Avukat Muhasebe Programı

Teknolojik gelişmeler olanca hızıyla devam ediyor. Bununla birlikte artık kara kaplı eski usül kasa defteri kullanmak yerine, hem işlemlerin çok daha hızlı yapılabilinmesi hem de işlem yapılan kasaların daha efektif kontrol edilebilinmesi adına tüm muhasebe işlemleri sanal ortamdan organize edilmeye başlandı. Hangi personelin hangi işlemi yaptığı, hangi müvekkil için ne kadar masraf yapıldığını hızlı bir şekilde tespit edebilir ve hem kendi ofisinizde ki genel muhasebe tablosunu detaylı olarak inceleyebilir hem de müvekkillerinizin talep etmiş olduğu raporları hızlı bir şekilde sunabilirsiniz.

Avukat Muhasebe Programı Hangi İşlemler Yapmanıza Yardımcı Olur ?

Avukat Muhasebe Programı Hangi İşlemler Yapmamıza Yardımcı Olur

Avukat Muhasebe Programı Hangi İşlemler Yapmamıza Yardımcı Olur

Tüm avukatlar kendi ofislerinde yapmış olduğu para işlemlerine yönelik ön muhasebe kayıtlarını tutmaktadır. Bunu kasa defteri, excel tabloları veya daha teknolojik ve kolay kullanıma sahip hukuk yazılımları ile yapabilirler. Ön muhasebe işlemlerinde başlıca aşağıda kayıtlara yer vermektedirler;

1. Avans İşlemleri
2. Masraf İşlemleri
3. Tahsilat İşlemleri
4. Reddiyat (Ödeme) İşlemleri
5. Feragat İşlemleri
6. Vekalet Ücreti İşlemleri
7. Serbest Meslek Makbuzları gibi temel ön muhasebe işlemleri hukuk bürosu tarafından kayda alınır. Bu veriler aylık veya yıllık olarak hem hukuk bürosunun genel mali yapısını gösterir hem de müvekkiller ile yapılan maddi işlemlerin yansıtılması ve sunulmasına yardımcı olur.

Tabiki sadece belli başlı işlemlerin belirli bir standart altında tutulmadan sadece kayda alınması, toplanan verilerin yorumlanmasını zorlaştıracaktır. Bu sebeple bir Avukat Muhasebe Programı ile belirli bir standart altında işlenen veriler, ilerleyen dönemde hem bu verilerin yorumlanmasında hem genel tabloların hazırlanmasında büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bu sebeple Avukat Muhasebe Programı sadece müvekkiller ile ilgili verilerin yorumlanmasını değil, aynı zamanda genel merkez kasanın, hukuk bürosunda faaliyet gösteren personelin ve hukuk bürosunun banka hesaplarının da tutulmasını sağlamalıdır. Dört farklı kasa işleminin tek bir Avukat Muhasebe
Programı üzerinde tutulması sayesinde, hukuk bürosunun genel anlamda yapmış olduğu tüm muhasebe faaliyetlerinin çok daha anlaşılır ve çok daha yalın bir şekilde analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlayacaktır. İşlem yapabileceğimiz kasalara biraz detay verelim.

Avukat Muhasebe Programı Kasa Hesapları

Avukat Muhasebe Programı - Müvekkil Hesabı

Avukat Muhasebe Programı – Müvekkil Hesabı

1. Müvekkil Hesapları : Müvekkil ile yapılan tüm maddi girdi ve çıktıları bu hesap altında toplanır. Avans, masraf, tahsilat, reddiyat, fergat, vekalet ücreti işlemlerinin tümü bu hesap altında kullanılabilinir. Müvekkil hesabı altında dosya bazlı olarak da işlem yapılabilinmelidir. Bu sayede hangi dosya için ne kadar masraf yapılmış ve yapılan masrafların detayları nelerdir (yol masrafı, harç masrafı, dosya açılış masrafı gibi) gibi soruların cevapları hızlı bir şekilde tespit edilir ve müvekkilin talebi doğrultusunda raporlama işlemleri kısa sürede tamamlanır. Müvekkil hesabının kaydının Avukat Muhasebe Programı içerisinde tutulması sayesinde, müvekkil ile yapılan para alış verişinin detayları da hızlı bir şekilde görüntülenir. Ne kadar avans aldık ve buna bağlı olarak ne kadar masraf yaptık, vekalet ücreti alacağımız ne kadar kaldı gibi bir çok soruyu kısa bir süre içerisinde Avukat Muhasebe Programı üzerinden görüntüleyebiliriz.

2. Personel Hesapları : Hukuk büronuzda çalışan personellerin hesaplarını da Avukat Muhasebe Programı içerisinde tutabiliyor olmanız gerekmektedir. Müvekkilden almış olduğunuz avansı personelinize yönlendirebilir ve dosya takibinin personeliniz tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu noktada dosya için yapılacak olan masraflar personeliniz üzerinden yapılacaktır. Bunun yanı sıra genel giderler, personel maaş ödemeleri ve eğer varsa komisyon usulü çalışan personelinizin hesaplarının tutulmasının çok büyük önemi vardır.

3. MerKez Kasa Hesabı : Merkez kasa hesabının takibi, hukuk büronuzun genel kar-zarar tablonuzu görüntülemenizde yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra gelir kalemlerinizi ve gider kalemlerinizi ayrı ayrı detaylandırararak, maliyet optimizasyonu, kar maksimizasyonu gibi işlemlerinizi yapmanızda önemli bir analiz aracı olacaktır. Merkez kasa raporunuz içerisinde toplamda almış olduğunuz tüm avansları, yapmış olduğunuz tahsilatları ve vekalet ücretlerinizi görüntüleyebileceğiniz gibi gider anlamında da yapmış olduğunuz dosya masraflarını ve büro genel gider kalemlerini ve yapmış olduğunuz tahsilatlar sonrasında müvekkillerinize iade etmiş olduğunuz ödemelerinizi kontrol edebilirsiniz.

4. Banka Hesapları : Avukat Muhasebe Programı içerisinde kayıt altına alacağınız banka hesap bilgilerinizi ve detaylarınızı de kontrol edebilirsiniz. Banka hesaplarınız üzerinden yapmış olduğunuz tüm işlemleri kayda alabilir ve merkez kasa dışında da banka hesaplarınız üzerinden yapılan işlemleri yönetebilirsiniz.

Avukat Muhasebe Programı Tek Başına Faydalı Olur Mu ?

Avukat Muhasebe Programı’nın en efektif şekilde kullanılabilinmesi için tek bir sistem içerisinde hem dava takiplerinizi hem de icra takiplerinize yönelik dosyalarınızda kayda alabilmeniz ve yönetebilmeniz gerekmektedir. Böylece sadece müvekkil bazlı değil genel anlamda tüm hukuk büronuzun muhasebe işlemlerini detaylı olarak yönetebilirsiniz.

Avukat Muhasebe Programı Size Yeterli Gelmiyor Mu ?

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi - Hukuk Yazılımı

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi – Hukuk Yazılımı

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemleri ile Tanışın !

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile sadece muhasebe kayıtlarınızı değil, genel anlamda hukuk büro yönetiminiz için ihtiyaç duyacağınız her türlü işlemi yapabilirsiniz. Dava takibi, icra takibi, danışmanlık işlemleri, doküman işlemleri, muhasebe işlemleri ve tüm bu işlemlere yönelik etkin raporlama sistemi sayesinde tam anlamıyla size yardımcı olacak bir sisteme kavuşursunuz. KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıda yer alan yönlendirmeleri kullanabilir veya Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aklınızı takılan soruları dilerseniz konu altına yapacağınız yorumlar ile dilerseniz Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçerek dilerseniz de iletişim noktalarımızı kullanarak yönlendirebilirsiniz.

KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile Farkı Keşfetmeye Devam Edin.

8 cevaplar
 1. av. cemil
  av. cemil says:

  biz danışmanlık hizmetide veriyoruz. fatura kesme işlemleri yapılabiliyomu. birde personelle ilgili olan bordro hesaplama ve benzerı ıslemler yapılabılır mı

  Yanıtla
 2. McAdmin
  McAdmin says:

  Sayın Cemil Bey,

  KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile hem serbest meslek makbuzlarınızı hem de faturalarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak sorunuzun devamında yer alan bordro hesaplama işlemleri KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile gerçekleştirilememektedir. Personel ile ilgili ön muhasebe işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz ( maaş ödeme, avans, masraf, tahsilat, reddiyat işlemleri).

  Saygılarımızla,

  Yanıtla
 3. senturk
  senturk says:

  bu hukuk muhasebe programı ile saatlik danışmanlık hizmetine yönelik işlem yapabilir miyiz ? ve müvekkillere aylık rapor sunabilir miyiz ? mesela aylık kaç saat hizmet verdik ve verilen bu hizmetlerin karşılığı ne kadar ? bir de bu hizmetin serbest meslek makbuzunu kesebilir miyiz ? yani ilk aşamadan son aşamaya kadar yapılan tüm işlemleri tek bir yerden ve kolay bir şekilde yönetebilir miyiz ? şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
  • McAdmin
   McAdmin says:

   Sayın Şentürk,

   KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile hukuki danışmanlık hizmetinize yönelik her türlü işlemi yapabilmektesiniz. Kayıt altına almış olduğunuz danışmanlık hizmeti detaylarını aylık veya dilediğiniz tarih aralığına göre raporlayabilmeniz mümkündür. Danışmanlık hizmetinize yönelik hazırlayacağız raporda, belirlemiş olduğunuz tarih aralığı içerisinde toplam kaç saat hizmet verdiğinizi ve müvekkillinizin ödemesi gereken toplam tutarı, kalem kalem raporlayabilirsiniz. Yine diğer işlemlerde de olduğu gibi danışmanlık hizmetinize yönelik olarak serbest meslek makbuzlarınızı hazırlayabilir ve sonuç olarak KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ile danışmanlık hizmetinize yönelik her türlü muhasebe kaydını raporlayabilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Yanıtla
 4. Gökay ŞEREMET
  Gökay ŞEREMET says:

  Merhaba. Parasal değeri bulunmayan ödevim için gerekli olan görsel araştırmasında, sitenizin gövdesinde bulunan hesap makinesi simge resmini indirdim ve kullandım. İzin almadığım için üzgünüm.

  Yanıtla
 5. NİLAY KARA
  NİLAY KARA says:

  Merhaba, programınız kullanıcı sınırlı mı? pc nin dışında cep telefonunda kullanılabiliyor mu? müvekkil bazlı değilde aylık döküm de alabiliyor muyuz?

  Yanıtla
  • MicroDestek KolayOfis
   MicroDestek KolayOfis says:

   Sayın Nilay Hanım,

   KolayOfis NG Hesap Avukat Muhasebe Programı kullanıcı bazlı olarak fiyatlandırılmaktadır. Ancak sistemde herhangi bir kullanıcı sınırı bulunmamaktadır. KolayOfis NG Hesap Avukat Muhasebe Programı mobil uygulaması hali hazırda mevcut değildir. Sadece KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi ve paketlerinde mobil hukuk yazılımını kullanabilirsiniz. Müvekkil, personel, ofis genel gider veya geliri anlamında raporlar hazırlayabilirsiniz. Raporlar ve diğer konulara ilişkin detaylı bilgiyi 0850 888 00 35 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla,

   Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir