Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir -1

Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir

Ülkemizdeki havalimanları ile bulundukları şehirlerin adliyeleri arasında mesafeyi kıyasladığımızda, havalimanı adliyesine en yakın il Kayseri’dir. Kayseri Havalimanı ile Kayseri Adalet Sarayı sadece 5 km. uzaklıktadır. Havalimanı çıkışında bineceğiniz ticari taksi ile yaklaşık on dakika içerisinde Kayseri Adalet Sarayında olabilirsiniz. Bu yolculuk için taksimetre 22,00-TL – 25,00-TL arası ücret yazacaktır.

Kayseri Havalimanından, Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir?

Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir -2
Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir -2

Kayseri Havalimanı’na yurt içi olarak İstanbul, İzmir ve Antalya çıkışlı uçuş bulabilmeniz mümkündür. Ankara ile arasında kara yolu ile yaklaşık 4 – 4,5 saatlik bir yolculuk söz konusu olduğu için uçuş konulmamıştır. İzmir uçuşları direkt olarak tek seferdir. Kayseri kalkışı 07:50 olarak bildirilmektedir. Eğer İzmir’den geliyor ve yine İzmir’e dönecekseniz, dönüş yolculuğunuzda yine uçak seçecek ve aktarmasız olarak yolculuk etmek isteyecekseniz, Kayseri’de bir gece konaklamak gerekecektir.

Bu arada Kayseri Barosu’na kayıtlı avukat sayısını merak ediyor iseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yine sizlere bir detay verecek olursak Kayseri’ den direkt Antalya seferleri, İzmir ile olduğu gibi günde bir sefer yapılmaktadır. Antalya uçağının Kayseri Havalimanı’na inişi kış sezonu için 16:50 olarak verilmektedir. Aynı uçak yolcularını indirdikten sonra 17:30 da yeniden havalanarak Antalya’ ya dönmektedir. Bu nedenle Antalya’dan Kayseri’ye gelecekseniz işini için planladığınız tarihin bir gün öncesinden Kayseri’de olarak bir gece geçirmeniz gerekecektir.

Kayseri birçok ilimize kara yolu ile çok uzaktadır. İstanbul ve Kayseri arası yaklaşık 760 km uzaklığındadır ve kara yolu ile 8 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekecektir. İzmir Kayseri arası ise 840 km mesafede ve yaklaşık 10 saatlik bir yolculuk gerektirmektedir. Antalya Kayseri arası yaklaşık 600 km 8 saat, Adana Kayseri arasında mesafe ise 365 km olup yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Kayseri Adliyesinden Sonra Nereye Gidilir?

Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir -3
Kayseri Adliyesine Nasıl Gidilir -3

Kayseri’ ye gelmişken ne yesek diye düşünürken lütfen Pastırma – Sucuk – Mantı üçlüsüne takılmayın. Kayseri, ülkemizde yöresel mutfak denildiğinde akla gelen illerin başında gelmektedir. Bu kez bir değişiklik yapın ve mesela yağlama deneyin. İlk gördüğünüzde lahmacuna benzeyen bu eşsiz lezzeti tatmadan şehirden ayrılırsanız çok şey kaybedersiniz.

Bir diğer önerimiz ise Kayseri’ ye kendi aracınızla kara yolu ile geldiyseniz, Avanos’a uğramadan dönüş yolunuza çıkmayın. Kayseri’ye 65 km uzaklıkta olan Avanos’a bir saatte ulaşabilirsiniz. Göreme Milli parkına uğrayarak eşsiz Peri Bacalarını görmek, gezmek belki de bir kahve içmek iyi gelecektir.

Avanos ile ilgili detaylı bilgiye, Avanos Belediyesi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir uyarı, elbette biliyorsunuz ancak biz yine de hatırlatmak istedik; eğer yolculuğunuz kış aylarına denk gelecekse bilmelisiniz ki Kayseri hayatınızda gördüğünüz en soğuk yerlerden biridir!

İyi seyahatler.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir