Frank Caprio -1

Kim Bu Frank Caprio ?

Sosyal platformlarda en az bir kere videosuna denk geldiğinizi düşündüğüm bir yargıç ile tanıştırmak istiyorum sizi, Frank Caprio – Francesco -.

23 Kasım 1936 yılında Providence, Rhode Island’da İtalya’dan göçen bir ailenin üç oğlundan biri olarak dünyaya geldi. Babası geçimini süt ve meyve satarak kazanıyordu. Caprio daha çocukken ayakkabı boyacılığı gibi işler yaptı. Daha sonra Providence devlet okullarına katıldı. Lisansını Providence College’dan aldı. Mezuniyetinden sonra Providence’de bulunan Hope Lisesinde öğretmenlik yaptı. Eş zamanlı olarak Boston’daki Suffolk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gece okuluna gitti ve böylece hukuka girişi başladı.

Frank Caprio Başarıları

Frank Caprio -2
Frank Caprio -2

Caprio’nun hayatı başarılar ile dolu. Bu yazımda sadece birkaçını sizlerle paylaşacağım. 1962 yılında Providence Kent Konseyi’ne seçilmiş. Rhode Island Üniversitesi’nde Rhode Island Yüksek Öğrenim Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış. 1983 yılında Rhode Island Özgürlük Heykeli Vakfı Eş Başkanlığı yapmış. 1985 yılından itibaren ise Providence Belediye Mahkemesi Hâkimi olarak görev yapmaktadır.

Peki biz Caprioyu nereden tanıyoruz? Prodüktör olan kardeşinin mahkeme salonuna kamera kurması ile başlayan bu olay, daha sonra yerel bir televizyon kanalına taşınarak “Caught In Providence” isimli programda duruşmalarının yayınlanması ile devam etmiş ve bu program 20 yıldan fazla sürmüş. Bu yayınlanan duruşmalardan bir tanesi Brown Üniversitesi’nde okumakta olan Mahmut Türker’e ait. Park cezası almış ve bunun için mahkemede ifadesi alınıyor. Genç aldığı cezayı anlamıyor çünkü park yasağı yoktu diyor ve hâkim gence hak vererek devam ediyor. Olayın devamını izlemenizi tavsiye ediyorum bu yüzden videoyu bulabileceğiz link yazımızın altın yer almaktadır.

Frank Caprio -3
Frank Caprio -3

Caprio, Rhode Island öğrencileri için babasının adını taşıyan bir fon kurdu.

1991 yılında Suffolk Üniversitesi, 2008 yılında Providence Koleji ve 2016 yılında Rhode Island Üniversitesi kendisine fahri doktora unvanı vermişlerdir.

50 yıldan fazladır Joyce E. Caprio ile evli olan Frank Caprio’nun 5 çocuğu ve 9 torunu bulunmaktadır.

Videolarını izlerken ister istemez çocuklar arasında geçen diyalog sizleri güldürecek ve yer yer duygusallaştıracak. Mesleğiniz ne olursa olsun bu videoları izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=XrO55Dr7

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir