Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir - 1

Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir

Denizli, Ege bölgesini doğusunda yer alan bir ilimizdir. Başta tekstil sanayisi olmak üzere son yıllarda büyük bir gelişim göstermiş, nüfus ve sanayileşme olarak gerçekleştirdiği atılımla ülkemizin en büyük illeri listesinde üst sıralara yerleşmiştir.

Çardak Havalimanı’ndan, Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir?

Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir - 2
Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir – 2

Denizli Adliyesinde var olan işlerimizi çözümlemek üzere bu ile yapacağımız seyahatlerde kara yolunu ve hava yolunu kullanabiliriz. Hava yolunu tercih etmeden önce şehrin tek havalimanı olan Çardak Havalimanı’nın, şehir merkezinin yaklaşık 70 km. dışında olduğunu belirtmek gerekir. Bunun yanı sıra sefer sayılarının oldukça az olduğunu bilmenizde fayda var. Havalimanında HAVAŞ veya belediyenin herhangi bir seferi bulunmamaktadır. Denizli Çardak Havalimanı’nın şehir içi servis hizmetlerini “İsmail Baytur Turizm” isimli bir seyahat firması vermektedir. Bu firmanın verdiği hizmet ile ilgili olarak sefer saatleri ve servis ücretleri için https://www.bayturbilet.com/ContentLink.aspx?contpg=4 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer Çardak Havalimanı’ndan, Denizli Adliyesi’ne ticari taksi ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız, Denizli ili ticari taksi tarifesinin yüksekliği, gerekse Çardak Havalimanı ve Denizli Adliyesi arasındaki 70 km. lik mesafe nedeni ile tek yönde neredeyse bir uçak bileti kadar ücret ödemeniz gerekecektir. İnternet üzerinde taksi ücreti hesaplamaları yaptığımız sitelere girdiğimizde 280,00 TL ile 300,00 TL arası rakamlarla karşılaştık. Bunun sadece gidiş olduğunu düşünürseniz gidiş – dönüş yaklaşık 600,00 TL’lik bir ücret sizi beklemekte. Bu yüksek maliyete karşılık uçuşunuzdan önce havalimanından günübirlik araç rezervasyonu yaptırarak kiralamak daha mantıklı olabilir. Denizli’de baroya kayıtlı avukat sayısını merak ediyor iseniz ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden, Adliyeye Nasıl Gidilir?

Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir - 3
Denizli Adliyesine Nasıl Gidilir – 3

Eğer Otobüs ile kara yolundan ile Denizli’ye gelmeyi düşünürseniz İzmir’den 3 saat 15 dakika, İstanbul’dan ortalama 10 – 11 saat arası ve Ankara’dan ise 6 saat 45 dakika kadar yol gitmeniz gerekecektir. İzmir’den Denizli’ye her yarım saatte bir, İstanbul’dan Denizli’ye saat başı, Ankara’dan Denizli’ye ise 1 buçuk saatte bir sefer bulunmaktadır. Pamukkale Turizm, Kamil Koç ve Metro Turizm başta olmak üzere bir çok firmanın seferi bulunmaktadır. Denizli şehirler arası otobüs terminalinden indikten sonra adliyeye, şehir içi toplu ulaşım araçları ile 15-20 dk içerisinde ulaşmanız mümkün. Daha rahat ve hızlı bir ulaşım istiyorsanız taksi ile yaklaşık 30,00 TL ücret karşılığında 10 dakikalık bir yolculukla Denizli Adliyesine ulaşmanız mümkündür.

Ayrıca ulaşım olanakları nedeni ile bir gece Denizli’ de geçirecek olursanız şehre 40 km uzaklıktaki Karahayıt ve Pamukkale’ yi görmeden ve pidelerinden (özellikle tahinli ve otlu peynirli) yemeden dönmeyin.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir