Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi

Hukuk büronuzun çok daha şık görünmesi, daha kullanışlı olması, ihtiyaçları karşılaması ve kolay yönetilebilinmesi için bir çok malzeme, araç ve programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle hukuk bürosunu yeni kuracak veya hukuk bürosunda yenilikler yapacak avukatlar için ihtiyaç listelerini şimdiden hazırladık. Hukuk bürolarının olmazsa olmazları ve çalışmalarınızı çok daha kolaylaştıracak ihtiyaç listeniz geçelim.

Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken

10 Ofis Malzemesi

1. Avukat Cübbesi

Avukat Cübbesi

Avukat Cübbesi

Aslına bakarsanız avukat cübbesi en zaruri ihtiyaçlarınızdan biri değil. Dilerseniz duruşmaya girmeden önce adliye binasından kiralayabilirsiniz. Avukatlığın en temel sembollerinden biri olan avukat cübbesinin, ofisiniz de yer alması hem görsel açıdan hem de sürekli kullanacağınız araçlardan biri olacağından size katkı sağlayacaktır.

2. Evrak ve Seyahat Çantası

Evrak ve Seyahat Çantası

Evrak ve Seyahat Çantası

Avukatların, avukat cübbesi dışında ve hatta daha fazla kullandığı ürünlerden bir diğeri evrak ve seyahat çantasıdır. Gerçi son dönemde teknolojinin hızla büyümesi ve akıllı cihazların hayatımıza girmesi ile evrak çantaları biraz daha gözden düştü. Bir çok evrak ve bilginin saklandığı bu çantaların yerini akıllı telefon ve tabletler aldı. Ancak bu akıllı telefon ve tabletleri de, adı her ne kadar evrak çantası olarak geçmese de, biraz daha şık ve kullanışlı çantalarda taşımaya devam ediyorlar. Ofis dışı ve hatta şehir dışı seyahatlerin en yüksek oranda olduğu mesleklerden biri avukatlık olduğu için evrak ve seyahat çantasız bir hukuk bürosunun kurulması pek olası değil gibi.

3. Hukuk Dosyaları ve Defterleri

Hukuk Dosyaları ve Defterleri

Hukuk Dosyaları ve Defterleri

Teknoloji ne kadar ilerlese ilerlesin, fiziki evraklar hali hazırda hayatımızda ki yerini korumaya devam ediyor. Fiziki olarak evrakları düzenli bir şekilde tutmak, ihtiyaç halinde kolayca ulaşabilmek için, her büronun vazgeçilmezlerinden biri dosyalama ve arşivleme sistemidir. Bu sistemin en temel malzemesi de tabi ki dosya, klasör ve evraklardır. Doğru, kolay ulaşılabilir ve düzenli bir sistem oluşturmak için, fiziki dosyalarınıza da ayrıca önem vermeniz gerekir. Dosyalama ve arşivleme konusunda eğer kafanızda soru işaretleri varsa, dosyalama arşivleme teknikleri yazımızı bu alana tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4. Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye Malzemeleri

Kırtasiye Malzemeleri

Kağıt, kalem, dosya, klasör ve daha bir çok kırtasiye malzemesi olmadan bir hukuk bürosu var olamaz. Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi içerisinde belki de en çok kullanılan ve tüketilen ürünler arasında ve hatta en başında kırtasiye malzemeleri gelebilir. Son dönemlerde hukuk bürolarının yapmış olduğu teknoloji yatırımları sonrasında kırtasiye masrafları hatırı sayılır şekilde düşse de, mevcut yapı gereği fiziksel çıktılar olmadan maalesef işlemler devam edemiyor.

5. Ofis Mobilyası (Masa, Sandalye ve Diğerleri)

Ofis Mobilyası (Masa, Sandalye ve Diğerleri)

Ofis Mobilyası (Masa, Sandalye ve Diğerleri)

Hukuk büronuzundan bir diğer olmazsa olmazı ofis mobilyaları. Amerika merkezli bir analiz kurumu tarafından yapılan araştırma da, ofis mobilyası harcaması konusunda avukatlar 6. sırada yer alıyor. Bu veride avukatların ofislerine ne kadar düşkün olduğunu ve ofislerine yapacakları yatırımlar ile daha büyük işleri kovalamaya çalıştıkları anlamına geliyor. Ülkemizde ve yurt dışında bazı hukuk büroları o kadar mükemmel ofisler tasarlıyorlar ki, gerçekten görülmeye değer. Siz de ofisinizi en ergonomik ve en şık şekilde düzenleyebilirsiniz. Bir iç mimar ile çalışmayı düşünmüyor ve kendi kendinize hem ofis mobilyalarınızı seçmek hem de yerleşimini sağlamayı düşünüyorsanız, ergonomik hukuk ofis dizaynı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

6. Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler

Ofisinizin güzelliğine güzellik katacak, ağırladığınız müvekkil ve konukları büronuza hayran bırakacak ince dokunuşlar. Dekoratif ürünler ile ofisinizin şıklığını bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Kendi yaşam tarzınıza göre ofisinizi süsleyeceğiniz dekoratif ürünler ile mükemmel bir ofis tasarlayabilirsiniz. Dekoratif ürünleri Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi arasında görmeyebilirsiniz. Ancak küçük dokunuşlar ile büyük ve sarsıcı bir etki yaratabilirsiniz.

7. Kartvizit

Kartvizit

Kartvizit

Avukatların bir diğer olmazsa olmazına gelelim. Kartvizt. Neredeyse her avukatın meslek hayatına başladığı ilk yıllardan emeklilik dönemine kadar her daim kullandığı ürünlerden biridir. Özellikle yeni bir hukuk bürosu açmayı planlıyorsanız ihtiyaç listenizin en başlarında kartvizitiniz yer alır. Sizi ve işinizi yansıtacak, aynı anda müvekkilinizde veya yeni anlaşmaya çalıştığınız kişi ya da kurumda kalıcı etki bırakacak bir kartvizit yaptırmayı kesinlikle atlamayın. Kartvizitim ne şekilde olmalı hangi renkleri tercih etmeliyim diye merak ediyorsanız, Avukatlar Kartvizitlerinde Nelere Dikkat Etmeli yazımızı kaçırmayın deriz.

8. İletişim Araçları (telefon, faks, çağrı merkezi)

İletişim Araçları (telefon, faks, çağrı merkezi)

İletişim Araçları (telefon, faks, çağrı merkezi)

İletişim hayatımızın temel taşlarından biri. İletişim hakkında çok fazla detay bilgi vermeye, bildiğiniz konuları tekrar size anlatmaya pek fazla gerek yok gibi. Ancak Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi listemizin en önemli araçlarından biri olarak seçebilir. Hatta ilk üç arasına dahil edebiliriz.

9. Bilgisayar ve İnternet

Bilgisayar ve İnternet

Bilgisayar ve İnternet

Konu başlığı aslında kolay kolay unutmayacağınız bir ihtiyacınızı ortaya koyuyor. Günümüzde artık bilgisayar ve internet olmadan neredeyse hiç bir işlem yapmıyoruz. Özellikle Ulusal Yargı Ağı Projesi ( UYAP ) aktfi olarak kullanılmaya başlanmasının ardından, neredeyse tüm hukukçular çoğu işlemini internet üzerinden yapar hale geldi. Dosya durum takibi, dosya bilgilerini görüntüleme ve daha bir çok işlem UYAP kapsamında internet üzerinden takip edilebilir. Hukuk büronuzu kurarken artık eski tip araçlar yerine, biraz daha teknolojik yatırımlar üzerine harcamalarınız olduğunuzu söyleyebiliriz.

10. KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi

Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi

Hukuk Büronuzda Kesinlikle Olması Gereken 10 Ofis Malzemesi

Ofisinizde ihtiyaç duyacağınız her türlü işlemi KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile yapabilirsiniz. Dava ve icra takibi, muhasebe ve doküman yönetimi ile birlikte bu dört temel işleme ilişkin detaylı raporlama seçenekleri sayesinde, ofisinizin tüm veri ve yönetim işlemlerini tek bir program üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Hukuk büronuzu açarken veya hali hazırda devam ettiğiniz hukuk bürosunda ki yönetimsel anlamda ki tüm düzeni KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile sağlayabilirsiniz. KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi hakkında daha fazla detaylı bilgi için, KolayOfis Ayrıntılı Bilgi   adresini, fiyat öğrenme ve satın alma işlemleriniz için ise KolayOfis Fiyat Listesi  adresini ziyaret edebilirsiniz. Hukuk büronuzda ki tüm fiziksel ve donanımsal ihtiyaçlarınızı tamamladıktan sonra KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ‘ni de eklediğiniz hem mükemmel gözüken, hem de mükemmel işleyen hukuk büronuza kavuşabilirsiniz.

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir