kalkıyor. Havaist servisleri ve İETT otobüslerinde “İstanbul Kart” kullanılmaktadır. Eğer İstanbul Kart’ ınız yoksa, ulaşım katında bulunan makinelerden makul bir ücrete kolaylıkla alabilmeniz mümkündür. Bu kartı daha sonraki ziyaretlerinizde de kullanabilirsiniz. Ayrıca Havaist Servislerinde kredi kartınız da geçerlidir. Havaist ücretlerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Havaist Ücret Tarifesi

İstanbul Yeni Havalimanından, İstanbul Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir?

Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir - İstanbul Havalimanı
Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir – İstanbul Havalimanı

Eğer Çağlayan Adliyesine gidecekseniz kullanabileceğiniz birkaç güzergah bulunmaktadır. Bu güzergahlardan hız, fiyat ve konfor dengesini kurduğumuzda, aktarma ile ulaşacağınız Havaist servisi, oldukça yüklü bir ücret ödeyeceğiniz ticari taksi yerine H-2 hat no’lu İETT otobüsünü tercih etmenizi öneririz. İlk durağı havaalanı olduğu için oturarak seyahat edeceğinizin garantisini verebilirim. Express bir servis olduğu için sadece 4-5 durakta duracak ve yaklaşık 45 dakika içerisinde ineceğiniz durak olan “Çağlayan Yolu Durağı’na” ulaşacaktır. Sadece 2 bilet ödeyeceksiniz. Ancak bu seyahatte tek eksiğimiz birazcık konfor olacaktır. Ama hız, indiğiniz duraktaki üst geçitten karşıya geçerek direk Çağlayan Adliyesine ulaşmanız ve ücret konforun eksikliğini hissettirmeyecektir.

Sabiha Gökçen Havalimanından, İstanbul Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir?

Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir - Sabiha Gökçen Havalimanı
Çağlayan Adliyesine Nasıl Gidilir – Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından, İstanbul Çağlayan Havalimanına gitmek için, Havalimanından çıkış yaptıktan sonra yolun hemen karşısına geçerek İETT ve HavaBus servislerinin bulunduğu alana geçmeniz gerekmektedir. Buradan Taksim’e giden HavaBus servisine binmeniz ve Zincirlikuyu durağında inmeniz gerekmektedir. Zincirlikuyu’dan bineceğiniz ticari taksi ile yaklaşık 5 km mesafe gidip 15-20 TL ödeyerek Çağlayan Adliyesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğun size süre olarak maliyeti yaklaşık 1-1,5 saat olacaktır.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir diye merak ediyorsanız bu alana tıklayabilirsiniz.

Alternatif yollar ve ulaşım planları için yorumlarınız bekleriz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir