Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi

Türkiye Barolar Birliği avukatlara teknolojik anlamda hizmetlerine devam ediyor. Avukatlara özel olarak tasarladıkları yeni bir projeyi geçtiğimiz günlerde hayata geçirmeyi başardılar. Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi ! E-Tahsilat Sistemi sayesinde avukatlar artık hem müvekkillerinden hem de alacaklılarından alacağı tutarları sanal ortamda tahsil edebilecekler. Bu altyapıyı hayata geçirmek için de bir çok maliyete katlanmadan, E-Tahsilat Sistemi ‘ni hayata geçirebilirler. E-Tahsilat Sistemi ‘ni çalışabilir hale getirmek için tek ihtiyaçları olan barokart ve web sitesi. Barokart neredeyse her avukatın sahip olduğu bir kart olduğunu düşünürsek, geriye sadece web sitesi işlemi kalıyor. Web sitesi için de Türkiye Barolar Birliği’nin avukatlara özel bir çalışması var. Av.tr uzantılı sitelerini kolaylıkla hayata geçirebilirler. Av.tr site başvuru işlemleriniz için geçmiş dönemlerde yayınlamış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz.

Gelelim E-Tahsilat Sistemi ‘ni nasıl kullanabileceğinize. 

Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi Başvuru İşlemleri

  • Öncelikli olarak www.barokart.com.tr adresine giriş yaparak, kullanıcı bilgileriniz ile sisteme girin. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-tahsilat alanını tıklayın. Böylece başvurularınızı yapabileceğiniz ekrana gelmiş bulunmaktayız.
  • Açılan ekranda üç adımda başvurularınızı yapabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz. 1. adımda genel başvuru bilgilerinizi girmektesiniz. Ödemenin tamamlanmasının ardından ödemenin yapılacağı baro kart numarasını girerek formu doldurmaya başlayabilirsiniz. Bu alana zorunlu olarak kendi barokart numaranızı girmeniz gerekmiyor. Dilerseniz eşinizin veya iş ortağınızın da barokart numarasını girebilirsiniz. Sonra sırasıyla iş yeri ünvanı yani hukuk büronuzun resmi adı, iş yeri adresi, il ve ilçe, ödeme sayfasında kullanılacak olan dil, web sitesi adresinizin adı ve iletişim izni alanlarını doldurarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan görsel üzerinden de yapacağınız işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

 

E-Tahsilat Başvuru İşlemleri - 1. Adım Başvuru Bilgileri

E-Tahsilat Başvuru İşlemleri – 1. Adım Başvuru Bilgileri

 

  • İkinci adımda sanal pos ve taksit işlemlerinizi seçimini yapmaktasınız. Komisyon seçimi ile bu adıma başlıyoruz. Komisyon müvekkil veya borçlu tarafından mı ödensin, yoksa sizin hesabından mı düşsün seçimini yapıyorsunuz. Örnek verecek olursak, 1000,00 TL ödeme yapacak bir müvekkil taksitlendirme seçeneğini kullandı ve ortaya 10,00 TL’lik bir komisyon ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu komisyonunun dilerseniz ödeme yapan kişi tarafından dilerseniz de sizin bakiyenizden tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu adımda bir de taksit seçeneğinin aktif hale getirip getirmeme işlemlerini de yapmaktasınız. Türkiye Barolar Birliği’nin yapmış olduğu anlaşma sayesinde altı farklı bankaya taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Taksitlendirme yapabileceğiniz kredi kartları World, Bonus, Axess, Paraf, Maximum ve CardFinans şeklinde. Seçimleri tamamladığımıza göre bir sonraki adıma geçebiliriz. Geçmeden önce son olarak aşağıda yer alan görseli inceleyerek yapmış olduğumuz açıklamaları daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

E-Tahsilat Başvuru İşlemleri - 2. Adım Sanal POS ve Taksit Seçim Bilgileri

E-Tahsilat Başvuru İşlemleri – 2. Adım Sanal POS ve Taksit Seçim Bilgileri

 

  • Son adımda sözleşme aşamasına gelmekteyiz. Sözleşmeyi elektronik imzanız ile imzalayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz. İmzalama işlemlerinin tamamlanmasının ardından sayfa üzerinde e-tahsilat link kodunu alabilirsiniz. Link kodunuzu sitenize ekleyerek e-tahsilat işlemlerinizi aktif hale getirebilirsiniz.

Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi ‘ni aktif hale getirdiğinizde web siteniz üzerinden tahsilat işlemlerinizi başlatmış olursunuz. Türkiye Barolar Birliği E-Tahsilat Sistemi ‘ni aktif hale getirdiğiniz sitenizde işlemlerin ne şekilde görüntülendiğini merak ediyorsanız aşağıda yer alan görselleri inceleyebilirsiniz. Aşağıda yer alan görseller hukuk büronuzun resmi renkleri ve logosu ile tasarlanabilir.

 

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri - 1. Adım

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri – 1. Adım

 

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri - 2. Adım

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri – 2. Adım

 

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri - 3. Adım

E-Tahsilat Sistemi Ekran Görüntüleri – 3. Adım

Türkiye Barolar Birliği yayınlamış olduğu açıklamada e-tahsilat işleminin ilerleyen dönemlerde olanca hızıyla geliştirileceğini de bahsettiğini hatırlatmak isteriz. Projenin devamı olarak ilerleyen dönemlerde e-tahsilat sistemi mobil cihazlar ile kullanılabilir hale de gelecek. Böylece ios veya android işletim sistemine sahip olan mobil cihazlarınız ile dilediğiniz yerden tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Haciz için gitmiş olduğunuz borçlunun adresinde, adliyede, kısacası her yerde tahsilat işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Başlangıç aşamasında sadece Türkçe olarak sunulmuş olan e-tahsilat işlemi ilerleyen dönemlerde farklı dil seçenekleri ile de kullanılabilinecek. Böylece yurt dışında ki müvekkillerinzin de e-tahsilat sistemi üzerinden ödeme yapmasını rahatlıkla sağlayabileceksiniz. Türkiye Barolar Birliği yapmış olduğu çalışmalar ile siz değerli avukatların işlerini daha rahat gerçekleştirebilmeniz için çalışmalarına devam ediyor.

Not: Yukarıda yer alan bilgilerin tamamı Türkiye Barolar Birliği’nin yayınlamış olduğu yazılar ve dokümanlardan derlenerek hazırlanmıştır. İlerleyen dönemlerde Türkiye Barolar Birliği’nin yapacağı değişimlerden MicroDestek sorumlu tutulamaz. 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir