Toplu Sözleşme Ekleme – Belgeli

Toplu Sözleşme Ekleme – Belgeli

Yıl içerisinde yayınlanan güncelleme ile Contract Flow (Sözleşme Yönetimi) programımızın kullanıcıları; eklemek istedikleri sözleşmeleri destek almadan kolayca kendileri programa aktarabiliyorlardır. Contract Flow (Sözleşme Yönetimi) programının Ağustos ayında aldığı yeni güncelleme ile kullanıcılar aktarımını belgeli olarak aktarabiliyor.

Toplu Sözleşme Ekleme Taslağına Nasıl Ulaşabilir?

Sözleşme İşlemleri menüsü altında yer alan Toplu İşlemler alt menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda yer alan İşlem Seçimi kısmında yer alan listeden Toplu Sözleşme Ekle seçeneğini seçiniz. Taslak Seçimi alanında yer alan başlıklardan hangisinin aktarım excelinde yer almasını istiyorsanız; sol tarafında bulunan kutucuğu mousenuzun yardımı ile işaretleyiniz. Bu arada olmazsa olmaz seçmeniz gereken başlık DosyaYolu başlığıdır. Diğer başlıkları görmek için sonraki sayfalara geçip işaretlemeye yapmaya devam edebilirsiniz. Excelde yer almasını istediğiniz başlıkları işaretleme işleminiz bittiğinde Seçili Sütunlardan Aktarım Taslağı Hazırla ifadesine tıklayınız. Seçtiğiniz bu başlıklar aktarmak istediğiniz sözleşmelerin hangi bilgilerinin aktarılacağını belirlemektedir. Herhangi bir seçim yapmamanız durumunda Seçili Sütunlardan Aktarım Taslağı Hazırla ifadesine tıklarsanız. Excel aşağıda yer alan resimdeki başlıklar ile oluşacaktır. Sizler sadece bu başlıktaki bilgiler için giriş yaparak sözleşmelerinizi sisteme aktarabileceksiniz.

Taslak Hakkında Detaylı Bilgiler

Bazı başlıkların kısıt alanında bilgiler bulunmaktadır. Bunlar bu başlıkları seçmeniz durumunda excelde veri girişi yaparken dikkat etmeniz gereken konuda sizlere bilgi vermektedir. Sözleşme Süresi başlığında “Lütfen Seçiniz, Tek Seferlik, Süreli, Birim Fiyat ve Süreli, Süresiz, Kendiliğinden Sona Erme” seçimleri yer alıyor. Excelde bu başlığı doldururken sözleşmelerin sürelerine sadece bu seçimlerden birini girebilirsiniz demektir. Bu tür kısıtlar diğer başlıklar içinde aynı şeyi ifade etmektedir. Bu kelimeler dışında herhangi bir süre seçimi yapamazsınız.

Sözleşmelerinize Ait Belgelerin Klasörlenmesi

Her bir sözleşmenize ait bir klasör oluşturun ve bir sözleşmenin tüm belgelerini bu klasörlere atın. Klasörleriniz isimleri tekrar edemez. Tüm sözleşmelerin belgelerini ekledikten sonra klasörlerin tamamını seçili yapıp sıkıştırın ve boyutunu 15MB olarak belirleyin.

Hazırlanmış Taslağın Aktarılması

Aktarılacak Şablon seçimi alanından Dosya Seç ile hazırlamış oluğunuz exceli seçin. Ardından da Aktarılacak Belgelerin Seçimi alanından Dosya Seç ile sözleşmelerinize ait belgelerin bulunduğu sıkıştırılmış klasörü seçin. Ön Aktarımı başlat ifadesine tıkladığınızda herhangi bir uyumsuzluk var ise sistem sizi uyaracaktır. Uyarı almadı iseniz. Aktarımı Başlat ifadesine tıklayın. Burada size eklemekte olduğunuz sözleşmelerin sorumlularının seçimini yapabileceğiniz pencere gelecek. Burada kişi seçimi yaparak işlemi tamamlayabilirsiniz. Eklediğiniz sözleşmelerin aktarımı sonrası istediğiniz sözleşmelerin sorumlularını değiştirebilirsiniz.

Bu işlemlerin tamamını aşağıda yer alan linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Toplu Sözleşme Ekleme (Belgeli) – YouTube

Toplu Sözleşme Ekleme – Belgeli

Toplu Sözleşme Ekleme – Belgesiz adlı yazımızı okumak için tıklayınız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir