Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir - 1

Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir

2014 yılında yeni binasında hizmete giren Trabzon Adliye Sarayı, şehrin yapısı nedeni ile Yomra ilçesi yolu üzerinde bulunmaktadır. Trabzon Yeni Adliye Sarayı, alışveriş merkezleri ile birlikte şehrin yeni gelişen doğu tarafında inşa edilmiştir. Özellikle Trabzon Havalimanı’na yakınlığı, Trabzon’a gidecek avukatlarımız için oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Trabzon Havalimanından Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir

Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir -2
Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir -2

Trabzon Havalimanı ile Trabzon Adliye Sarayının arası yaklaşık 7 km. civarındadır. Havalimanında uçağınızdan indikten sonra dışarıya çıkar çıkmaz hemen sağınızda bulunan üst geçitten yolun karşısına geçtiğinizde, yaklaşık 3 dakikada bir geçen Yomra, Arsin, Yeşilyalı veya Araklı ilçe minibüslerin den herhangi birine binerek yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile ulaşmanız mümkündür. Yalnızca minibüsü kullanan şoföre Trabzon Adliye Sarayı’na gideceğinizi söylemeniz ve Trabzon Cevahir Alışveriş Merkezi’ni geçtikten sonra benzin istasyonu durağında inerek yolun karşısına geçip yaklaşık 5 dakikalık bir yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Minibüs ücret tarifeleri ile ilgili detayları Trabzon Büyükşehir Belediyesi sayfasından takip edebilirsiniz. Diğer bir yol ise ticari taksidir. Trabzon Havalimanı’ndan bineceğiniz ticari taksi ile 10 – 15 dakikalık yolculuk ile ulaşmanız mümkündür. Bu seyahat için taksimetre 30,00 TL ile 35,00 TL arası tutar yazacaktır. Ancak Trabzon Adliye Sarayı’na ulaştığınızda bir sürprizle karşılaşmamak için taksi şoförünün taksimetreyi açtığından seyahat öncesinde mutlaka emin olunuz.

Şehirler Arası Otobüs Terminalinden Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir

Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir -3
Trabzon Adliye Sarayına Nasıl Gidilir -3

Eğer Trabzon’a kara yolu (Şehirler Arası Otobüs) ile geldiyseniz, Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali şehrin merkezindedir. Trabzon Adliye Sarayı’na mesafesi Trabzon Havalimanı’ndan yaklaşık 4-5 km daha uzaktır. Hava alanı çıkışında Trabzon Adliye Sarayı’na ulaşmak için tercih ettiğiniz minibüslerin tamamı Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminalinin önünden geçmektedir. Daha önce de tarif ettiğimiz gibi Yomra, Arsin, Yeşilyalı veya Araklı ilçe minibüsleri ile Trabzon Adliye Sarayı’na ulaşım oldukça pratiktir. Buradan ticari taksi tercihinizi kullanırsanız taksimetre ise 45,00 TL ile 50,00 TL arası ücret yazacaktır.

Ulaşım güçlüğü, uçak veya otobüs saatleri nedeni ile Trabzon’da bir gece geçirmek zorunda kalırsanız, Uzungöl’e mutlaka gitmelisiniz. Şehir merkezinin çeşitli noktalarından Uzungöl’e gün boyu araçlar kalkmaktadır. Yaklaşık 1 buçuk saat kadar süren yolculuktan sonra Uzungöl’e ulaşacaksınız. Burada geçireceğiniz 2-3 saat orayı görmeniz tanımanız ve bolca resim çekmeniz için yeterli olacaktır. Uzungöl’e Bireysel olarak gitmektense şehrin dört bir yanından kalkan saatlik turlarla da gezebilirsiniz. Yine şehir merkezine yarım saat mesafede bulunan Sümela Manastırı şu günlerde tüm alanlarıyla açık olmasa da Trabzon’da görebileceğiniz eşsiz güzellikteki yerlerden biridir. Daha sonra şehrin batı tarafında, yaklaşık yarım saatlik bir yolculukla ulaşacağınız Akçaabat’ta meşhur Akçaabat köftesi yiyerek akşam yemeğinizi aradan çıkartabilirsiniz. Trabzon’da baroya kayıtlı avukat sayısını merak ediyor iseniz ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir