Antalya Adliyesine Nasıl Gidilir

Antalya Adliyesine Nasıl Gidilir

Ülkemiz turizminin gözbebeği, yerli yabancı bir çok turistin ilgi odağı Antalya’ya tatil amaçlı mutlaka gitmişizdir. Çoğu bölgesini avucumuzun içi gibi bildiğimiz Antalya’ nın adliyesine nasıl gidileceğini bilmiyorsanız merak etmeyin, biz sizler için en kısa ve en rahat ne şekilde gidilir araştırdık.

Antalya Havalimanından, Antalya Adliyesine Nasıl Gidilir?

Antalya Adliye, Antalya şehir merkezinin batısında, Meltem Mahallesi içerisindedir. Antalya Adliyesinin Antalya Havalimanına uzaklığı yaklaşık 17 km. Antalya Şehirler Arası otobüs terminaline uzaklığı ise yaklaşık 6 km. dir. Antalya Havalimanından Antalya Adliyesine taksi ile gitmek, Antalya ili için taksi ücretleri diğer büyükşehirlere göre yüksek olduğu için yaklaşık 100.00-TL – 110,00-TL ye mal olacaktır. Antalya Şehirler Arası Otobüs Terminalinde indiniz ve şehir içi servis kullanmak istemiyorsanız yaklaşık 6 km için ödeyeceğiniz ücret 40,00-TL civarında olacaktır.

Havalimanından her saat başı kalkan Havaş Otobüsleri, yaklaşık 35 dakikalık seyahat süresi ile sizi şehir merkezine taşımaktadır. Havalimanından Kalkan Havaş otobüslerinin adliye için en yakın durağı Migros 5M durağıdır. Aynı zamanda bu durak HAVAŞ otobüsleri için son durak ve yeniden Havalimanına dönüşünüz için tercih etmeniz gereken duraktır. Havaş otobüsler bu hizmet için sizden 12,00-TL ücret almaktadırlar. Antalya Migros Alışveriş Merkezinden Antalya Adliyesine uzaklığınız yaklaşık 2 km. dir. Makul bir ücret karşılığında Ticari Taksi ile Antalya Adliyesine ulaşabilirsiniz.

Antalya Adliyesine Nasıl Gidilir - 1
Antalya Adliyesine Nasıl Gidilir – 1

Havaş ücret tarifesi, kalkış saatleri ve diğer ayrıntılar için bu alana tıklayarak erişebilirsiniz.

Bunlar dışında Antalya Havalimanı ve Şehir Merkezi arasında hizmet veren 600 numaralı bir belediye otobüs hatta bulunmaktadır. Bu otobüs 30 dakika da bir Antalya Havalimanından kalkarak şehir merkezine gider. Antalya Adliyesinin bulunduğu Meltem mahallesinden aktarma yapmanıza gerek kalmadan direk olarak geçen tek otobüstür. Antalya Havalimanından Adliyeye gitmek üzere bu otobüse bindiğinizde, Adliyenin hemen yanında bulunan Meltem Durağında inmeniz yeterli olacaktır.

Antalya Adliyesinden sonra Ankara Adliyesine gitmeniz gerekiyor ve Esenboğa Havalimanından Ankara Adliyesine nasıl gidilir bilmiyorsanız bu alanı tıklayabilirsiniz.

Bilgilendirme: Harita görselleri Google Haritalar uygulamasından temin edilmiştir. Görsellerin hazırlanma saati 09:30 ‘dur. Farklı zaman aralıklarında farklı sürelerde ulaşım sağlayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir