Dünyanın En Genç Avukatları

Dünyanın En Genç Avukatları

Çoğu ülkede, uygulama sınavını geçmek ve avukat olmak için asgari yaş 21’dir. Asgari yaş şartı olmasa bile, bir kişinin yetkin bir avukat olması genellikle uzun yıllar alır. Bununla birlikte, bazı olağanüstü insanlar bu başarıya dünya ortalamasından çok daha erken ulaşırlar. Burada, yasal anlamda ehliyet bile alacak yaşa gelmeden avukatlık yapmaya hak kazanan en genç avukatlar listelenmiştir. Bu genç avukatların çoğu 20 yaşın altında, bu şaşırtıcı çünkü çoğu insan bu kadar genç yaşta üniversiteden mezun olmuyor bile.

1-Stephen A. Baccus

Stephen her anne babanın hayalindeki çocuk. Stephen A. Baccus, dünyanın en genç avukatıdır. 1986’da 16 yaşında hukuk fakültesinden mezun oldu. Böylece Amerikan Hukuk Okulu’ndan mezun olan en genç kişi oldu. Baccus’un okul hayatı normalin aksine çok kısaydı. 9 yaşında liseye başladı. 12 yaşında üniversiteye gitti. 14 yaşında lisans eğitimini tamamladı ve sonrasında avukat olmaya karar verdi. O zamanın en genç avukatı olmak, ilerleme arayışını tatmin etmek için yeterli değildi. Bu nedenle Baccus, bir hukuk kitabı yazarken ikinci bir yüksek lisans derecesi – Bilgisayar Bilimleri dalında yapmıştır.

2-Gabrielle Turnquest

Gabrielle Turnquest, 600 yıldan fazla bir süredir dünyanın en genç ikinci avukatı ve Birleşik Krallıktaki en genç avukatı unvanına sahiptir. Gabrielle, erken çocukluk başarısının çoğunu aynı zamanda avukat olan annesine borçludur. Annesi, geleneksel eğitimin çocuklarını çok genç yaşta örnek olmaya hazırlayamayacağı sonucuna varmış; bu nedenle çocuklarını eğitmek için bir ofis binasında kendi okulunu kurmuştur.

3-Jozef Maynard Erece

Jozef Maynard Erece, hukuk fakültesinden mezun olmuş ve 18 yaşında hukuk sistemine kabul edilmiştir. Ayrıca dünyanın en genç üçüncü avukatıdır. Jozef dünyanın en genç avukatı olmasa da kendi coğrafyası olan Filipinler, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki en genç avukat olduğu kesin. Ancak, üç ülkedeki (ve muhtemelen daha fazla) en genç avukat olmak onun tek başarısı değil. Jozef dahi bir çocuktu. 8 aylıkken konuşmaya başladı. 8 yaşına geldiğinde Jozef zaten kitabı yayınlanmış bir yazardı. Genç yaşta liseden mezun oldu ve 2015 yılında üniversite eğitimini tamamladı. Aynı yıl, Hukuki Uygulama alanında Yüksek Lisans Diploması aldı. Kısa sürede Queensland Yüksek Mahkemesi tarafından avukat ve avukatlar listesine kabul edildi.

4-Liuzhuo “Aletta” Chen

Dünyanın en genç dördüncü avukatı da hukuk fakültesinden mezun oldu. 19 yaşında hukuk sistemine kabul edildi. Liuzhuo Aletta Chen, üniversite eğitimi almak için Avustralya’ya taşınmadan önce liseyi Çin’de okudu. Chen, 16 yaşındayken Avustralya’ya taşındı ve Queensland’deki Bond Üniversitesi’ne kaydoldu. Daha sonra Leo Cussen’den aldığı diplomayı tamamladı ve nihayet 19 yaşında Avustralya hukuk sistemine kabul edildi. Chen şu anda Melbourne, Avustralya’da bir hukuk firması olan Bardo Lawyers’da çalışıyor. Göçmenlik davalarıyla ilgileniyor. Vize iptali ve reddi konusunda uzmanlaşmıştır.

Dünyanın En Genç Avukatları

Dünyanın En Genç Avukatı adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir