Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir -1

Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir

Eskişehir, son yıllarda gelişim gösteren şehirlerimizin başında gelmektedir. Şehrin silüetinde meydana gelen olumlu değişiklikler üzerine bir de Eskişehir’ in tarihi eklenince birçok insan içerisinde merak uyandırmaktadır.

Siz de Eskişehir Adalet Sarayındaki işleriniz için bu şehre seyahat edecekseniz, yola çıkmadan önce önerilerimizden faydalanabilirsiniz.

Öncelikle şehre ait iki adet havalimanı olmasına rağmen, hiçbirinden tarifeli uçuş gerçekleştirilmemektedir. Bu havalimanlarından biri Hava Kuvvetleri Komutanlığına, diğeri ise Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesine aittir. Bu nedenle havayolunu kullanarak tarifeli bir seferle Eskişehir’ e gitmeniz olanaksızdır.

Eskişehir’e Nasıl Gidilir?

Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir -2
Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir -2

Eğer Ankara’ dan ya da Ankara üzerinden Eskişehir’ e gelecekseniz “Yüksek Hızlı Tren” kullanabilirsiniz. Bloğumuzun sonunda sefer saatleri ve rezervasyon bilgilerine ulaşabileceğiniz linki paylaşılan “Yüksek Hızlı Tren” ile Ankara – Eskişehir yolculuğunuz yaklaşık bir buçuk saat sürecektir. Karşılıklı olarak 6 gidiş 6 dönüş olarak planlanan seferler seçeceğiniz sınıfa göre fiyatlandırılmaktadır.

Yüksek hızlı tren fiyatları ve satın alma işlemleri için tıklayınız.

Karayolu mesafeleri hesaplandığında,

İstanbul ile Eskişehir arası Osmangazi Köprüsü, Bursa, İnegöl güzergahı hesaplandığında yaklaşık 310 kilometre mesafededir. Karayolundan bu mesafeyi 3 buçuk saatte almanız mümkündür. Gebze, Sakarya, Bilecik güzergahını takip ederek Eskişehir’ e yolculuk ettiğimizde yaklaşık 340 kilometre yol gitmemiz gerekecektir. Bu güzergâh ise yaklaşık 4 saat sürmektedir.

Ankara ile Eskişehir arası seyahat için hızlı treni değil de karayolunu tercih edecekseniz yol almanız gereken mesafe yaklaşık 240 kilometredir. Bu mesafe ile ilgili yolculuk süresi yaklaşık 2 buçuk 3 saat arası sürecektir.

Bursa Eskişehir’e en yakın şehirlerden biridir ve sadece 160 kilometre uzaklıktadır. Bu mesafe için öngörülen süre yaklaşık bir buçuk saat kadardır.

Eskişehir’ e üç büyük ilden en uzak mesafede olanı İzmir’dir. Yaklaşık 420 kilometre uzaklıkta bulunan İzmir’den karayolu ile Eskişehir’ e yolculuk 5 saat sürmektedir.

Eskişehir Otogarından, Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir?

Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir -3
Eskişehir Adliyesine Nasıl Gidilir -3

Özel aracınız değil de bir seyahat firması ile yola çıkacaksanız özellikle 3 büyük il dikkate alındığında günün her saatinde sefer bulabilirsiniz. Otogar ile Eskişehir Adalet Sarayı arasındaki mesafe yaklaşık 2 buçuk kilometre uzaklığındadır. Yaklaşık 5 dakikalık yolculuk için en fazla 20 TL ödeyerek Eskişehir Adalet Sarayına ulaşabilirsiniz.

Eskişehir’de baroya kayıtlı avukat sayısını merak ediyorsanız tıklayabilirsiniz.

Bu arada Eskişehir’ e gitmişken sabah kahvaltınızı mutlaka Çiğ Börek ile yapmanız gerektiğini söylememize bile gerek olmadığını düşünüyoruz. Eğer kahvaltı için ayıracağınız geniş bir zaman varsa Odunpazarı’nda bulunan, tarihi Osmanlı Konağını restorasyonla otantik bir yapıya dönüşen Kasr-ı Nur Kahvaltı evinde serpme kahvaltı deneyebilirsiniz. Öğlen yemeği için Balaban Kebabı seçebilir, tatlı olarak da Mat Tatlısını yiyebilirsiniz. Porsuk kenarında bir yürüyüş yapmadan Eskişehir’ den ayrılmamanızı özellikle öneririz.

İyi seyahatler.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir