İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir -1

İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir

Halletmeniz gereken bir iş, bir duruşma, bir haciz işlemi için İstanbul dışından gelerek Anadolu Adliye Sarayı’na gitmeniz gerekiyor ve ilk defa gideceksiniz. Bununla ilgili olarak sizlere ulaşım alternatifleri hazırladık.

İstanbul Anadolu Adliye sarayı, Anadolu Yakası, Kartal ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Bu nedenle biletinizi Sabiha Gökçen Havalimanına almanızı tavsiye ederiz. Eğer saat ya da başka bir nedenden dolayı Sabiha Gökçen değil de İstanbul Yeni Havalimanına inmeniz gerekiyorsa oradan da alternatifimiz var ancak biraz uzun sürüyor.

Dünyanın En Güzel Adliyeleri Yazımızı Ayrıca Tavsiye Ederiz.

Sabiha Gökçen Havalimanından, İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir?

İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir - Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir – Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından HavaBus servisleri ile İstanbul Anadolu Adliye Sarayına gitmek pek kolay değildir. Anadolu Adliyesine gidebilmeniz için tercih edeceğiniz en kolay yol, Havalimanından çıktıktan hemen sonra yolun karşısına geçtiğinizde İETT Otobüs Durakları içerisinde bulunan E-9 ya da E-10 hattını tercih etmeniz gerekmektedir. E-10 a binerseniz hat sizi Anadolu Adliyesinin önüne kadar götürecektir. Eğer, E-9’a binerseniz “Pendik Köprüsü” durağında indikten sonra oradan ticari taksi ile yaklaşık 10 km lik bir yolculuk yapmanız gerekecektir. Yolculuk pek konforlu olmasa da Ekonomi/Hız unsurları dikkate alındığında 1 saatlik yolculukla kolayca Anadolu Adliye Sarayına ulaşmanız mümkün olacaktır.    

İstanbul Yeni Havalimanından, İstanbul Anadolu Adalet Sarayına Nasıl Gidilir?

İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir - İstanbul Havalimanı
İstanbul Anadolu Adliye Sarayına Nasıl Gidilir – İstanbul Havalimanı

İstanbul Yeni Havalimanından, Anadolu Adalet Sarayı’na gitmeniz pek kolay görünmemektedir. Eğer işiniz Kartal’ da bulunan Anadolu Adalet Sarayında ise uçak biletinizi Sabiha Gökçen Havalimanına almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Koşullar nedeni ile İstanbul Yeni Havaalanı’ndan aldıysanız biletinizi en az iki-iki buçuk saatlik bir yolculuk sizi bekliyor olacaktır. İstanbul Yeni Havaalanında ulaşım katına indiğinizde, İst-8 no’lu Havaist servisine binmeniz gerekmektedir. Pendik servisinden indiğinizde ticari taksiye binerek yaklaşık 25-30 TL ödeyerek 10 km’lik mesafeyi geçebilirsiniz. Ayrıca yol üzerinden geçen dolmuşlarla Adliyeye ulaşmanız mümkün olabilir. Havaist ücretlerine aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Havaist Ücret Tarifesi

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Alternatif yollar ve ulaşım planları için yorumlarınız bekleriz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir