Tüm Zamanların En İyi Cezaevi Kaçışları

Tüm Zamanların En İyi Cezaevi Kaçışları

Hepimiz hayatımızın bir döneminde kaçıp gitmek isteriz. Bazen işimizden, bazen şehirden bazen de kendimizden… Bırakmak, uzaklaşmak veya kaçmak çoğu zaman elimizdedir. Biz de bunun özgürlüğünü çoğu zaman hissetmeden şikâyet edip dururuz. Madalyonun diğer yüzünü çevirdiğimizde yani kaçıp gidiverme özgürlüğümüzün olmadığı durumlarda; durum tam bir kabustur. Belki korkunç belki hafif bir suç işlemiş ve cezaevine gönderilmiş olabilirsiniz. Kimi suçlular bunu kabullenip cezalarını çekerken, bazıları ise kaçmanın yollarını ararlar. Hatta bu kaçış planları o kadar efsaneleşmiştir ki, Hollywood yapımlarına konu olmuştur. İşte inanılmaz kaçışları;

1-Aşk İnsana Neler Yaptırır?

İlk sırada kesinlikle trajikomik ve yaratıcı bir kaçış planıyla başlayalım. 1986 ‘da Michel Vaujour hapishaneden kaçmak istiyordu ve karısı Nadine ile harika bir plan yaptılar. Nadine bu plan için öncelikle helikopter dersleri aldı ve kaçış planına start verilmiştir. Michel nektarinleri el bombası şeklinde boyayarak tehdit unsuru hale getirdi. Sonrasında hapishanenin çatısına kadar elindeki nektarin bombalarıyla çıkmayı başardı. Sıra karısındaydı. karısı helikopter ile kocasını hapishaneden çıkarmayı başardı.

Futbol sahasına inene kadar her şey yolunda ilerliyordu. Ancak karısı yakalandı ve tutuklandı kocası suça doymamış olacak ki soygun girişiminde bulunurken yakalandı hatta vurulmuştur. Sonuç olarak eskiden ailenin tek bir üyesi hapisteyken artık iki üyesi hapiste.

2- Yoganın Faydaları

Yoganın faydaları saymakla bitmese de sadece ruhu değil bedeni de özgürleştirebileceğini tahmin edemezdik. Güney Koreli Choi Gap Bok Eylül 2012’de hırsızlık yapmış ve tutuklanmıştır. Ancak yüzüne kapanan demir kapı onun kaçmasına engel teşkil etmeyecektir. Kendisi profesyonel bir yogi olduğu için tutuklandıktan beş gün sonra;5,9 inç yüksekliğinde ve 17,7 inç genişliğinde yemek verilmek için tasarlanan yuvadan bedenini geçirmeyi başardı. Yakalanması altı saat sürse de kodesten kaçışı 34 saniye sürdü. Artık basında lakabı Kore Houdini olarak kaldı.

3-Kadın Kılığına Girme Klişesi

Ronald Silva ‘da onlardan biri. Karısının haftalık ziyaretlerinden birinde çantasındaki yedek kıyafeti giyip kendi kıyafetlerini kocasına verdi. Bu dahiyane fikri hemen hayata geçiren Silva; takma tırnak, peruk, ruj, topuklu ayakkabı ve kollarını bacaklarını tıraşladı ve bu şekilde muhafızların yanından hiç dikkat çekmeden. geçebilip sokağa çıkmayı başardı. Ancak, bir otobüs durağında bekleyen arkadaşlarına doğru yürürken,  akıllı bir polis onun topuklarının üzerinde yürümekte zorlandığını fark etti ve bir şeylerin ters gittiğini anladı. (Oysaki her kadın topuklu giymez.) Silvan’ın sonunu süslü topuklu ayakkabılar hazırlamış oldu.

Silva’nın karısı, ona kıyafetleri getirirken, onunla ne yapmayı planladığını bilmediğini iddia ederek karı koca olarak her konuda ne kadar uyumlu olduklarını gösteren bir ifade de bulunmuştur.

Özetle, filmlerde görürüz kaslı uzun boylu ve sert hatlı erkek aktörler kadın kılığına girerek bir yerden bir yere kaçabilir. Sıfır inandırıcılığa sahip bu sahneler bazı suçlulara ilham olabilmekte.

Tüm Zamanların En İyi Cezaevi Kaçışları

Dünyanın En Yüksek Güvenlikli Hapishaneleri adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir