Konya Adliyesine Nasıl Gidilir

Konya Adliyesine Nasıl Gidilir

Konya’ da halletmemiz gereken, duruşma haciz ve sair işlemler için adliyesine gitmemiz gerekiyor ve biz daha önce Konya Adliyesine hiç gitmedik. Hatta Şehir dışından geliyoruz ve nasıl gideceğimizi bilmiyoruz. Bu konu ile ilgili olarak araştırmamızı yaptık ve sizlere yardımcı olabileceğinizi düşündüğümüz bir yazı hazırladık.

Tren Garından Konya Adliyesine Nasıl Gidilir?

Konya Adliyesine Nasıl Gidilir - 2
Konya Adliyesine Nasıl Gidilir – 2

Konya Adliyesi Konya şehir merkezinin batı yönünde neredeyse en dış noktasındadır. Konya Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Konya E Tipi Kapalı Cezaevi’ de Konya Adliyesi binası ile yan yanadır. Konya Havalimanı’ndan Konya Adliyesi’nin mesafesi yaklaşık 20 km. civarındadır. Ancak Ankara’dan Konya’ya direk uçuş bulunmamaktadır. Uçak yerine 1 Saat 50 dakika süren Konya – Ankara Yüksek Hızlı Treni tercih edebilirsiniz. Konya Tren Garı ile Konya Adliyesinin arası yaklaşık 8 km. dir. Bu yolu Tren Garı önünden bineceğiniz bir taksiye yaklaşık 25 TL ödeyerek geçebilirsiniz. Eğer Konya Havalimanından taksiye binerek Konya Adliyesine gitmek istiyorsanız taksimetrenin yazacağı ücret yaklaşık 60,00-TL – 65,00-TL civarında olacaktır.

Ankara – Konya hattı tren tarifesi, kalkış saatleri ve diğer ayrıntıları için bu alana tıklayarak erişebilirsiniz.

Havalimanından Konya Adliyesine Nasıl Gidilir?

Konya Adliyesine Nasıl Gidilir - 1
Konya Adliyesine Nasıl Gidilir – 1

Konya Havalimanından sadece tek güzergahta HAVAŞ servisi çalışmaktadır. HAVAŞ servisi sizi Konya Şehir merkezine kadar götürecektir. Konya Havalimanından HAVAŞ servisi ile şehir merkezi yaklaşık 45 dakika sürecektir ve 12,00-TL ile ücretlendirilmiştir. Konya şehir merkezinden bineceğiniz taksiye 20,00-TL – 25,00-TL ücret ödeyerek Konya Adliyesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanına dönmek için yine şehir merkezine gitmek üzere Taksiye binmeniz gerekecektir.

Havaş ücret tarifesi, kalkış saatleri ve diğer ayrıntılar için bu alana tıklayarak erişebilirsiniz.

Otobüs Terminalinden Nasıl Gidilir?

Konya Havalimanının önünde bulunan Otobüs durağından Konya Büyükşehir Belediyesisin ATUS otobüsleri geçmektedir. Belediye Otobüsü statüsünde çalışan bu otobüslerden 18-A no’ lu hatta binerek direk olarak Konya Adliyesine ulaşabilirsiniz. Ancak bu güzergah üzerinde sefer gerçekleştiren otobüsler Sanayi yönünden gelerek Adliye yönüne gittiğinden, yol üzerinde çok fazla sayıda otobüs durağı vardır ve genelde kalabalıktır.

Konya Adliyesinden sonra İstanbul Çağlayan Adliyesine gitmeniz gerekiyor ve Yeni İstanbul Havalimanından, İstanbul Çağlayan Adliyesine nasıl gidilir bilmiyorsanız bu alanı tıklayabilirsiniz.

Konya Şehirler Arası Otobüs Terminali ile Konya Adliyesi arası yaklaşık 13 Km. dir. Ticari taksi ile yaklaşık 20-25 dk da 40,00-TL – 45,00-TL arası ücret ödeyerek ulaşabilirsiniz. Ticari taksiye binmek istemiyorsanız, seyahat ettiğiniz otobüs firmasının şehir içi servis güzergahlarını sormanızda mutlaka fayda var.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir